Tajlandia będzie musiała trzymać się swojego stylu w walce z gospodarzami Polską

Tajlandia będzie kontynuować swoją zwycięską passę na Mistrzostwach Świata FIVB Kobiet, kiedy we wtorek zmierzy się z Polską, po oszałamiającym zwycięstwie nad światową szóstą Turcją w pierwszym meczu.

To był kolejny trudny test dla Tajów, którzy w sobotę pokonali Turcję w grupie B w Holandii.

Świat nr 14 Tajlandia jest teraz w Gdańsku i rozegra swoje pozostałe mecze grupy B w polskim mieście z Chorwacją, Koreą Południową i Dominikaną.

Zaufanie Thais zostało wzmocnione przez zachęcające przesłanie od Ich Wysokości Króla i Królowej.

Po turnieju w Turcji Jego Wysokość Król polecił swojemu sekretarzowi, ACM Satitbong Sukwimole, zadzwonić, aby pogratulować im występu i życzyć powodzenia w dalszej części turnieju.

Trzynasty światowy kraj Polska wystartuje jako faworyt przeciwko drużynie trenera Danai Vacherasreemaitakula, dzięki przewadze na własnym boisku i niedawnemu rekordowi w meczu z Tajlandią.

Zawodnicy i sztab Tajlandii pozują po pokonaniu Turcji w mistrzostwach świata. (Zdjęcie: soccerworld.com)

Polacy wygrali ostatnie pięć spotkań z Tajlandią, w tym ostatnie w Lidze Narodów 2022.

Tajlandia była jednak w podobnej sytuacji z Turcją i będzie dążyć do kolejnego szokującego zwycięstwa.

– Widzieliśmy, jak Polska gra. Będziemy trzymać się naszego stylu i dać z siebie wszystko – powiedział najlepszy strzelec Tajlandii przeciwko Turcji z 33 punktami, Satsu-An Moxri.

Tajlandia, dowodzona przez kapitana Bornpuna Goodbarta, gra w swoich siódmych mistrzostwach świata, zajmując 13. miejsce w 2010 i 2018 roku.

Przed Mistrzostwami Świata Tajlandia wygrała Igrzyska SEA, zajęła ósme miejsce w Lidze Narodów, trzecie w Pucharze AVC i była mistrzami w Grand Prix ASEAN.

Konkurs kończy się 15 października.

READ  Polska fabryka ESS firmy Northvolt zdobyła 17,8 mld euro dotacji unijnych

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top