Siostra przywódcy Korei Północnej grozi Korei Południowej

Siostra przywódcy Korei Północnej grozi Korei Południowej

Seul, Korea Południowa –

Potężna siostra przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una wystosowała w czwartek groźby zniewagi pod adresem Korei Południowej w związku z rozważeniem jednostronnych sankcji wobec Korei Północnej, nazywając nowego prezydenta Korei Południowej i jego rząd „idiotami” oraz „dzikim psem, który biega w kółko i gryzie pewnego kości” przez Stany Zjednoczone.

Przemówienie Kim Yo Jonga miało miejsce dwa dni po tym, jak Ministerstwo Spraw Zagranicznych Korei Południowej poinformowało, że dokonuje przeglądu dodatkowych jednostronnych sankcji nałożonych na Koreę Północną w związku z jej niedawną serią testów rakietowych. Ministerstwo oświadczyło, że rozważy również nałożenie sankcji i rozprawienie się z domniemanymi cyberatakami Korei Północnej – głównym nowym źródłem finansowania jej programu zbrojeniowego – jeśli Korea Północna przeprowadzi poważną prowokację, taką jak próba nuklearna.

„Zastanawiam się, jakie „sankcje” nałożone przez południowokoreańską grupę, niczym więcej niż dziki pies biegający po kości dostarczonej przez Stany Zjednoczone, bezczelnie zaatakowały Koreę Północną” – powiedział Kim Yo Jong w oświadczeniu przekazanym przez państwowe media. Co za wspaniały widok!”

Opisała nowego konserwatywnego prezydenta Korei Południowej Yoon Sok-yula i jego urzędników jako „idiotów, którzy nadal tworzą niebezpieczną sytuację”. Dodała, że ​​Korea Południowa „nie była naszym celem”, gdy u władzy był Moon Jae-in – liberalny poprzednik Yoon, który dążył do pojednania z Koreą Północną. Można to postrzegać jako możliwą próbę wzmocnienia nastrojów anty-Yon w Korei Południowej.

„Jeszcze raz ostrzegamy zuchwałość i głupotę, że sankcje i desperackie naciski ze strony Stanów Zjednoczonych i ich marionetek z Korei Południowej przeciwko (Korei Północnej) zwiększą wrogość i gniew tego ostatniego i będą służyć jako pętla dla nich” – powiedział Kim Yu. Jung powiedział.

Oficjalny tytuł Kim Yo Jong to Zastępca Dyrektora Departamentu Komitetu Centralnego Partii Robotniczej rządzącej Północą. Ale południowokoreańska służba szpiegowska uważa, że ​​jest drugą najpotężniejszą osobą w Korei Północnej po swoim bracie i zajmuje się stosunkami z Koreą Południową i Stanami Zjednoczonymi.

READ  Akta Carey Lake pasują do wyzwania zeznań przed wyborami stanowymi w Arizonie

Chociaż nie jest to pierwszy raz, kiedy Kim Yo Dzong użył prymitywnych pocisków przeciwko Korei Południowej, nadal oczekuje się, że Korea Północna będzie eskalować napięcia militarne na Półwyspie Koreańskim, ponieważ jest odpowiedzialna za stosunki z Koreą Południową i wywiera pewien wpływ na armię koreańską. . Analityk Cheong Seong-Chang w prywatnym Instytucie Sejong w Korei Południowej.

Korea Południowa szybko zareagowała na obelgi Kim Yo Jong pod adresem Yoon, mówiąc, że „to bardzo niefortunne, że potępiacie naszą głowę państwa ostrymi, niespełniającymi standardów słowami i nie wykazującymi żadnych podstawowych form etykiety”. Ministerstwo Zjednoczenia Seulu powiedziało w oświadczeniu, że również zdecydowanie potępia to, co określiło jako „nieczystą próbę podżegania do walk antyrządowych i destabilizacji naszego systemu” w Korei Południowej.

W zeszłym miesiącu Korea Południowa nałożyła własne sankcje na 15 osób z Korei Północnej i 16 organizacji podejrzanych o angażowanie się w nielegalne działania w celu finansowania północnokoreańskich programów nuklearnych i rakietowych. Były to pierwsze jednostronne sankcje nałożone przez Seul na Koreę Północną od pięciu lat, ale eksperci twierdzą, że było to w dużej mierze symboliczne posunięcie, ponieważ obie Koree mają między sobą niewielkie transakcje finansowe.

Ale obserwatorzy twierdzą, że dążenie Seulu do koordynacji ze Stanami Zjednoczonymi i innymi krajami w celu rozprawienia się z rzekomymi nielegalnymi działaniami Korei Północnej w cyberprzestrzeni może rozgniewać Koreę Północną i zaszkodzić jej finansowaniu programów zbrojeniowych.

Na początku tego roku panel ekspertów ONZ powiedział w raporcie, że Korea Północna nadal kradnie setki milionów dolarów od instytucji finansowych, firm zajmujących się kryptowalutami i giełdami, nielegalne pieniądze, które są ważnym źródłem finansowania jej programów nuklearnych i rakietowych.

Od 2006 roku Korea Północna była przedmiotem 11 rund sankcji ONZ w związku z jej próbami nuklearnymi i rakietowymi. Jednak Rada Bezpieczeństwa ONZ nie przyjęła nowych sankcji wobec Korei Północnej za serię zakazanych w tym roku wystrzeleń rakiet balistycznych, ponieważ Chiny i Rosja, dwa z jej uprzywilejowani członkowie przeciwstawili się im weto w radzie, ponieważ są osobno zaangażowani w konfrontacje ze Stanami Zjednoczonymi.

READ  Dane pokazują, że Trump nie zapłacił podatku dochodowego w 2020 roku

Korea Północna wielokrotnie powtarzała, że ​​sankcje ONZ są dowodem wrogości USA wobec Korei Północnej, podobnie jak jej regularne ćwiczenia wojskowe z Koreą Południową. Kierowana przez USA dyplomacja w sprawie programu nuklearnego Korei Północnej załamała się na początku 2019 r. Z powodu kwoty ulgi w sankcjach, jaką Korea Północna miałaby otrzymać w zamian za jej ograniczone kroki w zakresie denuklearyzacji.

Kim Yo Jong ostrzegł we wtorek, że Stany Zjednoczone staną w obliczu „jeszcze bardziej śmiercionośnego kryzysu bezpieczeństwa”, ponieważ naciska na potępienie przez ONZ najnowszego testu międzykontynentalnego międzykontynentalnego pocisku balistycznego Korei Północnej, który wykazał jej zdolność do uderzenia w cały kontynent amerykański. Porównała Stany Zjednoczone do „szczekającego ze strachu psa”.

Korea Północna znana jest z prymitywnych i kolorowych ataków osobistych na przywódców Korei Południowej i Stanów Zjednoczonych. Nazwała byłych prezydentów Korei Południowej Lee Myung-baka i Park Geun-hye odpowiednio „myszą” i „suką”, podczas gdy byłego prezydenta USA Donalda Trumpa nazwała „obłąkanym psychicznie Amerykaninem”. W marcu 2021 roku, kiedy Moon jeszcze sprawował urząd, Kim Yo Jong nazwał go „papugą wychowaną w Ameryce”.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *