The Weather Network — Agatha nie może się doczekać, kiedy Meksyk wyjdzie na ląd po tym, jak stał się pierwszym huraganem sezonu

Niedziela, 29 maja 2022 9:19 – Meteorolodzy spodziewają się, że Agatha wyląduje w Meksyku w poniedziałek, a huragan kategorii 2 przyniesie zagrażające życiu wiatry oraz możliwość powodzi i lawin błotnych, gdy będzie zbliżał się do brzegu.

Wschodni Pacyfik doświadczył pierwszego huraganu w tym sezonie, a Agatha stała się burzą kategorii 2. Oczekuje się, że burza uderzy w ląd do poniedziałku, przynosząc duże ilości ulewnych deszczów, które mogą prowadzić do zagrażających życiu powodzi i lawin błotnych. Ponadto istnieje ryzyko ponownego rozwoju burzy w Zatoce Meksykańskiej w tym tygodniu.


nie przegap: Spodziewaj się ponadprzeciętnego sezonu huraganów na Atlantyku już siódmy rok z rzędu


Agata szybko wzmacnia się przed huraganem i zmierza do jesieni w Meksyku

Agatha jest teraz huraganem kategorii 2 po tym, jak szybko nabiera siły pośród ciepłych wód i sprzyjających wiatrów.

Niedziela o 19:00 Konsultacje CDT ze Stanów Zjednoczonych Narodowe Centrum Huragan (NHC) ustalił, że maksymalne utrzymujące się wiatry dla Agathy wzrosły do ​​około 175 km/h przy wyższych porywach. Prognozy przewidują, że burza będzie się nasilać, dopóki nie wyląduje w poniedziałek.

„Na ścieżce prognozy Agatha Center wyląduje w południowym Meksyku w poniedziałek po południu lub wieczorem” – powiedział NHC.

Prędkość wiatru Agaty

Najnowsza prognoza wzywa Agathę do wyjścia na ląd wzdłuż wybrzeża Oaxaca wczesnym popołudniem w poniedziałek, chociaż wiatr i deszcz oficjalnie poprzedzą epicentrum burzy.

Agata

Ostrzeżenie przed huraganem obowiązujące na wybrzeżu Oaxacan przed spodziewanym wyjściem Agaty na ląd, od Salina Cruz do Lagunas de Chacahua. Obserwacja huraganu od Salina Cruz na wschód do Barra De Tonala oraz ostrzeżenie przed burzą tropikalną od Salina Cruz na wschód do Boca de Pijijiapan i Lagunas de Chacahua na zachód do Punta Maldonado.

Prognoza opadów deszczu w Agatha

Silna wilgoć burzowa i nierówny teren w południowym Meksyku połączą się, aby w środku tygodnia wytworzyć ulewne deszcze, gdy burza dociera na ląd i powoli przesuwa się w głąb lądu.

READ  Przeciwnicy izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu ogłaszają porozumienie koalicyjne

Oczekuje się, że wzdłuż toru burzy opady wyniosą 200-300 mm, a na niektórych obszarach mogą wzrosnąć sumy. Oaxaca może zobaczyć do 400+ mm deszczu, z izolowanymi sumami do 500 mm. Takie ulewne deszcze doprowadzą do zagrażających życiu powodzi i lawin błotnych na dotkniętych obszarach.

Ponadto oczekuje się, że fala sztormowa spowoduje poważne powodzie przybrzeżne na przybrzeżnych obszarach wiatrowych w pobliżu i na wschodzie, gdy Agata Środkowa dociera na ląd. W pobliżu wybrzeża naporowi sił towarzyszyć będą duże i niszczycielskie fale.

W tym tygodniu uważnie obserwuj Zatokę

Skutki reżimu mogą nie zatrzymać się w południowym Meksyku.

Szczątki Agaty będą powoli dryfować w głąb lądu i mogą pojawić się ponownie nad najbardziej wysuniętą na południe Zatoką Meksykańską w połowie tego tygodnia. Do tego czasu warunki pogodowe mogą sprzyjać rozwojowi systemu w nowy system w Zatoce Meksykańskiej.

NHC daje temu obszarowi 30-procentowy potencjał rozwoju tropikalnego do połowy tygodnia. Prognozy będą uważnie monitorować ten potencjalny rozwój.

Jeśli w Zatoce utworzy się system, byłby to pierwszy system w basenie atlantyckim na sezon huraganów 2022, który oficjalnie rozpoczyna się 1 czerwca.

La Nira może ograniczyć aktywność na Pacyfiku, ponieważ wzmacnia sezon atlantycki

La Niña, obniżenie temperatury powierzchni morza w częściach wschodniego Pacyfiku, ma znaczący wpływ na aktywność huraganów zarówno na Pacyfiku, jak i Atlantyku.

Ten wzór ma tendencję do tłumienia aktywności huraganów w środkowym i wschodnim Pacyfiku, ponieważ chłodniejsze wody i zwiększony uskok wiatru są niekorzystne dla rozwoju tropikalnego. W związku z tym oficjalna prognoza NOAA wzywa do dobrych perspektyw dla aktywności cyklonów tropikalnych poniżej normalnego poziomu na środkowym Pacyfiku.

Zdjęcie (5)

Chociaż prognoza nie obejmuje konkretnie wschodniego Pacyfiku, można spodziewać się tutaj podobnego wzorca ze względu na bliskość regionu. Sezon huraganów na wschodnim Pacyfiku rozpoczął się 15 maja i trwa do 30 listopada.

READ  Chorwacka policja identyfikuje kobietę z amnezją

Z drugiej strony prognostycy spodziewają się wyższych niż normalnie temperatur oceanów i stosunkowo spokojnego wiatru. Kolejny ponadprzeciętny sezon huraganów na Atlantyku Już siódmy rok z rzędu.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top