Launcher ogłasza klientów na pierwszą misję lokomotywy kosmicznej Orbiter

WASHINGTON — Launch Vehicle and Space Transportation Services Inc. wypełnił manifest na dziewiczy lot swojej kosmicznej lokomotywy jeszcze w tym roku mieszanką materiałów komercyjnych i akademickich.

Launcher ogłosił 16 maja, że ​​dziewiczy lot jego Orbitera, który w październiku odbędzie się w misji współdzielenia transportu Transportera-6 SpaceX, rozmieści satelity dla sześciu klientów i przeniesie hostowane ładunki dla czterech kolejnych.

Trzech klientów satelity to start-upy rozwijające kostki: Skyline Celestial, Innova Space i NPC Spacemind. Dwa inne projekty to projekt kostki dla studentów Cal Poly Bonoma i Stanford University. Launcher nie ujawnił tożsamości szóstego klienta satelitarnego.

Wśród klientów hostowanych ładunków znajduje się Cesium Astro, które będzie transportować system komunikacji z układem fazowym Nightingale w paśmie Ka na statku Orbiter. Inne hostowane klienty ładunku obejmują TRL11, start-up technologii lotniczej; Beyond Burials, która oferuje usługi pamięci kosmicznej; Nieujawniony klient.

„Jesteśmy zaszczyceni, że podczas pierwszej wyprawy Orbitera dołączyło do nas wielu klientów, w tym środowiska akademickie, firmy we wczesnej fazie rozwoju i firmy o ugruntowanej pozycji” – powiedział w oświadczeniu David Caponeo, prezes ds. rozwoju produktów i biznesu w Launcherze. „Szczególnie cieszymy się, że możemy gościć dwa z tych ładunków podczas długotrwałej misji, co dowodzi wykonalności i użyteczności Orbitera jako hostowanej platformy satelitarnej”.

Launcher ogłosił, że pojazd transportowy Orbiter będzie oferowany w czerwcu 2021 r., aby świadczyć usługi dostarczania ostatniej mili dla satelitów wystrzeliwanych zarówno w ramach misji wspólnych przejazdów, jak i pojazdu nośnego, a także zapewniać ładunek hostowany. Dołącza do coraz bardziej zatłoczonego rynku firm oferujących podobne pojazdy, które mogą przewozić małe satelity na pożądane orbity, szczególnie w serii Transporter SpaceX, aby uruchomić dedykowany wspólny przejazd Falcon 9.

Launcher nie ujawnił warunków umów z klientami na tę misję, ale firma twierdzi, że oferuje usługi wystrzeliwania i konwersji orbitalnej dla satelitów w cenie od 8 000 do 25 000 USD za kilogram, w zależności od wymagań misji. Firma oferuje również niestandardową misję Orbitera za 400 000 USD, oprócz kosztów uruchomienia.

READ  Badanie wykazało, że globalne ocieplenie zmieniło Alpy w zielone | kryzys klimatyczny

Podczas gdy pierwsza misja Orbitera jest już zakończona, firma sprzedaje przyszłe misje na trzy inne misje SpaceX Transporter zarezerwowane w lutym. Misje te mają rozpocząć się w styczniu, kwietniu i październiku 2023 roku.

Orbiter jest pomostem dla rakiety nośnej firmy, Launcher Light, która wyniesie do 150 kilogramów na niską orbitę okołoziemską. 25 kwietnia firma ogłosiła pierwszy pełny test ciągu silnika E-2, który opracowuje dla tego pojazdu startowego. Launcher Light ma wystartować podczas swojego inauguracyjnego lotu w 2024 roku.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top