Obrączkowe zaćmienie Słońca widoczne w całej Kanadzie uchwycone w rzece Peel

W czwartek rano wstający w rzece Beale dostrzegli przesłonięty słońcem księżyc.

Niektórzy Kanadyjczycy, zwłaszcza mieszkający na półkuli północnej, mieli okazję zobaczyć częściowy widok obrączkowego zaćmienia Słońca. Zaczęło się w Ontario, następnie pochłonęło Grenlandię, Arktykę i wreszcie Syberię, gdy księżyc przechodził bezpośrednio przed słońcem.

Dwa tygodnie temu mieszkańcy Vancouver, Calgary i Winnipeg byli świadkami zaćmienia Księżyca.

Istnieją trzy główne typy zaćmień Słońca: całkowite, częściowe i obrączkowe. Podczas całkowitego zaćmienia księżyc całkowicie zakrywa tarczę Słońca. Zaćmienie częściowe to miejsce, w którym księżyc wydaje się kołysać nad częścią słońca.

Jednak zaćmienie obrączkowe występuje, gdy Księżyc znajduje się nieco dalej od Ziemi na swojej orbicie i obejmuje wszystko oprócz zewnętrznej krawędzi Słońca, tworząc coś, co niektórzy nazywają „pierścieniem ognia”.

Pierścieniowa część zaćmienia była widoczna o wschodzie słońca w północnym Ontario, przez Zatokę Hudsona oraz w północnym Quebecu i Arktyce.

Dodatkowe opcje były dostępne dla rannych ptaków, które nie miały dobrych zdjęć na swoich terytoriach. Projekt Wirtualnego Teleskopu Śledź zaćmienie online. Dla tych, którzy chcieli zrobić zdjęcia, na stronie znajdują się wskazówki dotyczące bezpieczeństwa Niebo i teleskop.

READ  DESI tworzy największą i najbardziej szczegółową mapę wszechświata w historii

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top