Tesla (TSLA) ogłasza podział akcji 3 do 1 z wypłatą dywidendy 24 sierpnia

Tesla (TSLA) ogłosiła dzisiaj, że przystępuje do podziału akcji 3 do 1, a dywidenda z akcji nastąpi 24 sierpnia.

Wczoraj akcjonariusze Tesli głosowali nad proponowanym podziałem akcji 3 do 1 i zatwierdzili go zdecydowaną większością (ponad 815 mln akcji do zaledwie 9 mln).

Dzisiaj rada dyrektorów Tesli wydała komunikat prasowy, aby poinformować, że podział akcji odbędzie się 24 sierpnia dla wszystkich rekordowych akcjonariuszy 17 sierpnia:

ogłosił Tesla, Inc. (TSLA) („Tesla”) ogłosiła dzisiaj, że Rada Dyrektorów zatwierdziła i ogłosiła podział akcji zwykłych Tesli w stosunku trzy do jednego w formie dywidendy, aby ułatwić pracownikom i inwestorom posiadanie akcji. Każdy akcjonariusz zarejestrowany 17 sierpnia 2022 r. otrzyma dywidendę w postaci dwóch dodatkowych akcji zwykłych za każdą posiadaną w tym czasie akcję, które zostaną rozdysponowane po zamknięciu notowań w dniu 24 sierpnia 2022 r. Rozpocznie się notowanie według kursu podziału akcji 25 sierpnia 2022 r.

Tesla Ostatni podział akcji To tylko kilka lat wstecz w 2020 roku. W tym czasie akcje Tesli kosztowały około 1300 dolarów za akcję, ale ogłoszenie o podziale akcji podniosło cenę akcji do prawie 1300 dolarów za akcję. Rekordowy poziom 2000 USD za akcję.

Podział zresetował cenę akcji do około 460 dolarów i wycenę na około 430 miliardów dolarów. Akcje rosły bardzo szybko po splicie 5 do 1 z Teslą, która prawie podwoiła jej wycenę w ciągu następnego roku.

Teraz producent samochodów ponownie dzieli akcje po 3 za 1 zamiast 5 za 1, podczas gdy cena akcji wynosi 864 USD za akcję na dzisiejszym zamknięciu rynku.

Zatwierdzenie nowego podziału akcji jak dotąd nie pomogło akcjom, ponieważ Tesla spadła dziś o 6%.

Jednak wpływ poprzedniego podziału był najbardziej odczuwalny w kolejnych miesiącach po wypłacie dywidendy.

Jak informowaliśmy na początku tego tygodnia, akcje Tesli mogą wreszcie być wspierane Pozbądź się klasyfikacji obligacji śmieciowych I stała się wiodącą firmą w oczach agencji ratingowych.

READ  Toronto zgłasza przerwy w dostawie prądu w Midtown w Scarborough

Subskrybuj Electrek na YouTube, aby otrzymywać ekskluzywne filmy i zasubskrybuj notacja dźwiękowa.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top