Teleskop Hubble’a rejestruje obraz galaktyki spiralnej i gwiazd Drogi Mlecznej

Teleskop Hubble’a rejestruje obraz galaktyki spiralnej i gwiazd Drogi Mlecznej

Zdjęcie galaktyki spiralnej NGC 5495 wykonane przez Kosmiczny Teleskop Hubble’a.

Teleskop Kosmiczny Hubble’a wykonał niedawno oszałamiający obraz „galaktyki spiralnej”. Teleskop kosmiczny wykonał również migawkę pobliskich gwiazd w Drodze Mlecznej, które były widziane tak jasne, jak ich inne galaktyki.

Europejska Agencja Kosmiczna pierwotnie opublikowała obraz galaktyki NGC 5495 26 września. Jednak ostatnio rozprzestrzenił się z powodu gwiazd galaktyki Drogi Mlecznej, które skutecznie zderzają się z galaktyką spiralną.

Według agencji 60 procent galaktyk to galaktyki spiralne. Oznacza to, że większość gwiazd we wszechświecie znajduje się w galaktyce takiej jak nasza lub tych, które widzimy na nowym zdjęciu z Hubble’a.

NGC 5495 znajduje się 300 milionów lat świetlnych od Ziemi.

NGC 5495 to „Galaktyka Siwerta”. Co oznacza, że ​​wykazują aktywność w swoich ośrodkach, zgodnie z oświadczeniem Europejskiej Agencji Kosmicznej. Supermasywne czarne dziury, uważane za znajdujące się w centrum większości galaktyk we wszechświecie, dają tym galaktycznym centrom ich energię.

Przeczytaj także: Teleskop Hubble’a NASA robi niesamowite zdjęcie „Tajemniczej kosmicznej dziury od klucza”

Oprócz NGC 5495 na tym zdjęciu można zobaczyć dwa gwiezdne intruzów. Jeden znajduje się poza centrum NGC 5495, a drugi jest bardzo widoczny obok galaktyki. I chociaż znajdują się w tym samym miejscu na niebie, obiekty te są znacznie bliżej domu niż NGC 5495: to gwiazdy z naszej Drogi Mlecznej” komunikat prasowy. Zdjęcie zostało wykonane za pomocą Wide Field Camera 3 na teleskopie Hubble’a i pokazuje przednią ścianę galaktyki oraz jej jądro.

Teleskop Hubble’a, wystrzelony ponad 30 lat temu, jest wspólnym projektem amerykańskiej agencji kosmicznej NASA i Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Dzisiejsze wideo

Nadchodzące sondaże w Gujarat: Jak myślisz Ahmedabad?

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *