Szef kosmosu Rosji chce dodrukować pieniądze w celu zrównoważenia sankcji

  • Dmitrij Rogozin powiedział, że Rosja może wydrukować więcej pieniędzy, aby zrównoważyć wpływ zachodnich sankcji.
  • Rosyjski szef kosmosu powiedział, że inflacji można uniknąć, wymieniając zamrożone fundusze i inwestując w technologię.
  • W marcu prezydent Rosji Władimir Putin powiedział, że naród nie musi drukować pieniędzy.

Szef rosyjskiego lotnictwa Dmitrij Rogozin powiedział, że naród powinien rozważyć wydrukowanie większej ilości pieniędzy, aby uniknąć pełnego wpływu zachodnich sankcji.

„Możemy faktycznie uwolnić własne pieniądze inwestycyjne” – powiedział Rogozin w wywiadzie. Rosja 24 kanał telewizyjnyWedług tłumaczenia Insidera. „Kwota równoważna temu, co jest teraz zamknięte i co nie działa teraz dla naszej gospodarki, możemy to odtworzyć. Myślę, że jest to możliwe i my – i osoby odpowiedzialne za nasze finanse – powinniśmy pomyśleć o tym poważnie. Możemy to wydrukować i możemy dać go naszym branżom na najpotężniejsze projekty inwestycyjne”.

Na początku tego roku kraje zachodnie Nałożyć sankcje Przeciwko Rosyjskiemu Bankowi Centralnemu, a także kilkunastu innym instytucjom finansowym w kraju w odpowiedzi na atak Rosji na Ukrainę. w kwietniu, wspomniane od środka Rosyjscy urzędnicy oszacowali, że około połowa z 642 miliardów dolarów rezerw została zamrożona z powodu sankcji.

W wywiadzie Rogozin powiedział, że sankcje hamują kluczowe wydarzenia w rosyjskim programie kosmicznym, w tym nuklearną „lokomotywę kosmiczną” Roskosmosu Zeus. Zasugerował, że program kosmiczny otrzyma „co najmniej bilion rubli” w drukowanych pieniądzach lub około 15,9 miliarda dolarów amerykańskich, według tłumaczenia Insider.

Powiedział, że skoro pieniądz drukowany zastąpi tylko aktywa, które zostały zamrożone, Rosja zasadniczo będzie mogła drukować pieniądze bez obaw o hiperinflację. Mimo to, powiedział, pieniądze powinny być przekazywane „konkretnej technologii i konkretnym fabrykom”, a nie tylko ludziom, za każde tłumaczenie wnętrza.

Szef rosyjskiej przestrzeni, który od początku wojny staje się coraz bardziej szczery, nie ma uprawnień do drukowania rubla. W marcu prezydent Rosji Władimir Putin powiedział, że naród nie musi drukować pieniędzy.

READ  Naukowcy wytwarzają paliwo z gazów cieplarnianych

„Nasza gospodarka i nasz biznes mają wszelkie zasoby, aby osiągnąć wszystkie wyznaczone cele, a wyzwania powinny nas tylko zmobilizować” – powiedział. Raport Reutera.

Prezes rosyjskiego banku centralnego Elvira Nabiullina powiedziała, że ​​powrót inflacji do kraju może zająć lata Poziomy wzrostu do celu 4%. Ona Powiedział W kwietniu sankcje mogą spowodować długofalowe zmiany w rosyjskiej gospodarce.

Rogozin ostrzegał w przeszłości, że sankcje nałożone przez Zachód mogą być szkodliwe dla rosyjskiej agencji kosmicznej. Szef kosmosu zagroził nawet zakończeniem współpracy z NASA w sprawie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w związku z sankcjami.

W kwietniu Rogozin Rosja 24 kanał telewizyjny Że dostawa chipów komputerowych do agencji została dotknięta sankcjami po prezydencie USA Joe Biden Powiedział Stany Zjednoczone odetną dostawy zaopatrzenia technicznego do Rosji. W zeszłym miesiącu , The Washington Post donosił Sankcje, które odcinają eksport kluczowych produktów, takich jak półprzewodniki, zmusiły Rosję do używania części starego sprzętu do naprawy sprzętu wojskowego.

Roscosmos miał wystrzelić Zeusa na misję na Jowisza w 2030 roku, chociaż Rogozin powiedział telewizji Rossiya 24, że agencja nie ma w tej chwili środków na sfinansowanie projektu. Rosja ma nadzieję, że w końcu zbuduje swoją stację kosmiczną o napędzie atomowym przy użyciu podobnej technologii.

Rogozin wł Lista sankcji Zarówno Stany Zjednoczone, jak i kilka krajów europejskich. W 2014 roku był również Zaakceptuj to Napisany przez byłego prezydenta USA Baracka Obamę, który zamroził swoje aktywa w Stanach Zjednoczonych i zakazał mu wjazdu do kraju z powodu zaangażowania w kryzys krymski.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top