Stany Zjednoczone oskarżają „byka” o sprzedaż informacji wewnętrznych przez Internet over

Obraz artykułu zatytułowany US Charges Greek Man aka

obrazek: Chris Hondros (Obrazy Getty)

Władze USA aresztowały cyberprzestępcę znanego jako „The Bull” za sprzedawanie w ciemnej sieci informacji poufnych o spółkach notowanych na giełdzie.

w ostatnie dniPołudniowy Okręg Nowego Jorku i nowojorskie biuro terenowe FBI ujawniły akt oskarżenia i skargę przeciwko obywatelowi Grecji Apostolosowi Troviasowi, który używa pseudonimu The Bull w ciemnej sieci, a także w szyfrowanych wiadomościach i usługach e-mail. Trovias jest oskarżony o sprzedawanie gratyfikacji giełdowych na podstawie poufnych informacji handlowych klientów, przedpremierowych raportów o zarobkach i informacji o transakcjach.

Został oskarżony o oszustwa związane z papierami wartościowymi i przestępstwo prania pieniędzy, z których każdy skazany jest na 20-25 lat więzienia.

Według władz Nowego Jorku, Trovias sprzedawał informacje poufne osobom na różne sposoby. W latach 2016-2017 sprzedawał porady giełdowe na stronie w dark webie znanej jako Rynek AlphaBay, który był największym rynkiem przestępczym nielegalnych towarów w Internecie przed jego zamknięciem.

Trovias nie ograniczał się do AlphaBay i miał znaleźć inny sposób na swoją działalność, gdy ta strona zniknęła. Władze twierdzą, że w latach 2017-2020 zdecydował się na metodę direct-to-consumer i używał szyfrowanych wiadomości i usług e-mail do komunikacji z kupującymi. Jedna z jego znaczących transakcji obejmowała przedpremierowy raport o zarobkach od spółki notowanej na giełdzie, która sprzedała go za około 5000 dolarów bitcoinów.

Następnie poinformowano, że The Bull postanowił rozszerzyć swoją działalność w zakresie wykorzystywania informacji poufnych, podejmując kroki w celu zaprojektowania i zbudowania strony internetowej, aby sprzedawać swoje informacje. Władze powiedziały, że zamierza pobierać składki członkowskie i prowizje od osób, które wykorzystały dostarczone przez niego informacje.

w Nowa wersja O oskarżeniach ostrzegał William F..

„FBI działa również w ciemnej sieci” – powiedział Sweeney. “[W]Nie przestawaj egzekwować prawa tylko dlatego, że popełniasz przestępstwa federalne za routerem z klawiaturą”.

Biorąc pod uwagę niedawne ujawnienie wykorzystane przez FBI fałszywe zaszyfrowane telefony śledzić i Aresztować Osoby należą do międzynarodowych organizacji przestępczych, a to brzmi jak niedopowiedzenie. Morał z tej historii: nie popełniaj przestępstw w Internecie. Albo w ogóle, proszę.

READ  Grupa branżowa twierdzi, że zasady efektywności energetycznej nowych urządzeń mogą podnieść koszty - Wiadomości biznesowe

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top