Poprawka Google dotycząca śledzenia reklam jest kontynuowana wraz z pierwszym podglądem programisty piaskownicy prywatności na Androida

Apple w zeszłym roku Dodaj przezroczystość śledzenia aplikacji do iOSA zmiana przepływu danych od użytkowników mobilnych wystarczyła, by wstrząsnąć nawet Facebookiem. Teraz Google, który polega na kierowanych reklamach za swój model biznesowyprzygotowuje własne wieloletnie usprawnienia dotyczące śledzenia reklam mobilnych i prywatności.

Od dzisiaj twórcy aplikacji Mogą po raz pierwszy przyjrzeć się nowemu systemowigdzie została wydana pierwsza deweloperska zapowiedź piaskownicy prywatności na Androida, podążająca ścieżką podobnych testów W przeglądarce Google Chrome na pulpicie.

Ten nowy plan ma zastąpić obecny system Android Identyfikator reklamy, który jest identyfikatorem, który użytkownik może zresetować dla każdego urządzenia z „piaskownicą prywatności” dla „bardziej prywatnych rozwiązań reklamowych”. Podobnie jak podejście Apple, twierdzi, że ogranicza dane udostępniane stronom trzecim i identyfikatory serwerów w aplikacjach, ale nadal nie wiemy dokładnie, jaką technologię można wdrożyć. Ta wersja zapoznawcza dla programistów działa na szczycie wersji beta programisty Androida 13, zawierając obrazy telefonów Pixel od Pixel 4 do obecnych modeli Pixel 6.

Pomysł Google polegał na tym, że może znaleźć sposób na lepszą ochronę prywatności użytkowników niż istniejące rozwiązania, a jednocześnie dostarczać informacji do ukierunkowanych reklam wyświetlanych na takich stronach internetowych, jak i w wielu bezpłatnych aplikacjach. Krytycy, w tym konkurenci, obrońcy prywatności i organy regulacyjne, sugerowali, że jej podejście zaszkodzi prywatności i prawdopodobnie da Google nieuczciwą przewagę, która szkodzi konkurencji. Pozew antymonopolowy przeciwko Google złożony przez agencje AG z 15 krajów Piaskownica prywatności kierowana w zeszłym roku.

Deweloperzy, którzy ją testują, wcześnie przyjrzą się piaskownicy prywatności i Motyw API, który zastępuje pliki cookie Google Dowiedz się, jak mogą pracować w praktyce.

READ  „Gran Turismo 7” wyjaśnia, dlaczego Sony potrzebuje pomocy Bungie w zakresie usług na żywo

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top