Sutter broni swoją obronę po „naprawdę ciężkiej nocy”

Calgary Flames zajęło osiem minut, aby zmienić swoje prowadzenie 3-1 w drugiej połowie na przegraną 4:3, której nie byli w stanie nadrobić.

Trenerowi zajęło mniej czasu wyjaśnienie, jak to było możliwe.

– Nasza obrona była naprawdę ciężką nocą – powiedział Daryl Sutter po wtorkowej porażce 5:3 z San Jose przeciwko Sharks.

„The Six Defenders grało jak pokaz”.

Mając nadzieję na ukończenie czteromeczowej trasy Western Road z trzecim zwycięstwem, Flames rozpoczęli wieczór, robiąc wiele z tego, co ten zespół wyznaczył w swoim pierwszym sezonie.

Otworzyli wynik w 97 sekundzie i postanowili przechytrzyć swoich przeciwników na drodze do przewagi 3-1 cztery minuty po drugiej.

Potem odwrócił się.

Choć wyglądało na to, że Flames wykończą to z przytłumionym finiszem, zmarnowali solidną grę i pozwolili na trzy szybkie gole Sharksowi, który nie miał żadnego interesu w grze bez Adina Hilla i 40 obrońców.

To była gra, którą Flames powinni byli wyłączyć i wiedzieli o tym.

Eric Carlson zaczął skakać z pola karnego i obrócił pięć dołków.

Przekierowanie Logana Couture, a następnie drugie z trzech przez Thomasa Hurtla, sprawiło, że zrozpaczeni Flames w ich śladzie w grze, która nagle wymknęła się spod ich kontroli.

– Szczerze mówiąc, nie były to świetne gole – powiedział Sutter, którego zespół opuścił wszystkie trzy mecze potęgi, podczas gdy gospodarze strzelili bramki dla obu drużyn.

„Po pierwsze, rzut karny był niepotrzebny i strzelili łatwą bramkę. Drugim była zmiana linii dla obrońcy.

– To są błędy defensywne, a bramkarz musi być od nich lepszy.

Trener został poddany rzadkiej krytyce Dana Vladara, który przegrał po raz pierwszy w tym roku w lidze, przegrywając z wynikiem 5-1-1.

– Nasz bramkarz miał problemy w korkach i miał problemy z odbiciami – powiedział.

READ  Iga Świątek pokonuje Biancę Andreescu i awansuje do półfinału Italian Open | Tenis ziemny

„Rozczarowujące. Brakujące siatki, brakujące misje, przerzucanie piłek. Musimy być lepsi niż to.”

Zespół poszedł później do domu, zastanawiając się, co to mogło być.

co powinno być.

Mamy przewagę 3-1 i pozwoliliśmy im wrócić – ciężka porażka – powiedział Mikael Backlund, którego klub zakończył wyjazd 2-2.

„Nie sądzę, że graliśmy w nasz najlepszy mecz hokejowy, ale wydostaliśmy się z .500 – może na to, na co zasłużyliśmy. Złe przeczucie, że teraz wchodzimy na pokład.”

Pamiętne chwile

Dziesiąty sezon Johnny’ego Goudreau dał Flamesowi prowadzenie 2:1 w połowie pierwszej połowy, po golu, który uwydatnił błyskotliwość wszystkich trzech członków najbardziej płodnej passy w lidze.

Znakomity czek wykonany przez Eliasa Lindholma pozwolił Matthew Tkachukowi chwycić luźny dysk i wykonać niewidzialne podanie między nogami, dopóki Gaudreau nie skończył z schludnym kutasem z przodu.

Asysta dała Tkachukowi 300 punktów w karierze, tylko w jego 375. meczu.

23-latek jest dopiero drugim utytułowanym w 2016 roku, który osiągnął taki wynik, za swoim przyjacielem Austonem Matthewsem.

Gol Gaudreau sprawił, że Flames był pierwszym zespołem NHL w tym sezonie, który strzelił cztery dwucyfrowe bramki, z Andrew Mangiapane’em strzelił 17, Tkachuk i Lindholm 11, a Gaudreau miał 10.

Cztery minuty po drugiej, kolejny Flame osiągnął kamień milowy, kiedy 22-letni Adam Rosica dał Flamesowi prowadzenie 3-1, zdobywając pierwszą bramkę w National Hockey League.

Miało to miejsce w jego drugim meczu w sezonie i piątym występie w NHL w karierze.

„Wspaniale jest dla mnie i mojej rodziny oglądanie w domu, ale tak zdenerwowane, że to straciliśmy” – powiedziała Rosica.

„Kontrolowaliśmy cały mecz. Byliśmy lepszą drużyną.”

trudna dyskusja

Na pierwszy rzut oka Backlund może wydawać się idiotą, próbując wyeliminować karę w pierwszej połowie, która ostatecznie sprawiła, że ​​Hertl strzelił gola i zremisował mecz 1-1.

READ  Trump, piesek, wygrywa Best in Show na Westminster Dog Show

Ale czy on jest?

Backlund złamał się, utrudniając uderzenie Brenta Burnsa, gdy dysk przeleciał po lodzie, Backlund postanowił spróbować pobiec do pobliskiej ławki, aby złapać kij.

Jego nieobecność otworzyła pas Hurtlowi do nocy, sprawiając, że Backlund wyglądał, jakby źle ocenił.

Prawda jest taka, że ​​wiele osób w świecie hokeja uważa, że ​​bardziej sensowne jest odpuszczenie gry na chwilę, aby spróbować odzyskać pobliski kij, niż bycie słabym obrońcą pędzącym bez niego.

W tym przypadku Backlund wydawał się być na wolności, zabijając rzut karny z trzeciej ligi, który pozwolił mu strzelić dwa pierwsze gole w wieczornej grze Sharks.

Łopata

Sutter osiągnął ostatnią trzecią passę po dwóch grach po pomyślnym wymieszaniu swoich serii z myślą o dodaniu drugiego wyniku.

W Anaheim, jego decyzja o połączeniu Seana Monahana, Blake’a Colemana i Trevora Lewisa doprowadziła do ich pięciu i 11 celnych strzałów w zwycięstwie.

We wtorek ostatnia trzecia passa zdobyła półtorej minuty, kiedy Dillon Dube, Milan Lucic i Monahan otworzyli wynik.

Po podkręceniu w strefie neutralnej Lucic przeniósł krążek w okolice San Jose i dośrodkował Zgredka, który skierował się w stronę siatki, gdzie odbił się od obrońcy Mario Ferraro.

Pod koniec wieczoru Monahan zagrał więcej minut niż jakikolwiek inny napastnik Flame (19:44), oddał cztery strzały i był 11 z 16 w torze konfrontacji.

Czwarta seria, na którą składali się Rosica, Lewis i Brad Richardson, z kolei dała trzeciego gola Flamesowi, plasując trzy z czterech serii w tabeli wyników.

Defensywnie Sutter ponownie wprowadził do składu Nikitę Zadorova kosztem Michaela Stone’a.

Wcześniej tego dnia Flames powołał obrońcę Juuso Valimaki z Stockton, gdzie rozegrał dwa mecze z AHL.

The Flames gościć Carolinę w czwartek, zanim Boston uderzy w miasto w sobotę.