4 rzeczy do zobaczenia w Sixers-Raptors 6

Joel Embiid i Filadelfia zmagali się z Toronto od czasu awansu 3:0 w serii.

ten Pierwsza runda serii Pomiędzy Philadelphia 76ers i Toronto Raptors szybko stało się to bardzo ekscytujące. Sixers wygrali swoje pierwsze trzy mecze, a teraz wracają do Toronto, mając nadzieję, że unikną meczu 7.

Ptaki drapieżne nie mogą się doczekać tworzenia historii. Wiemy, że żadna drużyna nie wróciła z 0-3, aby wygrać serię najlepszej siódemki w historii NBA. A tylko trzech z poprzednich 145 (w tym tegorocznych Brooklyn Nets i Denver Nuggets), które zmierzyły się z tym przegranym 0:3, wymusiły nawet siódme zwycięstwo. 2003 Portland Trail Blazers w pierwszej rundzie.)

Oto kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę z pierwszych pięciu gier przed Game Six w czwartek (7 ET, telewizja NBA).


1. Znikająca zbrodnia heksagramowa

W pierwszej grze z tej serii Sixers mieli Trzecia najskuteczniejsza wydajność ofensywna (131 punktów tylko w 89 posiadaniu piłki) w ciągu 26 lat mamy dane o meczach. Z każdą kolejną grąSixers strzelali mniej efektywnie. Poniedziałkowy mecz był ich piątym najmniej efektywnym meczem w sezonie (88 punktów z 94 posiadania piłki).

Kiedy masz tak duży spadek, cierpi wiele liczb. Jeżeli chodzi o Ich zwycięstwa kontra ich stratyIstnieją znaczne różnice w procentach skutecznych rzutów z gry Sixers, częstości rzutów wolnych i procentowym odbiciu ofensywnym. Największe wskaźniki porzuceń w efektywnym procencie bramek terenowych były spowodowane przez Tyrese Maxey (69,0% vs. 36,5%i Tobias Harris69,1% vs 51,8%), podczas gdy Joel Embiid nie trafił na linię tak wiele Jak seria trwa.

Obrona Toronto z pewnością zasługuje na uznanie. W poniedziałkowym meczu nr 5 było kilka piłek, kiedy Raptorom udało się podwoić Embiida, odtąd na zmianę i stłumić próbę Sixers, by zagrać cztery na trzech…

Rotacja ptaków drapieżnych

Według śledzenia Second Spectrum jakość strzału Sixers była w poniedziałek lepsza niż w poprzednich trzech grach. Zdarzało się, że piłka poruszała się szybciej niż obrona, ale hexa-gwiazdy traciły swój piękny wygląd…

READ  Green Bay Packers odchodzi na emeryturę Aarona Rodgersa

Błędny wskaźnik Therese Maxi 3

Jeśli ten trend ataku Sixers będzie w jakiś sposób kontynuowany w każdej grze, gra 6 będzie dość brzydka. A nawet jeśli nie jesteś ten który Brzydki, mało wydajny konkurs prawdopodobnie na korzyść Toronto.


2. Embiid obrony w kosmosie

Raptorzy mogą bronić się lepiej, ponieważ grają więcej. Gdy Fred VanVleet chybił ostatniego półtora meczu z powodu kontuzji uda, Raps mieli tylko jednego mężczyznę niższego niż 6 stóp i 7 stóp w rotacji. Ale mimo że byli dużymi graczami na flankach, Raptorom udało się również rozegrać pięć meczów w ataku.

Dzięki temu Embiid musiał bronić się poza farbą. Trochę walczył w tym względzie. Raptors zdobyli zaledwie dziewięć punktów w swoich pierwszych 11 posiadaniach w trzeciej kwarcie w poniedziałek, ale potem zdobyli cztery z rzędu, broniąc Embiida na oceanie.

Po pierwsze, Precious Achiuwa wytrącił go z równowagi za pomocą fałszywej pompy i zła twarz na dysku. Wtedy Embiid nie mógł poruszać się po ekranie wystarczająco szybko, aby zapobiec przytłoczeniu OG Anunoby…

OG Anunoby Dunk

Potem Uchiwa…

Cenny silnik Achiwa

…Twoja rada…

Silnik Pascala Siakama

…by na zmianę omijać go.

Granie pięć razy jest nie tylko dobre, ponieważ Embiid można pokonać dryblingiem. Jest również dobry, ponieważ nie jest na krawędzi, aby go chronić.

W sezonie zasadniczym bronił Embiid 8,8 najwyższych w lidze strzałów na krawędzi każdego meczu, przeciwnicy wystrzelili tylko 58,7% ponad krawędź, gdy był tam, aby ją chronić. W play-offach po prostu broń 6,8 strzałów Na krawędzi (w minutach więcej) na mecz Raptors strzelał 73,5% ponad krawędź, gdy był tam, aby ją chronić.

Częścią tego jest to, że Raptors to zespół, który często nie uderza w krawędź. Ale Embiid obronił również znacznie mniejszy procent strzałów przeciwnika na krawędzi, za którą padł na ziemię (37%) niż w sezonie zasadniczym (49%). Rap był lepszy o 1,5 punktu na mecz w strefie ograniczonej w sezonie zasadniczym, ale tam Plus 5,6 na grę W obszarze zastrzeżonym w tym łańcuchu.

READ  Nets niechętnie przyjmuje Irvinga jako zawodnika w niepełnym wymiarze godzin

3. Poważna różnica

W tej super wydajnej grze nr 1 Sixers wykonali tylko cztery straty, a trzy z czterech wypadły po 20 latach, na mniej niż cztery minuty przed końcem. W czterech meczach od tego czasu Philly zanotowała o 30 więcej strat niż Toronto, co dało im różnicę o 5,2 razy większą na mecz w serii. Jest to druga największa różnica w dowolnej serii w ciągu ostatnich pięciu lat (łącznie 68 serii).

Podziękuj Raptorom, którzy zmusili o 3,4 tur więcej niż w sezonie zasadniczym. Zostało to powiązane (z Dallas Mavericks 2014-15) za najlepszą ocenę jakiejkolwiek drużyny w przeszłości 14 lat.

Ale kiedy popadli w deficyt na początku gry 5, kilka błędów Sixers było ich własnych…

James Harden Doran

Serce ataku zaczyna się od zajęcia się piłką.


4. W obliczu lady

Kolejny z 16 spinów Sixers w poniedziałek pojawił się w zabawnej sekwencji w trzeciej kwarcie, kiedy wykonali tę samą grę trzy razy z pięciu posiadanych piłki.

Podczas drugiego występu Philly w tym okresie, Danny Green umieścił „pistoletowy” ekran Jamesa Hardena, który zamienił Scotty Barnes. Następnie wokół Embiida wybuchła zieleń i umieściła ekran krzyżowy dla Tyrese Maxeya, który nadal podawał piłkę Embiidowi…

SILNIK TERIZE MAXI

Raptory nie włączyły zielonego ekranu. Z Trentem śledzącym Maxi wokół i z Khem Birch nadal początkowo związanym z Embiid, Maxi był w stanie skręcić za róg i dotrzeć do kubka.

Następnie Sixers zagrali tę samą grę. Tym razem OG Anunoby przełączył ekran i odmówił dostarczenia. Greene był otwarty przez chwilę, ale nie był gotowy…

zmień ptaki drapieżne

Sixers przerzucili się na Harden/Embiid Pick-and-Roll i uzyskali kolejną przewagę, ale czas między dwiema gwiazdami był wyłączony. Embiid stracił piłkę poza boiskiem.

Po tym Sixers wrócili do tej samej gry. Tym razem Green był gotowy na klucz Anunoby (podczas gdy Trent nie był) i szybko wystrzelił do 3…

READ  North Carolina NCAA National Title Game Duke Mike Krzyżewski

Próba Danny'ego Greena za 3 punkty

Zobacz powyższą notatkę o Sixers, którzy stracili trochę dobrego wyglądu w grze 5. Może to być liga miss lub miss, a Sixers mieli 10 na 37 (27%) z zakresu 3 punktów w poniedziałek po wystrzeleniu 45% w pierwszych czterech meczach . W sezonie zasadniczym Philly miał drugą największą różnicę ligową między swoim rekordem, kiedy strzelił średnią ligową (35,4%) lub lepszy niż zakres 3 punktów (38-10.792) i strzelił je, gdy nie (13-21, .382).

Raptorzy strzelali dużo gorzej (32,1%) niż poza łukiem w tej serii, ale byli gorszymi strzelcami za trzy punkty (34,9%, 20) w sezonie zasadniczym, opierając się na transferze i drugich szansach na wsparcie wykroczenia niższej z piątej połowy boiska.

Jednak nawet przy sceptycyzmie Van Fleeta grającym w czwartek, zespół rapowy może mieć gorącą noc zdjęciową. I to może stworzyć bardzo interesującą grę 7 w Philly.

* * *

John Schuhmann jest starszym analitykiem statystycznym w NBA.com. Możesz wysłać do niego e-mail tutaj, szukaj Zarchiwizuj to tutaj I Śledź go na Twitterze.

Opinie wyrażone na tej stronie niekoniecznie odzwierciedlają opinie National Basketball Association, jego klubów lub Turner Broadcasting.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top