Czas trwania znaku towarowego RealityOS jest wymogiem prawnym, a nie wskazówką WWDC

Odkryj, że marka RealityOS jest Zaplanowano, że zostanie zaprezentowany na całym świecie 8 czerwca doprowadziło do powszechnych spekulacji, że Zestaw słuchawkowy Apple AR / VR Zostało to ogłoszone na WWDC.

Parker Ortolani, Kto dokonał odkrycia?Powiedział, że dokładnie odpowiadałoby to historycznemu zachowaniu Apple…

tło

Powszechnie uważa się, że Apple pracuje nad dwoma rodzajami słuchawek:

  • Zestaw do rzeczywistości mieszanej jest bardzo podobny do obecnego zestawu do rzeczywistości wirtualnej
  • Okulary Apple, urządzenie z rozszerzoną rzeczywistością, które wygląda bardziej jak zwykłe okulary

Poprzednia wersja urządzenia została zgłoszona inaczej pod koniec tego roku lub na początku przyszłego roku.

Większość ludzi nie powinna się tym zbytnio ekscytować. Zestaw słuchawkowy AR/VR jest Oczekiwany koszt takie jak Aż 3000 dolarówi skierowane głównie do programistów. okulary jabłkowe Jego cena może być bardziej przyjazna dla konsumenta, ale premiera ma nastąpić najwcześniej w 2025 roku.

Oczywiście RealityOS to nazwa Apple

Nie brakuje dowodów na to, że RealityOS (lub realityOS) należy do Apple. wiele odniesienia do rzeczywistości Został wykryty w kodzie Apple, co wskazuje, że będzie to nazwa systemu operacyjnego dla głośnika.

Jest też jasne wskazania Do fikcyjnej firmy, która składała roszczenia dotyczące znaków towarowych Apple.

Na przykład jedną z firm-przykrywek Apple jest „Yosemite Research LLC”, której Apple używa do rejestrowania nazw macOS, takich jak Yosemite i Big Sur. ostatni rok, Ta firma zarejestrowała znak towarowy „Monterrey”. Na kilka dni przed WWDC 2021 okazało się, że Monterey to oficjalna nazwa macOS 12.

A oto najlepsza część: Yosemite Research LLC i Realityo Systems LLC są zarejestrowane pod tym samym adresem, co wskazuje na „Corporation Trust Center” – prawdziwą firmę usługową dla marek, której klientem jest Apple. […]

Niektóre z tych znaków towarowych zostały przedstawione z logo przy użyciu zastrzeżonej typografii Apple San Francisco.

Taktowanie marki RealityOS

Termin dla pliku wykrytego przez Ortolani oznacza, że ​​znak towarowy jest zgłaszany dwa dni po słowie kluczowym WWDC, które jest Co zwykle robi Apple (Nasz cel).

To nie może być przypadek, że pozornie nieistniejąca, należąca do firmy marka „rzeczywistość” dedykowana specjalnie „komputerom do noszenia” zostanie wprowadzona na całym świecie 8 czerwca 2022 roku.

Znaki towarowe są również jedynymi znakami towarowymi należącymi do tej firmy „Realityo Systems LLC”. Został pierwotnie wprowadzony 8 grudnia 2021 r. To było zaledwie dwa miesiące przed pojawieniem się „realityOS” w kodzie źródłowym Apple.

Ostateczny termin 8 czerwca upływa dwa dni po przemówieniu na WWDC. Apple zwykle rejestruje znaki towarowe produktów reklamowanych na WWDC Dzień lub dwa po słowie kluczowym. To byłby niezwykły zbieg okoliczności.

Ale wydaje się, że czas to naprawdę zbieg okoliczności! Prawnik wskazał, że termin to Właściwie wymóg prawny.

prawnik tutaj. To termin prawny. Konwencja paryska wymaga, aby wszelkie zagraniczne wnioski na podstawie pierwszego wniosku złożonego w kraju umowy muszą być dokonane w ciągu 6 miesięcy od daty złożenia pierwszego wniosku

Ponieważ pierwszy wniosek został złożony 8 grudnia zeszłego roku, Apple musi składać wnioski w pozostałych częściach świata nie później niż 8 czerwca 2022 roku.

Nie oznacza to, że Apple przyzwyczajenie Produkt został ogłoszony na WWDC 2022, ale to oznacza, że ​​nie mamy na to przekonujących dowodów.

Zdjęcie koncepcyjne: Antonio de Rosa

FTC: Używamy linków afiliacyjnych, aby zarabiać. jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple:

READ  Google wykorzystuje sztuczną inteligencję do ulepszania wyników wyszukiwania dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top