Starfish Space przedstawia ambitny plan udowodnienia dokowania satelity na orbicie

Artystyczne przedstawienie satelity Otter Pup. (Ilustracja przestrzeni rozgwiazdy)

Tylko trzy lata później został założonyktóry jest start-upem w agencji w Waszyngtonie o nazwie kosmiczna rozgwiazda Rozmieszcza elementy, aby pokazać, jak tani satelita może łączyć się z innymi statkami kosmicznymi na orbicie.

Jeśli przyszłoroczny eksperyment z prototypowym satelitą o nazwie Otter Pup zakończy się sukcesem, może to otworzyć drogę dla floty większych statków kosmicznych Otter do podejmowania większych misji, od serwisowania satelitów po montaż statków kosmicznych na orbicie.

„Zawsze miałem wizję tropikalnej stoczni, w której można zbudować statek kosmiczny Enterprise, wyruszyć i odkrywać dziwne nowe światy, prawda?” Współzałożyciel Starfish Space Trevora Bennetta powiedział GeekWire.

„Chciałbym zobaczyć przyszłość„ kosmicznego Ubera ”, w którym wydry mogą być tam i być na żądanie” – powiedział. „Możesz sobie wyobrazić, jak piszesz do wydry, mówiąc: „Hej, klient chciałby być z tobą”. A potem ponownie wysyła wiadomość po zakończeniu procesu i mówi: „Jesteś zadokowany – co chcesz dalej?”

Te wizje – czy to dla ekipy budowlanej Gwiezdnej Floty, czy firmy kosmicznej Uber – pozostają daleko. Ale Bennett mogła rozpocząć proces Otter Pup już wiosną przyszłego roku.

Plan zakłada wysłanie szczenięcia wydry, które jest mniej więcej wielkości kuchenki mikrofalowej, na rakiecie SpaceX Falcon 9 jako plecaka zamontowanego na Lokomotywa orbitalna Launcher Space. Operacja będzie częścią SpaceX misja przewoźnika 8która obecnie ma wprowadzić różne ładunki w okresie od kwietnia do maja.

Po wysłaniu Szczeniaka Wydry z Orbitera, statek kosmiczny Starfish (zbudowany przez Astro cyfrowe) Wykonasz serię manewrów za pomocą elektrycznego układu napędowego na paliwo ksenonowe, który zapewni Exotrail. Kamery Argus firmy Redwire Będzie on używany do nawigacji względnej, z wytycznymi dostarczonymi przez komputerowy system wizyjny Starfish’s Cetacean i oprogramowanie do planowania trajektorii głowonogów.

READ  Moda i odzież inspirowana kosmosem

Głównym celem misji jest powrót w pobliże Orbitera, na wysokości około 300 mil, a następnie użycie statycznego mechanizmu przechwytywania zwanego Nautilusem, aby złapać cel dokowania na Orbiterze. roboty pszczół miodnych Spółka zależna projektu kosmicznego Blue Origin Jeffa BezosaStarfish wspierał Space w zaprojektowaniu i zbudowaniu Nautilusa.

Trevor Bennett (zdjęcie za pośrednictwem LinkedIn)

Trevor Bennett (zdjęcie za pośrednictwem LinkedIn)

powiedział Bennett, który wraz z innym weteranem Blue Origin założył Starfish Space Austin Link w 2019 roku.

Dostosowanie programu i procedur dokowania może zająć tygodnie, a nawet miesiące. „Będziemy coraz bliżej i w końcu zdecydujemy, tak, dziś jest dzień, w którym naprawdę spróbujemy zrobić to aż do zera i wykonać tę niesamowitą próbę dokowania – powiedział Bennett.

Wykonanie jednego udanego dokowania to dopiero początek. Bennett powiedział, że Szczenię Wydry może cofać się w kółko i łączyć się z Orbiterem, próbując różnych wzorców podejścia. Istnieje szansa, że ​​Szczenię Wydry może pomóc w pozbyciu się Orbitera, wysyłając go na kontrolowane zejście przez atmosferę.

Nie będzie to pierwsze automatyczne dokowanie satelity: w 2020 r. na przykład Northrop Grumman Wyślij satelitę MEV-1 Zadzwonić do satelity Intelsat 901 i nadać mu orbitę. Misja pokazała, w jaki sposób można wykorzystać usługi orbitalne do przedłużenia żywotności drogich satelitów.

Szczenię wydry rozgwiazdy może stanowić niedrogą alternatywę. „Prom kosmiczny był 1 miliard dolarów na każdą misję Hubble’apowiedział Bennett. „A jeśli spojrzysz na Ekspres orbitalny A niektóre z innych wielkich sukcesów w dokowaniu, nawet MEV Northrop Grumman, wysiłek i intensywność wykonania niektórych z tych misji zawsze przekraczały wielokrotności 10x lub 20x w stosunku do tego, co postrzegamy jako koszt naszej misji.

Bennett powiedział, że finansowanie misji pochodzi z ponad 7 milionów dolarów w inwestycjach prywatnych którą Starfish Space wniosła od samego początku, a także dziesięciolecia rozwoju od NASA A pięciokątny Oprogramowanie.

READ  „Problem z połączeniem” znacznie opóźnia długo oczekiwany start Teleskopu Webba

Jeśli Otter Pup wykona swoją pracę, powinno to utorować drogę do budowy większego statku kosmicznego Otter z dodatkowym wsparciem ze strony inwestorów i potencjalnych klientów. „Nasz harmonogram to lata 2024 i 2025” – powiedział Bennett. Ostatecznie przełomowe technologie z Otter Pup mogą być również zintegrowane z innymi statkami kosmicznymi.

„Sądzimy, że będziemy mogli montować statki kosmiczne na orbicie, przetwarzać statki kosmiczne na orbicie, budować podstawy dla całego ekosystemu w kosmosie, w którym statki kosmiczne wchodzą w interakcje w ramach ich normalnego funkcjonowania – a nie jaki jest obecnie model, gdzie są wystrzeliwane, a potem nie będzie.

Cóż… ta fabryka statków prawdopodobnie wcale nie była tak daleko.

Więcej od GeekWire:

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top