Nowojorski sędzia lekceważy rzeczoznawcę Trumpa i nakłada na niego grzywnę w wysokości 10 000 dolarów dziennieCNN

Sędzia z Nowego Jorku Były rzeczoznawca Trump Organization został ukarany grzywną 10 000 dolarów dziennie po tym, jak został skazany w cywilnym obrazie sądu za niezastosowanie się do wezwań z biura prokuratora generalnego stanu Nowy Jork.

Sędzia Arthur Engoron powiedział, że rzeczoznawca, Cushman & Wakefield, „może winić tylko siebie, jeśli zdecyduje się arogancko obchodzić zbliżające się terminy”.

Oceny Cushman, która przez lata pracowała dla Trump Organization, aż do jej rezygnacji po ataku z 6 stycznia na Kapitol, mają kluczowe znaczenie dla cywilnego śledztwa w sprawie rzetelności sprawozdań finansowych Trump Organization.

Cushman walczył wcześniej z wezwaniem do sądu i zaskarżył je w sądzie. Sąd apelacyjny w Nowym Jorku powiedział w zeszłym miesiącu, że nie powstrzyma stanu przed wykonaniem wezwania.

Firma podała, że ​​dołożyła „maksymalnych starań” w celu współpracy z sądem i kancelarią prokuratora generalnego i planuje apelację.

„Poczyniliśmy znaczne koszty i wysiłki, aby szybko zidentyfikować, zebrać, przejrzeć i wyprodukować szeroką gamę dokumentów wymaganych przez OAG, a od czasu wydania ostatniego wezwania opracowaliśmy ponad setki tysięcy stron dokumentów i ponad 650 ocen. w lutym 2022 r.”, powiedział rzecznik Cushman.

„Cushman nie zgadza się z żadnym wskazaniem, że firma nie dochowała należytej staranności i dobrej wiary w przestrzeganiu nakazu sądowego, a my odwołamy się od tej decyzji” – dodał rzecznik.

Ta historia jest niedostępna i zostanie zaktualizowana.

READ  USA ponownie badają chińskich naukowców w sprawie opłat za oszustwa wizowe | wiadomości o polityce

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top