Tatum zajmuje 4. miejsce, Celtics poślizg u siebie po dwóch meczach po zwycięstwie 118-112 nad Pelicans

Boston (AFP) – Jaysona Tatuma W czwartej kwarcie zdobył 12 z 26 punktów Boston Celtics Przeszłość roiła się Pelikany z Nowego Orleanu 118-112 w poniedziałek wieczorem.

Zwycięstwo przerwało poślizg Bostonu u siebie po dwóch meczach, który rozpoczął sezon 20-0 na TD Garden.

Jaylena Browna Do swojego dorobku dołożył 22 punkty i 11 zbiórek. Wakacje dla szczeniąt Miał 20 punktów i Derek White Skończył z 17.

W pierwszej połowie Pelicans prowadzili 17 punktami, ale w ostatnich dwóch kwartach przegrali 68-52 i przegrali trzeci mecz z rzędu.

Brandona Ingrama Stado Nowy Orlean 28 punktów, siedem zbiórek i sześć asyst. Ziona Williamsona Skończył z 26 punktami.

Pelicans odbili Celtics 58:44 na boisku, ale w czwartej kwarcie popełnili sześć z 12 strat.

W swoim drugim meczu po przerwie, odkąd siedział na ławce rezerwowych ze względu na siniak lewej stopy, gole Williamsona i umiejętność przebijania wewnętrznej obrony Bostonu pomogły drużynie New Orleans utrzymać przewagę przez większą część wieczoru.

W czwartej kwarcie Celtics wzmocnili grę w defensywie, zamieniając ataki jeden po drugim na skoczka i rzut za trzy punkty od White'a, co doprowadziło do serii 13-3, doprowadzając do remisu 94 na nieco ponad sześć minut przed końcem.

Dwie zmiany prowadzenia później, kolejne trzy zmiany White'a dały Bostonowi prowadzenie 99-98. Potem nastąpił kradzież Tatuma, który został przerwany dwuręcznym wsadem.

Rzut wolny Tatuma i układ White’a zapewniły prowadzenie 104-99.

Boston uzyskał aż 109-103, gdy Tatum wykonał kolejny przechwyt. Pchnął piłkę w górę, znalazł pas i wykonał kolejny wsad na 1:42 przed końcem.

Boston był skazany na powolny start po 19-punktowej porażce Nożyce w sobotę. Celtics ponownie słabo poradzili sobie z Pelicans, szybko tracąc 14 punktów w pierwszej kwarcie.

Nowy Orlean zwiększył prowadzenie do 17 punktów w drugim secie, po czym Boston zmniejszył je pod koniec pierwszej połowy do 60-50.

READ  Mock Draft: Zabawa zaczyna się po licytacji Craiga Buttona nr 1 w NHL

Celtics potrzebowali mniej niż trzech minut w trzeciej kwarcie, aby zmniejszyć deficyt do dwóch minut. Williamson odpowiedział, zdobywając kolejne dziewięć punktów Pelicans w ciągu następnych dwóch minut, dzięki czemu Nowy Orlean utrzymał prowadzenie.

Boston ponownie zebrał siły, 9-2 i wygrał Sama Hausera26 stóp dało Celtics pierwsze prowadzenie od początku pierwszej kwarty.

Jednak Pelicans zebrali się i w ostatniej kwarcie prowadzili 87-81.