SALT Michigan, sportowiec Północnego Ontario zdobywa złoto olimpijskie

„Abby Rocky jest jedną z członkiń kobiecej drużyny hokejowej drużyny USA” — donosi NBC Sports

Solna św. Mary, Michi i Północne Ontario uśmiechają się z dumą i niecierpliwością, gdy jeden z ich członków nie może się doczekać złotego medalu na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

„Sault Ste”. Marie jest bardzo dumna z gratulacji dla Abby Rocky, która przygotowuje się do rywalizacji na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022 w Pekinie w Chinach jako część kobiecej drużyny hokeja na lodzie na Igrzyskach Olimpijskich w USA. „

NBC Sports identyfikuje Rocky’ego jako jednego z amerykańskich sportowców olimpijskich, które trzeba oglądać.

„Abby Roque jest jedną z osób startujących w drużynie hokejowej reprezentacji USA i nie bez powodu. 24-latka była wyjątkowa podczas swoich studiów na Uniwersytecie Wisconsin, pomagając poprowadzić swój zespół do mistrzostw kraju w 2019 roku. W wieku 155 lat W meczu jako Badger, Rocky strzelił 56 goli i łącznie 170 punktów” – powiedział NBC.

Najważniejsze wydarzenia z hokejowej kariery Rocka przedstawione w Hockey USA:

  • Dwukrotnie zdobyła miejsce w kobiecej reprezentacji USA na Mistrzostwa Świata Kobiet IHF (2020, 2021) i wystąpiła w jednym z Mistrzostw Świata Kobiet IIHF (srebro – 2021)
  • Zadebiutowała w reprezentacji kobiet Stanów Zjednoczonych w serii zawodów 2019-20, a także reprezentowała Stany Zjednoczone na 2021 My Why Tour, prezentowanym przez Toyotę.
  • Jako członkini reprezentacji kobiet do lat 18 brała udział w dwóch międzynarodowych turniejach hokeja na lodzie oraz mistrzostwach świata do lat 18 kobiet (Złoto 2015, Srebro 2014)
  • Brała udział w serii 2014 U-18 przeciwko Kanadzie jako członek zespołu US kobiet poniżej 18 lat oraz w serii U-22 2018 przeciwko Kanadzie jako członek zespołu 2018 US kobiet.
  • Był jednym z trzech najlepszych finalistów Nagrody im. Patti Kazmayr 2020
  • Nagrodzony tytułem Zawodniczki Roku 2020 WCHA, Zawodniczki Roku 2020 USCHO D-1 i ogólne mistrzostwo w meczu o tytuł WCHA
  • Zdobyła nagrodę Boba Allena Hokeista Roku 2020
  • Pomóż Wisconsin w mistrzostwach krajowych NCAA 2019
  • 2017-18- Pierwsza drużyna WCHA i Ofensywny Gracz Roku WCHA na Uniwersytecie Wisconsin (WCHA)
  • Nowicjusz Roku 2016-17 WCHA
READ  Elias Peterson z Vancouver Canucks - TSN.pl

24-latek ma również korzenie w Wahnapitae First Nation, w rejonie Sudbury.

„Rocky, córka Jima i Julii, ma podwójne obywatelstwo Stanów Zjednoczonych i Kanady, ponieważ jej ojciec pochodzi z Kanady i jest również rdzennym Amerykaninem. Wujek Rocky’ego, Larry, został niedawno wybrany szefem Wahnapitae First Nation, części First Ojibwe Nation i niektórzy członkowie jej rodziny nadal mieszkają na ziemi nad jeziorem Wannabete, która obejmuje lodowisko. Strona internetowa o hokeju na lodzie USA.

ten Witryna TeamUSA Powiedział, że Rocky niedawno grał w Western Collegiate Hockey League (WCHA) Uniwersytetu Wisconsin.

Strona mówi również o ojcu Roque Jima, gdy był trenerem w college’u na Lake Superior State University, a obecnie jest profesjonalnym skautem w Toronto Maple Leafs.

Jej ojciec jest obywatelem Kanady, ale Rocky powiedziała, że ​​nie jest to konflikt interesów, gdy kobieca drużyna USA zmierzy się z drużyną Kanady, jej największym rywalem. Lokalizacja.

Igrzyska Olimpijskie w Pekinie mają rozpocząć się 4 lutego.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top