Snegur pokonuje Halepa na US Open, aby zdobyć swoje pierwsze zwycięstwo w trasie w karierze

NOWY JORK – Wraz z Caroliną Garcią, Simona Halep wzięła udział w US Open jako jedna z najbardziej ekscytujących tenisistek na świecie.

W poniedziałek, po zmierzeniu się z 20-latką z Ukrainy i rozegraniu dopiero trzeciego meczu na poziomie WTA i pierwszego na dużym turnieju, została znokautowana. Kwalifikatorka Daria Snegur zakończyła pierwszy mecz na Louis Armstrong Stadium, 6-2, 0-6, 6-4.

To było pierwsze zwycięstwo Snigura na poziomie rundy i nie mogło wejść na większą scenę.

My otwarci: klas | Odtwórz kolejność | Narysowałem

– Jestem bardzo szczęśliwa – powiedziała drżącym głosem. „Jestem bardzo, bardzo, bardzo zdenerwowana” – powiedziała. „Ale starałem się jak najlepiej”.

Po najgorszym roku w swojej karierze Halep stwierdziła, że ​​życie w wieku trzydziestu lat jest znacznie lepsze niż w wieku dwudziestu dziewięciu lat.

Strata do Snigoura, byłego juniora nr 2, wyniosła 40Dziesiąty Sezon – coś, czego nie robiłeś od czterech lat. Po zdobyciu tytułu dwa tygodnie temu w Toronto Halep wygrała 19 z 22 meczów.

Debiut US Open 2022: Snigur, Fruhvirtova, Bejlek i nie tylko

Snigur, którego ostatni mecz odbył się na imprezie ITF Bronx W60, znokautował Halepa z boiska w bardzo niekonwencjonalny sposób, wygrywając sześć z ośmiu pierwszych meczów. W każdy możliwy sposób zdominowała dwukrotną mistrzynię Wielkiego Szlema.

Dwadzieścia cztery minuty później, po zdobyciu 24 z 30 punktów i wszystkich sześciu meczach, Halep był remisowany.

W trzecim secie pęd powrócił do Snigura, gdy orientowała się w pierwszym secie, po cichu strzelając zwycięzców i dopasowując się do szybkiej obrony Halepa. Wynik był 5-1, kiedy Halep zaczął wracać – i Snigur zdawał się zdawać sobie sprawę, gdzie była i co się dzieje.

Halep zamknął 4-5, ale Snigur zaserwował mecz, wygrywając, gdy Halep znalazł backhand w siatce. Zasłoniła dłonie oczy, a kiedy je zacisnęły, jej łzy były czyste.

READ  Projekt Seahawks Devon Witherspoon: Natychmiastowy wpływ Illinois CB to kompletny pakiet

Snigur złamał Halepa pięć razy – i wymusił 15 break pointów. Zakończyło się 11 zwycięzcami i 27 niewymuszonymi błędami. Tymczasem Halep miał 13 zwycięzców i 30 nieumyślnych fauli.

Była to kolejna z serii ostatnich rozczarowań na US Open dla Rumunów.

US Open jest wyzwaniem dla Halep, odkąd rok później dotarła do półfinału i ćwierćfinału w 2015 roku. Jej ostatnie cztery wyniki: przegrała pierwszą rundę w 2017 i 2018 roku, drugą rundę w 2019 roku i szesnastkę rok temu.