O zasiłek z tytułu ubezpieczenia dla pracowników kanadyjskich można już składać wnioski

Rząd federalny ogłosił dzisiaj, że wnioski o zasiłek ubezpieczeniowy Kanady dla pracowników (CWLB) są otwarte.

Korzyść, który zapewnia tymczasowe wsparcie dochodu pracownikom i osobom samozatrudnionym, które nie mogą pracować z powodu zamknięcia COVID-19, płaci 300 USD tygodniowo. Jest dostępny tylko dla osób znajdujących się w strefie zamkniętej, które nie mogą pracować z powodu ograniczeń pojemności.

w Komunikat prasowyKanadyjska Agencja Skarbowa poinformowała, że ​​Kolumbia Brytyjska, Alberta, Manitoba, Ontario, Quebec, Nowy Brunszwik, Nowa Szkocja, Wyspa Księcia Edwarda, Nowa Fundlandia oraz Labrador i Nunavut zostały wyznaczone jako obszary zamknięte.

„Ta lista będzie aktualizowana, gdy rządy regionalne lub regionalne wprowadzą zmiany w ograniczeniach dotyczących zdrowia publicznego” – czytamy w oświadczeniu.

Płatności z mocą wsteczną obowiązują do 19 grudnia.

Zainteresowanie powstało na początku tego miesiąca, ale Na początku nie był dostępny Każdemu, ponieważ rząd federalny nie wyznaczył żadnych obszarów jako zamkniętych. rząd później rozszerzony Kwalifikowalność Aby nakazy zdrowia publicznego dotyczące COVID-19 ograniczające publiczny dostęp do firm o co najmniej 50 procent zostały uwzględnione w definicji nakazu zamknięcia.

Pełne kryteria kwalifikacyjne Można go znaleźć na stronie CRA. Wnioskodawcy musieli stracić ponad połowę swoich dochodów.

„Poprzez ustawę C-2 i rozszerzenie kanadyjskich świadczeń ubezpieczeniowych dla pracowników wspieramy kanadyjskich pracowników poprzez ukierunkowane wsparcie dochodu, ponieważ regiony wdrażają środki zdrowia publicznego w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się COVID-19” – powiedziała minister pracy Carla Caltrow w oświadczenie.

Minister skarbowy Diane Lebothelier powiedziała, że ​​rząd będzie nadal „uważnie monitorował rozwój sytuacji”.

„Te zmiany zapewnią Kanadyjczykom wsparcie, którego potrzebują, aby poradzić sobie z ekonomicznymi skutkami wariantu Omicron, jednocześnie wspierając silne ożywienie gospodarcze” – powiedział Lebothelier.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top