Marchessault zdobywa dwa gole, Eichel zwycięża po dogrywce, gdy Złoci Rycerze pokonują Krakena

SEATTLE (AP) Na skraju piątej porażki w sześciu meczach Vegas Golden Knights rozpoczęli dobrą passę w końcówce, która mogła położyć kres nadziei Seattle Kraken na powrót do wyścigu play-off Konferencji Zachodniej.

Jonathan Marchessault strzelił swojego drugiego gola w meczu na 16 sekund przed dogrywką, Jack Eichel strzelił gola 3:01 w dodatkowej sesji, a we wtorkowy wieczór Golden Knights pokonali Kraken 5:4.

Vegas przezwyciężyło deficyt 4-2 w połowie trzeciej kwarty, zdobywając dwa duże punkty w rankingach i wyprzedzając Seattle o dziewięć punktów w dążeniu do zdobycia jednej z kwalifikujących się pozycji w Konferencji Zachodniej. Vegas ma także sześciopunktową przewagę nad Minnesotą i osiem punktów przewagi nad St. Louis, ale zwycięstwo może wykreślić Seattle z listy realnych drużyn próbujących dogonić Złotych Rycerzy.

„Bez wątpienia panowała desperacja i właśnie tego nasz zespół potrzebował na resztę roku” – powiedział Eichel. „Każdego wieczoru musimy być zdesperowani, a punkty rosną. Ważne było, aby dziś wieczorem zdobyć (dwa punkty). „

Wyrównujący gol Marchessaulta padł przy pustej siatce Vegas. Strzał Eichela odbił się od kija Chandlera Stevensona i wpadł przed Marchessaulta z otwartą siatką.

Marchessault również strzelił gola w drugiej połowie, a w tym sezonie strzelił 37 goli, z czego pięć w ostatnich dwóch meczach.

Jednak punktem zwrotnym dla Vegas był 23. gol Williama Karlssona na 7:37 przed końcem, który dał Golden Knights prowadzenie 4-3. Nastąpiło to niecałą minutę po tym, jak Oliver Bjorkstrand dał Krakenowi dwubramkowe prowadzenie.

„Jesteśmy świadomi tabeli, a oni stoją za nami i gonią nas, więc zwycięstwo było dla nas czymś ogromnym” – powiedział Carlson.

W dogrywce bramkarz Vegas Aden Hill i Philipp Grubauer z Seattle zaliczyli dobre zatrzymania, ale Eichel uwolnił się w ucieczce i strzelił swojego 20. gola w sezonie, zapewniając Golden Knights drugie zwycięstwo z rzędu. Był to także 200. gol w karierze Eichela.

READ  Hertha najszybsza w FP2 po awarii Rosenqvista

Seattle przegrywało 2:1 w trzeciej kwarcie, ale zdobyło trzy gole i objęło prowadzenie 4:2 i wydawało się, że jest o krok od zdobycia dwóch kluczowych punktów, aby spróbować odrobić straty w walce o play-offy.

Matty Benners zdobył 1:55 w trzeciej kwarcie, doprowadzając do remisu z Seattle i przekierował strzał Willa Borgena z niebieskiej linii. To dziewiąty gol Beniersa w tym sezonie i jego pierwszy od 15 lutego w Bostonie.

Brandon Tanev dał Seattle prowadzenie kilka minut później, po podaniu Pierre-Edouarda Bellemare’a, a Bjorkstrand objął prowadzenie Seattle po ucieczce Eeli Tolvanena, który dał Seattle prowadzenie 4-2.

Andre Burakovsky również strzelił gola dla Seattle w drugiej połowie.

„Wszystko mi się podobało, dopóki nie strzeliliśmy czwartego gola. Poczułem, że w tym momencie trochę wkroczyliśmy w system, zeszliśmy z planu i od tego momentu deptaliśmy po piętach, a nie atakowaliśmy” – powiedział Belmar. .

Hill zakończył mecz z 26 interwencjami. Grubauer zatrzymał 29 strzałów.

Jordan Eberle z Seattle wystąpił na łyżwach w swoim tysięcznym meczu i stał się piątym graczem z klasy draftu w 2010 roku, który osiągnął kamień milowy, dołączając do Drew Doughty'ego, Stevena Stamkosa, Josha Baileya i Alexa Pietrangelo. Eberle rozegrał 507 meczów w Edmonton, 272 w New York Islanders, a wtorek był jego 221 wtorkiem w Seattle.

W zeszłym tygodniu Eberle przedłużył kontrakt z Krakenem o dwa lata, dzięki czemu będzie mógł pozostać w drużynie przez cały sezon 2025–26.