Strata nie może obciążyć właściciela rachunkiem za badanie wycieku gazu

Sąd Orzecznictwa Cywilnego Kolumbii Brytyjskiej twierdzi, że klasa nie może obciążyć właściciela rachunkiem za dochodzenie nadzwyczajne w celu znalezienia źródła wycieku gazu.

Warstwy z dolnego kontynentu próbowały pociągnąć właściciela do odpowiedzialności za wyciek gazu w 2021 r., ale Sąd Cywilny Kolumbii Brytyjskiej odrzucił to i poprosił warstwy o zrzeczenie się 9 231 USD z tytułu opłat śledczych i grzywien wynikających z przepisów.

Sytuacja zaczęła się 16 lipca 2021 r., kiedy właściciele, w tym skarżąca Bardia Tanavoli, zgłosili zapach gazu w holu budynku i innych pomieszczeniach.

FortisBC został wezwany do zbadania, ale nie był w stanie ustalić źródła.

Członek sądu Mika Karmody stwierdził w orzeczeniu z 26 maja, że ​​nie ma potrzeby ewakuacji, ponieważ FortisBC potwierdził, że gaz nie jest zagrożony.

FortisBC zalecił, aby jego wykonawca HVAC był warstwowy określając źródło.

Wieża HVAC uczestniczyła, ale nie była w stanie zidentyfikować wycieku i wieczorem zamknęła główną linię gazową.

Po powrocie personel wieży włączył linię gazową i znalazł niewielki wyciek w linii gazowej parku w pobliżu pomieszczenia mechanicznego. został naprawiony.

Wkrótce pojawiły się kolejne doniesienia o wycieku, więc ponownie odcięto gaz i wznowiono poszukiwania.

19 lipca 2021 r. wyśledź przeciekającą wieżę w skrzynce gazowej na dziedzińcu Tanavoli. Nie było go wtedy w domu.

Badanie wieży wykazało, że zapach gazu był „zbyt obecny we wlocie powietrza, aby mógł zasilać wentylator” i wyśledził kanał na zewnątrz budynku. Wlot świeżego powietrza do donicy ogrodowej zlokalizowali w rejonie warstw tanavoli.

Znaleźli na podwórku dwuportowe pudełko na grilla z otwartymi obydwoma gałkami izolacyjnymi, odprowadzające gaz do donicy obok kratek wlotu powietrza do wentylatorów nawiewnych, jak stwierdził Tower.

Tanavoli powiedział, że zdjęcia wieży pokazują, że wyloty gazu były w rzeczywistości zamknięte, gdy Wieża je znalazła.

Powiedział dalej, że śledztwo FortisBC jest kolejnym dowodem na to, że jego stocznia nie była źródłem wycieku gazu, ponieważ FortisBC zbadał jego stocznię za pomocą detektora gazu i nie znalazł żadnych wycieków gazu. Powiedział, że był świadkiem kontroli sąsiad, podobnie jak dwóch pracowników kastowych.

READ  Firma zajmująca się wychwytywaniem dwutlenku węgla założona przez geologów z UBC wygrywa 1 milion dolarów w międzynarodowej nagrodzie finansowania

Klasy zaprzeczały, jakoby FortisBC lub którykolwiek z jej pracowników był obecny na dziedzińcu pana Tanavoli 16 lipca.

Carmody odkrył, że Tanavoli został zaniedbany, ponieważ miał wąż podłączony do wylotu gazu, a nie do żadnego urządzenia gazowego, w pobliżu wlotu powietrza i nie był zakryty.

Carmody odkrył jednak również, że prace Tower były prowadzone jako dochodzenie awaryjne w celu znalezienia źródła wycieku, a nie przypadkowe w procesie naprawy.

W związku z tym, ocenił Karmody, klasy nie mogą wystawiać rachunków Tanavoli.

[email protected]

Twitter.com/jhainswo

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top