Rząd Queensland ogłasza nagrodę Rs 5,3 crore za informacje o mężczyźnie pochodzenia pendżabskiego poszukiwanym za zabójstwo Australijki: The Tribune India


Serwis informacyjny trybuny

Nowe Delhi, 3 listopada

Australijski Wysoki Komisarz ds. Indii Barry O’Farrell AO zwrócił uwagę na ogłoszenie przez rząd stanu Queensland australijskiej nagrody w wysokości 10 000 dolarów (około 5,31 crore rupii) za informacje prowadzące do lokalizacji i aresztowania 38-letniego Rajwindera Singha, poszukiwanego za morderstwo Tuyah Cordingley.

Zniknięcie Cordingley zostało zgłoszone 21 października 2018 r., A jej ciało znaleziono następnego ranka na plaży Wangeti w stanie Queensland.

Lokalny funkcjonariusz policji powiedział, że po raz pierwszy ogłoszono nagrodę w wysokości 1 miliona dolarów, aby „przyciągnąć uwagę międzynarodowej opinii publicznej na dostęp do tej osoby”.

Indie zatwierdziły już nakaz ekstradycji w marcu zeszłego roku.

Rajwinder Singh urodził się w Patar Kalan w regionie Moga i prawdopodobnie mieszka w Indiach, chociaż jego dokładne miejsce pobytu nie jest znane. Policja opublikowała jego zdjęcia, gdy był w drodze do samolotu do Indii 23 października 2018 r., pozostawiając żonę i troje dzieci. Jego brat wcześniej przyznał, że Rajwinder wylądował na lotnisku w Amritsar i cierpi na zaburzenia psychiczne z powodu problemów związanych z pracą. Od tego czasu niewiele o nim wiadomo.

Trzech śledczych australijskiej policji federalnej w New Delhi współpracowało z Centralnym Biurem Śledczym w sprawie. W oświadczeniu australijskiej Wysokiej Komisji stwierdzono, że nagroda zaoferowana przez rząd stanu Queensland wesprze wysiłki władz indyjskich w zlokalizowaniu i aresztowaniu Rajwindera. Funkcjonariusze specjalnie zaznajomieni z hindi i pendżabskim mieli za zadanie rozwiązać sprawę morderstwa, które miało miejsce, gdy Cordingley wyprowadzała psa.

„Wiemy, że ludzie znają tę osobę, wiedzą, gdzie ta osoba jest i prosimy tych ludzi, aby postępowali właściwie. Ta osoba jest oskarżona o bardzo ohydną zbrodnię. Zbrodnię, która rozdarła rodzinę” – minister policji Mark powiedział Ryan.

Detektyw, inspektor Sonia Smith, odpowiedzialna za sprawę, powiedziała: „Jesteśmy głęboko przekonani, że są ludzie, którzy mogą dzielić się informacjami o miejscu pobytu Ragwindera. To z pewnością czas, aby się ujawnić i powiedzieć nam, co wiesz”.

READ  Prezydent Brazylii mówi, że zostanie ponownie wybrany, aresztowany lub zabity

W Indiach osoby posiadające informacje mogą skontaktować się z australijską policją federalną w Australijskiej Wysokiej Komisji pod numerem +91 11 4122 0972.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top