Tajemnicze smugi światła pojawiają się na niebie nad Kalifornią

Tajemnicze smugi światła pojawiają się na niebie nad Kalifornią

Opublikowano 18 marca 2023 r. o 16:45 czasu wschodniego

To zdjęcie z wideo dostarczonego przez Jaime Hernandeza pokazuje smugi światła przemieszczające się po niebie nad obszarem Sacramento w Kalifornii w piątek wieczorem, 17 marca 2023 r. „Zasadniczo byliśmy zszokowani, ale zdumieni, że to zobaczyliśmy” – powiedział Hernandez. – Nikt z nas nigdy nie widział czegoś takiego. (Jaime Hernandez za pośrednictwem The Associated Press)


Tajemnicze smugi światła były widoczne na niebie w rejonie Sacramento w piątek wieczorem, szokując uczestników Dnia Świętego Patryka, którzy następnie opublikowali filmy wideo z tego nagłego widoku w mediach społecznościowych.

Jaime Hernandez był za King Kong Brewing Company w Sacramento podczas obchodów Dnia Świętego Patryka, kiedy niektórzy z grupy zauważyli światła. Hernandez szybko zaczął kręcić. W sobotę powiedział, że skończy się za około 40 sekund.

„Byliśmy głównie w szoku, ale zdumieni, że byliśmy tego świadkami” – powiedział Hernandez w e-mailu. – Nikt z nas nigdy nie widział czegoś takiego.

Właściciel browaru zamieścił na Instagramie film przedstawiający Hernandeza, pytając, czy ktoś może rozwiązać zagadkę.

Jonathan McDowell mówi, że może. McDowell jest astronomem w Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics. McDowell powiedział w sobotę w wywiadzie dla The Associated Press, że ma 99,9% pewności, że smugi światła pochodzą z płonących śmieci kosmicznych.

McDowell powiedział, że japoński pakiet komunikacyjny, który przesyła informacje z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej do satelity komunikacyjnego iz powrotem na Ziemię, stał się przestarzały w 2017 r., kiedy satelita przestał działać. McDowell dodał, że sprzęt, który ważył 310 kilogramów (683 funtów), został wyrzucony ze stacji kosmicznej w 2020 roku, ponieważ zajmował cenną przestrzeń i spłonąłby całkowicie po powrocie.

Płonące kawałki gruzu stworzyły „niesamowity pokaz świetlny na niebie” – powiedział McDowell. Ocenił, że wrak miał około 40 mil wysokości i poruszał się z prędkością tysięcy mil na godzinę.

READ  NASA dąży do pierwszego w historii „lądowania na Słońcu” w 2024 roku

Dodał, że Siły Kosmiczne USA potwierdziły trajektorię powrotną nad Kalifornią dla systemu komunikacji międzyorbitalnej, a czas odpowiada temu, co ludzie widzieli na niebie. Sił Kosmicznych nie można było natychmiast uzyskać w sobotę z pytaniami.

McDermott zgłosił się z Providence w stanie Rhode Island.

READ  Naprawdę potrzebujemy tej przestrzeni: rekolekcje dla czarnych kobiet | Przerwy uzdrowiskowe

The flaming bits of wreckage created a “spectacular light show in the sky,” McDowell said. He estimated the debris was about 40 miles high, going thousands of miles per hour.

The U.S. Space Force confirmed the re-entry path over California for the Inter-Orbit Communication System, and the timing is consistent with what people saw in the sky, he added. The Space Force could not immediately be reached Saturday with questions.

--

McDermott reported from Providence, Rhode Island.

-->

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *