Sąd apelacyjny blokuje autoryzację szczepionki dla pracowników rządu USA – World News

Sąd apelacyjny blokuje autoryzację szczepionki dla pracowników rządu USA – World News

bloki sądu stanowego Vax

prasa kanadyjska – | Historia: 417672

Nakaz prezydenta Joe Bidena dotyczący szczepienia pracowników federalnych przeciwko COVID-19 został zablokowany w czwartek przez federalny sąd apelacyjny.

Piąty Sąd Apelacyjny Stanów Zjednoczonych w Nowym Orleanie odrzucił argumenty, że Biden, jako dyrektor generalny stanu, ma takie same uprawnienia jak dyrektor generalny prywatnej firmy, aby nakazać pracownikom szczepienia.

Orzeczenie Sądu Apelacyjnego w pełnym składzie, składającego się z 16 pełnoetatowych sędziów w momencie omawiania sprawy, uchyliło poprzednie orzeczenie składu trzech sędziów Piątego Okręgu, które podtrzymało wymóg szczepień. Sędzia Andrew Oldham, nominowany przez ówczesnego prezydenta Donalda Trumpa, napisał opinię na korzyść 10-osobowej większości.

Przeciwnicy tej polityki powiedzieli, że była to ingerencja w życie pracowników federalnych, na którą nie zezwalała ani konstytucja, ani prawo federalne.

Biden wydał we wrześniu 2021 r. zarządzenie wykonawcze wymagające szczepień dla całego personelu kierowniczego, z wyjątkami ze względów medycznych i religijnych. Wymóg zaczął obowiązywać w listopadzie następnego roku, a Biały Dom powiedział w styczniu, że 98% pracowników federalnych zostało zaszczepionych. Amerykański sędzia okręgowy Jeffrey Brown, który został powołany do Sądu Okręgowego dla Południowego Dystryktu Teksasu przez ówczesnego prezydenta Donalda Trumpa, wydał ogólnokrajowy nakaz przeciwko temu wymogowi w styczniu 2022 r.

Sprawa następnie przeniosła się do Piątego Okręgu.

Jeden panel złożony z trzech sędziów Piątego Okręgu odmówił całkowitego zablokowania prawa.

Ale orzeczenie 2: 1 co do meritum sprawy przez inny panel podtrzymało stanowisko Bidena. Większość mieli sędziowie Carl Stewart i James Dennis, nominowani przez prezydenta Billa Clintona. Sędzia Risa Barksdale, nominowana przez prezydenta George’a H.W.

Większość pełnego składu sądu głosowała za uchyleniem tego orzeczenia i ponownym rozpatrzeniem sprawy. Do 16 czynnych sędziów w sprawie rozpatrzonej 13 września dołączył Barksdale, obecnie starszy sędzia z lżejszymi obowiązkami niż pełnoetatowi członkowie sądu.

READ  Saidu Musiwala, mózg stojący za zabójstwem Goldie Brar, aresztowany w Kalifornii: Źródła: The Tribune India

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *