Notatki Maple Leafs vs. Capitals: Auston Matthews błyszczy po zdobyciu 5 punktów

W ten sposób rozpoczynasz grę.

Kiedy we wtorek wieczorem Maple Leafs grali w Filadelfii, Flyers zdobywali bramki w ciągu pierwszej minuty każdej z dwóch pierwszych kwart. Zespół Sheldona Keefe’a zrobił to samo dzień później – Auston Matthews strzelił gola już w 16. minucie, a William Nylander strzelił gola w pierwszej i drugiej minucie. W drugiej minucie strzelili Alex Ovechkin i Connor McMichael, ale Toronto szybko odpowiadało, strzelając za każdym razem własnego gola i po 40 minutach utrzymało dwubramkowe prowadzenie.

Początek trzeciej tercji był katastrofalny, ponieważ Toronto zmarnowało dwie wczesne akcje, po czym zostawiło Owieczkina samego na drugą. Jednak Leafs zareagowali natychmiast, gdy Capitals zbliżyli się do jednego gola, a gole Bobby'ego McMahona, Tylera Bertuzziego i Johna Tavaresa zapewniły zwycięstwo 7-3. Waszyngton po prostu nie mógł dorównać czołowej szóstce Toronto.

Trzy gwiazdy

1. Austona Matthewsa

Matthews nie strzelił gola w kolejnych meczach i nie tracił czasu na przerwanie tej passy. Max Domi umieścił go na pierwszym miejscu na pierwszej zmianie, a Matthews wykorzystał:

To nie był koniec. Zaledwie trzy minuty po tym, jak Owieczkin skrócił czas gry do jednej minuty, Matthews oddał strzał w nadgarstek z wybranego miejsca:

Wydawało się, że Matthews skompletował hat-tricka pod koniec drugiej połowy, ale gol nie został uznany po tym, jak Bertuzzi został uznany na spalonym, zanim piłka wpadła do siatki. Matthews znalazł jednak sposób na trzy asysty, w tym oszałamiające podanie. Jeden dla konfiguracji Bertuzziego:

2. Williama Nylandera

Pierwsza zmiana Nylandera w drugiej kwarcie całkowicie zmieniła zasady gry, ponieważ przerwał jednostronną grę dwa na jednego, a następnie zleciał po lodzie i oddał oszałamiający strzał obok Charliego Lindgrena:

Bramka ta zapewniła jego drużynie dwubramkowe prowadzenie i czwarty mecz z rzędu umieścił Nylandera na liście strzelców. Ponownie zmienił dynamikę w trzeciej tercji, gdzie minutę po tym, jak Owieczkin zawęził grę w ciągu minuty, Nylander odpowiedział, podając piłkę do McMahona:

3. Maks Domi

Connor McDavid jest jedynym zawodnikiem w lidze, który w tym sezonie ma więcej pięciu na pięć asyst na minutę niż Domi. Domi może nie prezentował się tak dobrze w defensywie jak Mitch Marner, ale wykonał dobrą robotę, ustawiając Matthewsa na bramkę otwierającą mecz. Zaliczył drugą asystę, gdy strzał Matthewsa pokonał Lindgrena w drugiej połowie, a następnie zdobył trzeciego gola, ustawiając Jake’a McCabe’a do odbicia. Nie skończył, strzelając czwartą bramkę obok Bertuzziego w połowie trzeciej. Miło widzieć go dobrze grającego na skrzydle, po tym, jak miał problemy na początku sezonu.

READ  LIMITED: Decyzja The Unpacking Oilers o zatrudnieniu Ricka Braceya i jego rozstaniu z Tylerem Wrightem

Toronto Stars wykorzystują słabego przeciwnika w meczu pięć na pięciu

Capitals po prostu nie są dobrym zespołem pięciu na pięciu. Waszyngton wszedł do gry z 25. miejscem w lidze NHL pod względem oczekiwanej proporcji pięciu do pięciu bramek i o cztery miejsca gorszym pod względem rzeczywistego udziału w bramkach. Capitals po prostu nie mają już tej samej siły gwiazd ani głębokości pozycji, co kiedyś, a poza pierwszą tercją po prostu przegrywali z czołową szóstką Toronto. Tavares w końcu dodał plusa w grze w przewadze, ale wszystkie sześć pierwszych goli Toronto padło w formacie pięć na pięciu, a wszystkie sześć padło z dwóch pierwszych linii. Matthews i Nylander mieli pełną kontrolę.

Jak wstrząsnąć parami obronnymi

TJ Brodie był zdrowy po zmaganiach w kolejnych meczach, a Connor Timmins powrócił do składu po raz pierwszy od 24 stycznia. Keefe zdecydował się zatrzymać Joela Edmundsona i Timothy'ego Liljegrena razem, więc Timmins grał z obrońcą pozostającym w domu, czyli Simonem Benoitem. Ponieważ wspólni partnerzy Morgana Rielly'ego nie byli w składzie Brodie i Ilya Lyubushkin, Leafs eksperymentowali z połączeniem go z McCabe.

Leafs stracili swoje spore szanse w pierwszej kwarcie, zwłaszcza w części, w której nie było okazji do gry w przewadze, ale Capitals nie mieli zbyt wiele do zaoferowania, gdy dwójka najlepszych zawodników Toronto znajdowała się na lodzie. Edmondson i Liljegren słabo rozpoczęli mecz, ale na początku drugiej połowy wszyscy zagrali dobrze. Maccabi strzelił swojego siódmego gola w sezonie i stał się bardzo cennym zawodnikiem tej drużyny. Swobodnie wygląda na prawym skrzydle, a pozyskanie go w ubiegłorocznym terminie wymiany na trzy rundy play-off za 2 miliony dolarów wydaje się kradzieżą. Spodziewam się, że przynajmniej jeden z Brody'ego lub Luboczkina powróci w sobotni wieczór, więc ciekawie będzie zobaczyć, czy Keefe zdecyduje się zatrzymać McCabe'a u Rielly'ego.

READ  Denver Nuggets pokonują Los Angeles Lakers i po raz pierwszy w historii klubu awansują do finałów NBA

Zabójstwa za karę nadal stanowią duży problem

W Konferencji Wschodniej znajduje się sześć najlepszych drużyn, a Leafs mają zdecydowanie najgorszy wynik w tej grupie. Toronto po rzucie karnym straciło bramkę w czterech meczach z rzędu, zanim we wtorek zakończyło passę z Flyers, ale nawet fatalna gra Filadelfii w przewadze nie sprawiała problemów ze skutecznym poruszaniem piłką. W środę kłopoty Toronto trwały nadal, gdy Owieczkin strzelił gola w jedynej grze w przewadze Waszyngtonu.

W drużynie Leafs brakuje obecnie Marnera i Calle Järnkroka w ataku, a Brodie i Lyubushkin nie znaleźli się w defensywie. Jednak po umożliwieniu w tym sezonie występów wielu solidnym zabójcom rzutów karnych, Leafs skupili się na tym obszarze w ostatecznym terminie. Nie chcę, żeby to brzmiało jak pobity rekord, ale kiedy będziesz gotowy na mecz z dwoma Florida Panthers, Boston Bruins i Tampa Bay Lightning w pierwszych dwóch rundach, lepiej znajdź odpowiedzi na temat swojego rzutu karnego.

Ocena końcowa: A

Matthews strzelił kilka sekund po pierwszym wznowieniu, ale Leafs spisali się dobrze w pierwszym meczu. Najlepsi napastnicy Toronto spisali się najlepiej w drugiej połowie, gdy Nylander strzelił pięknego gola, a Matthews skompletowałby hat-tricka, gdyby nie spalony. Nie był to idealny odcinek, ponieważ Leafs stracili dwa gole, ale było jasne, która drużyna gra lepiej.

Trzecia tercja Toronto miała trudności z grą w przewadze, a Capitals nie powinni byli w stanie uzyskać ani jednej bramki. Leafs wyglądali jednak na zespół o wiele większym talencie. Matthews zakończył mecz z pięcioma punktami, a gdyby nie spalony, miałby sześć punktów. Domi miał cztery asysty, a Nylander i Tavares mieli po trzy punkty. Waszyngton wyglądał raczej na zespół odbudowujący się niż na pretendenta do play-offów.

Co dalej z „Papierami”?

Powrót do domu, aby zagrać z Connorem McDavidem i Edmonton Oilers w sobotę o 19:00 podczas Hockey Night w Kanadzie.