Pastrnak zdobywa hat-tricka, ale Seattle Kraken pokonuje Boston Bruins po rzutach karnych

SEATTLE (AP) Kyler Yamamoto strzelił jedynego gola w serii rzutów karnych, a Seattle Kraken strzelił hat-tricka Davida Pastrnaka i pokonał Boston Bruins 4:3 w poniedziałkowy wieczór.

Jordan Eberle, Vince Dunn i Oliver Bjorkstrand strzelili gole dla Seattle, które dwukrotnie odrabiało straty i remisowało. Philipp Grubauer odmówił Bruinsowi trzech prób rzutu karnego, z czego ostatnią wykonał Pastrnak.

Dla Bostonu był to szósty mecz z rzędu, który przekroczył regulaminowy czas. Zdobywając jeden punkt, Bruins (34-12-14) zremisowali z bezczynnym Vancouver i zdobyli najwięcej punktów w NHL (82).

Po przegranych trzech ostatnich meczach na wyjeździe 1-0-3, Boston w ostatnich dziewięciu meczach ma bilans 2-2-5.

Grubauer obronił dla Krakena 29 razy. Rozpoczął mecz po zastąpieniu Joeya Daccorda na początku drugiej połowy sobotniej porażki u siebie z Minnesotą 5:2.

Linus Ullmark obronił 23 strzały dla Bostonu.

Yamamoto był pierwszy w serii rzutów karnych i pokonał Ullmarka strzałem z forhendu. Następnie Grubauer zmierzył się z Charliem Coylem, Charliem McAvoyem i Pastrnakiem.

Pastrnak wyprowadził Bruins na szachownicy po pierwszej kwarcie (5:53). Kevin Shattenkirk wbił krążek głęboko w siebie i posłał go do Pastrnaka, który przebijał środek lodu przed obrońcami Seattle Willem Borgenem i Jimmym Oleksiakiem. Pastrnak trafił 1 na 1 z Grubauerem i strzelił krążkiem ponad rękawicą wysoko w siatkę.

37. gol Pastrnaka w sezonie był 700. punktem w jego karierze. Jest dziesiątym zawodnikiem Bruins, który osiągnął ten kamień milowy.

Eberle zremisował po grze w przewadze o 4:45 sekundy, co było jego 14. w sezonie. Pastrnak zapewnił Bostonowi powrót na prowadzenie z czasem 17:08. Dziesiąty gol Dunna ponownie wyrównał wynik o 5:29 trzeciej.

Bjorkstrand dał Krakenowi prowadzenie 3-2 na 5:30 przed końcem trzeciej kwarty, kiedy przekierował strzał Alexa Wennberga obok Ullmarka i zdobył swojego 14. gola.

Pastrnak 3-all zremisował, a do regulaminowego czasu pozostały 2:52.

READ  Yankees, Blue Jays są jednymi z zespołów zainteresowanych Freddiem Freemanem