Rosnące czerwone wieże: nowy program „AMD Advantage Desktop” podkreśla części Raw Power i Summit

Wraz z dzisiejszym wydarzeniem Radeon RX 7000 RDNA 3, AMD wprowadziło nową inicjatywę dotyczącą komputerów stacjonarnych, aby zakończyć jej premierę w 2021 roku. Notebooki AMD Advantage program. Laptopy do gier zostały opisane jako odrębna podkategoria laptopów, podobnie jak Platforma Intel Evo. Tam, gdzie Evo zapewnia określony poziom łączności, żywotność baterii i więcej w urządzeniach z powiązanym sprzętem (i oczywiście chipsetem Intela), laptopy AMD Advantage są zbudowane z procesorem AMD i krzemowym GPU oraz dostrojone pod kątem maksymalnej wydajności i maksymalnego użytkownika doświadczenie.

(kredyt: AMD)

Laptop AMD Advantage, Lenovo Legion 7 generacji 7, zdobyła najwyższe wyniki w naszych testach i niedawną nagrodę Editors’ Choice Award dla wydajnych konsol do gier, co jest rzadkim wyróżnieniem dla całej maszyny AMD. Nowy program AMD Advantage Desktop wyznacza podobny plan dla komputerów stacjonarnych OEM i wymusza pewną wysoką specyfikację, przy użyciu najnowszych głównych komponentów AMD, aby zaprojektować komputer, który producent chipów uważa za „najlepszy komputer PC na rynku”.


Jaka jest zaleta (AMD) tego wszystkiego?

Frank Azor z AMD, główny architekt rozwiązań do gier, przedstawił podstawy nowego oprogramowania podczas premiery RDNA 3. Komputery stacjonarne AMD Advantage będą wieżami z kartami Radeon RDNA 3 i procesorami Ryzen 9 7950X, z określonymi integracjami oprogramowania i instrukcjami obsługi komponentów pasujące do tych głównych części. Będzie zawierał niezbędne elementy do komputerów stacjonarnych Ryzen 9 7950X procesor, wprowadzony wcześniej tej jesieni, oraz procesor graficzny Radeon RX 7900 XTX (nowy RDNA oparty na AMD RDNA o wartości 3999 USD, Demo dzisiaj Po raz pierwszy pojawił się w połowie grudnia).

AMD Advantage . Komputery stacjonarne

(kredyt: AMD)

Pakiet oprogramowania AMD Adrenalin Edition połączy wszystkie układy krzemowe Team Red w ramach jednego mechanizmu kontrolnego, w przeciwieństwie do komputerów stacjonarnych Intel/Nvidia, które są zarządzane przez sterownik/podkręcanie karty graficznej Nvidia i oddzielny chipset/procesor Intela. Adrenalin nie tylko umożliwia ulepszanie procesora i karty graficznej, ale także zapewnia interfejs gry, modowanie i przełączanie, a także centrum przesyłania strumieniowego i przechwytywania gier. Zawiera również elementy sterujące dla własnych technologii AMD, takich jak Fidelity Super Resolution.

READ  Szef Far Cry 6 mówi, że NFT to dopiero początek

Wytyczne sprzętowe dotyczące konstrukcji komputerów stacjonarnych AMD Advantage wykraczają poza podstawowy układ krzemowy. Chłodzenie procesora cieczą będzie standardową funkcją, chociaż jest to naprawdę oczywiste, niezależnie od tego, gdzie działa desktopowy procesor Ryzen 9. AMD zauważa również, że jednostki Advantage będą miały konstrukcje „Premium Chassis”, chociaż definicja Premium jest otwarta do interpretacji. „Wejście bez użycia narzędzi” byłoby jednak wymogiem w przypadku każdej konstrukcji, która ma używać zatrzasku lub dźwigni, aby umożliwić dostęp do wnętrza, w przeciwieństwie do śrub. Nie jest jasne, czy zrobi to strona beznarzędziowa Również Zastosuj, aby dodać lub uaktualnić komponenty wewnętrzne.

AMD Advantage . Komputery stacjonarne

(kredyt: AMD)

Bardziej konkretne to upieranie się przy minimum 2 TB Pamięć NVMe, co ma sens w środowiskach użycia, w których znajdziesz komputery wyposażone w Radeon RX 7900 XTX: gry, gry i więcej gier (plus trochę tworzenia treści na boku). Ponieważ rozmiary instalacji dla jednej gry przekraczają 100 GB dla niektórych tytułów AAA, dysk 2 TB nie jest w żadnym wypadku zbyt duży, gdy zbudujesz na nim nowoczesną bibliotekę gier na PC.

AMD Advantage . Komputery stacjonarne

(kredyt: AMD)


Expo jest częścią planu

Co więcej, 32 GB pamięci systemowej będzie częścią programu AMD Advantage Desktop. Ponieważ jest to platforma AM5, podsystemem pamięci będzie DDR5, a AMD również to zauważa AMD EXPO Rozwiązania pamięciowe będą częścią przepisu.

Polecane przez naszych redaktorów

AMD EXPO, które zadebiutowało podczas premiery Ryzen 7000 na początku tego roku, jest surowym odpowiednikiem znanych od dawna profili rozszerzonej pamięci (XMP), określających łatwą konfigurację pamięci i ustawienia podkręcania. (EXPO oczywiście wymaga zgodnej z EXPO płyty głównej AMD AM5 i zestawu pamięci DDR5 EXPO, który dopiero zaczyna trafiać na rynek.)

Galeria AMD

READ  Głębokie nurkowanie w Gran Turismo 7 ujawnia nowe funkcje | FOS Future Lab

(kredyt: AMD)

Wreszcie zasilacze 80 Plus Gold będą kolejnym gruntem sprzętowym dla tych systemów. Biorąc pod uwagę, że AMD skupiło się na wprowadzeniu Radeona RX 7900 XTX na wydajność energetyczną swoich nowych kart, jest to kolejna zielona zatoka, w której AMD może utrzymać ten wynik.

Początkowi integratorzy systemów w połączeniu z programem AMD Advantage Desktop CSL to Cyberpower, Ebuyer, Falcon Northwest, Maingear, Origin i Xidax. Spodziewamy się, że certyfikowane systemy AMD Advantage Desktop pojawią się w 2023 roku, gdy Radeon RX 7900 XTX trafi na rynek w projektach partnerskich i referencyjnych AMD. Bądź na bieżąco, bo prawdopodobnie w nowym roku otrzymamy do recenzji nasze pierwsze komputery stacjonarne AMD Advantage.

Poznaj nasze najlepsze historie!

zapisać się na Co nowego teraz Aby każdego ranka dostarczać nasze najważniejsze wiadomości do Twojej skrzynki odbiorczej.

Ten biuletyn może zawierać reklamy, oferty lub linki partnerskie. Zapisanie się do newslettera oznacza zgodę na Warunki korzystania A Polityka prywatności. W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania biuletynów.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top