Samsonow zamyka drzwi, a Maple Leafs wygrywają z Jets po dogrywce

Otrzymuj najświeższe informacje od Terry'ego Koshana prosto na swoją skrzynkę odbiorczą

Treść artykułu

Ilya Samsonow próbował przekazać pas MVP Maple Leafs Austonowi Matthewsowi w środę późnym wieczorem.

Matthews, który strzelił zwycięskiego gola w dogrywce i zapewnił drużynie Leafs zwycięstwo 1:0 nad Winnipeg Jets na Scotiabank Arena, nie zgodził się na to, stwierdzając, że Samsonov powinien się tego trzymać.

Z dobrego powodu.

Pewnego wieczoru, gdy Leafs początkowo nie radzili sobie z presją Jetsów podczas ataku w ataku i fatalnie ponieśli porażkę w grze w przewadze, Samsonow konsekwentnie grał na boisku, notując 32 interwencje podczas swojej drugiej przerwy w sezonie.

READ  Raport: Ohtani odkłada 680 milionów dolarów, aby Dodgers mogli dalej wydawać pieniądze

„Niewiarygodne” – powiedział Matthews o występie Samsonowa przeciwko Leafs. Uważam, że był dla nas jak dotąd najlepszym zawodnikiem na lodzie. Nie mogę powiedzieć o nim wystarczająco dużo dobrych rzeczy. Sposób, w jaki grał, był niesamowity”.

Nasze wnioski ze zwycięstwa, które przesunęło Leafs z powrotem na trzecie miejsce w Dywizji Atlantyckiej, jeden punkt przed uśpioną Tampa Bay Lightning:

on wrócił

Najlepsza obrona Samsonowa w sezonie 2023–2024 – z całą pewnością możemy to powiedzieć – miała miejsce na początku drugiej połowy.

Adam Lowry i Morgan Barron z Jets zdołali uzyskać wynik 2 na 0 w grze w przewadze Leafs, mimo że Leafs nie byli w zasięgu wzroku.

Samsonov początkowo zatrzymał Lowry'ego, skierował kij po podaniu Lowry'ego przez pole karne do Barrona, a następnie uderzył w prawy pad, aby zablokować Barrona. Głośne brawa zamieniły się w owację na stojąco, po czym salę wypełniły skandowania „Sam-my, Sam-my”.

„Prawie płaczę” – powiedział Samsonow o wsparciu fanów. „To dla mnie ważne”. „Dawno tego nie słuchaliśmy. To coś wspaniałego. Jeszcze raz dziękuję wszystkim fanom”.

Podziwianie Samsonowa, gdy wraca do zdrowia po zmaganiach, ma wielką wartość.

Biorąc pod uwagę sposób, w jaki grał przez pierwsze dwa miesiące sezonu, zwrot w stronę Samsonowa jest niezwykły. Choć zdaje sobie sprawę, że wielkość próby jest wciąż niewielka, nie umniejsza to tego, czego dokonał w tym tygodniu podczas zwycięstw nad Winnipeg i Seattle.

Pewność siebie, której wyraźnie brakowało w grze Samsonowa, zanim został wysłany do Toronto Marlies na początku stycznia, jest teraz oczywista. To oczywiste: oczywiście Samsonow powinien wystartować w sobotę w Winnipeg w ostatnim meczu Leafs przed przerwą na All-Star.

READ  UFC na ESPN 32 play-by-play i wyniki na żywo

„To jego zasługa za pracę” – powiedział trener Leafs Sheldon Keefe. „Myślę, że prawie wszyscy go wyliczyli i spisali na straty. Nawet wewnętrznie pojawiają się pytania, na przykład, w jaki sposób będzie w stanie wyzdrowieć.

„Chwała mu za to, że się z nim trzymał, uznanie dla wszystkich ludzi i zasobów wokół niego, którzy mu pomogli i wspierali. To zostało zbudowane. Nie byłem zaskoczony sposobem, w jaki grał tamtego wieczoru w Seattle”.

„Kiedy prowadzisz 2 do 0, spodziewasz się, że bramkarz będzie zdeklasowany, ale należy mu się chwała. To szczęście, że dzięki ciężkiej pracy i wierze w siebie wrócił na właściwą drogę. Jesteśmy z niego naprawdę szczęśliwi, ponieważ odbił się od ziemi z trudnej sytuacji.”

Samsonow dał drużynie Leafs szansę w dodatkowym punkcie, a oni ją wykorzystali, gdy Morgan Rielly wystawił Matthewsa na 47 sekund przed końcem dogrywki. Był to 39. gol Matthewsa, który zapewnił mu wygodne utrzymanie na szczycie NHL.

Polecany film

Przepraszamy, ale nie udało się załadować tego filmu.

Nie najlepsze

Leafs poprosili Samsonowa, aby był ostry.

Tak jak Keefe przewidywał rano, Toronto miało trudności z dostaniem się do środka i oddaniem strzału do bramkarza Jets Laurenta Brossoita.

Leafs nie mieli zbyt wielu okazji do zdobycia gola, chociaż jednym z pozytywów był postęp w defensywie w trakcie meczu. Z 32 strzałów na bramkę Jets 16 padło w pierwszej kwarcie, gdy Leafs konsekwentnie odwracali piłkę.

„Nie osiągnęliśmy zbyt wiele, nie zrobiliśmy niczego w ofensywie i tablica wyników to odzwierciedliła” – powiedział Keefe. „To nie był dla nas dobry wieczór, właściwie od początku do końca. Uważam jednak, że dobrze się broniliśmy. Sammy musiał wykonać kilka naprawdę dobrych interwencji, ale w NHL był to równie słaby mecz jak ty”. znajdę.”

Nie ma wątpliwości, że Leafs będą musieli dokonać zmian po powrocie do treningów w piątek po czwartkowym dniu wolnym. Podobnym wysiłkiem w Winnipeg nie uda się tego osiągnąć.

Jedną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że Leafs nie są jedynymi, na których wpadają Jets.

READ  Kanada uwikłana w kontrowersje dotyczące siatkówki plażowej

Winnipeg wszedł do gry, zdobywając 2,29 gola na mecz wiodącą w NHL. Kiedy w poniedziałek Jets przegrali w Bostonie z Bruins 4:1, zakończyła się passa 34 meczów, w których Winnipeg nie pozwoliło na więcej niż trzy bramki.

Kapitan John Tavares prowadzi Leafs z siedmioma celnymi celnymi strzałami, ale jego passa bez punktów wynosi obecnie dziewięć meczów. Tavares wygrał 16 z 20 pojedynków.

Redakcja zaleca

Dość wyjątkowy

Po pierwsze, pozytywne strony gry Leafs w specjalnych zespołach.

Zakłócili obie gry w przewadze Jets, w tym tę, która przedłużyła się do dogrywki, gdy Calle Jarnkrok został wezwany do faulu na 36 sekund przed końcem trzeciej kwarty.

Samsonov zablokował cztery strzały w dogrywce, chociaż David Kampf, Jake McCabe i TJ Brodie byli skuteczni, gdy Leafs wyeliminowali przewagę Jets 4 na 3.

Jeśli chodzi o grę Leafs w przewadze, prawdopodobnie najlepiej będzie odwrócić wzrok.

Toronto miało bilans 0 na 5, przedłużając fatalną passę, po której w ostatnich ośmiu meczach gra w przewadze utrzymywała się na poziomie 1 na 20. To już trzeci raz w sezonie, kiedy Leafs rozegrali co najmniej pięć przewag w jednym meczu i nie zdobyli gola.

Asystentowi trenera Jayowi Boucherowi nie podoba się to, że nie mógł znaleźć rozwiązania dla grupy, która teoretycznie ma wystarczająco dużo talentu, aby odnosić większe sukcesy, gdy są to mężczyźni.

„Straciliśmy kontakt” – powiedział Mitch Marner. „Dużo rozmawialiśmy, próbując zrozumieć pewne rzeczy. Nie jest to coś, czego chcemy, ale musimy się nad tym zastanowić i upewnić się, kiedy wyjdziemy na boisko, że to, że zyskamy przewagę mężczyzny, nie oznacza, że możemy przestać iść do przodu.”

Keefe nie był w nastroju, aby oceniać grę w przewadze.

„To nie jest dobry dzień, abym cokolwiek oceniał” – powiedział Keefe. „Nie byliśmy sobą. Wychodząc z (wtorkowego) treningu, pomyślałem, że gra w przewadze wygląda świetnie. Ale kiedy zobaczyłem, jak gramy w meczu, nie chciałem mieć nic wspólnego z grą w przewadze, ponieważ czułem, że niestety tak to miało wyglądać.”