Nancy Pelosi wyrusza w głośną podróż do Azji z wizytą w Singapurze

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Singapuru poinformowało, że dwudniowa wizyta delegacji w Singapurze obejmie spotkania z prezydent Singapuru Halimah Yacob i premierem Lee Hsien Loongiem, a także z szeregiem ministrów gabinetu.

Pelosi ma również wziąć udział w przyjęciu koktajlowym organizowanym przez Amerykańską Izbę Handlową w stanie miasta w poniedziałek po południu.

Przed dotarciem do Indo-Pacyfiku delegacja Pelosi zatrzymała się HawajeWedług oświadczenia wydanego przez jej biuro w niedzielę.

Delegacja planuje również odwiedzić Malezję, Koreę Południową i Japonię, gdzie odbędą się spotkania na wysokim szczeblu w celu omówienia „wspólnych interesów”, w tym handlu, pandemii COVID-19 i kryzysu klimatycznego, według biura Pelosi.

Oświadczenie nie jest wymienione Tajwan.

Od tygodni krążą spekulacje, że Pelosi, drugi po wiceprezydencie w kolejce prezydenckiej, może planować wizytę na samorządnej wyspie Demokratów.

Chińska Partia Komunistyczna, która twierdzi, że Tajwan jest częścią swojego terytorium – chociaż nigdy go nie kontrolowała – wielokrotnie ostrzegała przed wizytą Pelosiego na wyspie, przysięgając, że podejmie „zdecydowane i zdecydowane środki”, jeśli podróż będzie kontynuowana.

Niektórzy urzędnicy amerykańscy obawiają się, że zgłoszona wizyta spotka się z militarną reakcją Chin, co może doprowadzić do najgorszego kryzysu w cieśninie od dziesięcioleci.

Podczas rozmowy telefonicznej między prezydentem USA Joe Bidenem a chińskim przywódcą Xi Jinpingiem w zeszły czwartek, Xi ostrzegł Stany Zjednoczone, aby nie „igrały ogniem” w kwestii Tajwanu – chociaż żadna ze stron nie potwierdziła, czy zgłoszone plany Pelosi zostały omówione. Przygotowanie przed zgłoszeniem do potencjalnych raportów z lotu.

Zapytana o ewentualną wizytę Pelosi w poniedziałek, premier Tajwanu Su Tsing-chang nie potwierdziła, czy zatrzyma się tam i potwierdziła, że ​​Taipei przyjmuje gości z zagranicy. „Rząd serdecznie wita wszystkich przyjaciół zagranicznych dygnitarzy, którzy odwiedzają nasz kraj” – powiedziała dziennikarzom Su.

Podróżując wraz z Pelosi w ramach delegacji kongresowej, prezydent Gregory Meeks (przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów), prezydent Mark Takano (przewodniczący Komisji ds. Weteranów Izby Gospodarczej), kongresman Susan Delbiny, kongresman Raja Krishnamurthy i kongresman Andy Kim. .

READ  Mistrz NASCAR Kyle Bush, strzelanie rodzinne w Mall of America w Minnesocie

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top