Niedobór formuł dla niemowląt: obecna sytuacja w Kanadzie

Według Canadian Retail Council wycofanie z rynku głównego odżywki dla niemowląt przez amerykańskiego producenta Similac zaostrzyło bieżące problemy z zaopatrzeniem niektórych kanadyjskich detalistów związane z pandemią, podczas gdy inne sklepy generalnie były w stanie utrzymać zapasy na półkach, z często tymczasowymi brakami.

Wiele produktów w proszku Similac zostało wzmianki w lutym Kiedy czworo dzieci w Stanach Zjednoczonych poważnie zachorowało na infekcję bakteryjną po spożyciu formuły wyprodukowanej w Abbott Nutrition Facility w Michigan. Dwoje z czworga dzieci zmarło w szpitalu. Zakład został zamknięty, podczas gdy amerykańska Agencja ds. Żywności i Bezpieczeństwa (FDA) prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Firma, największy producent odżywek dla niemowląt w Stanach Zjednoczonych, Powiedział w oświadczeniu Że „nie ma dowodów łączących nasze preparaty z tymi chorobami pediatrycznymi”. Zakład pozostaje zamknięty z powodu dochodzenia, jednak amerykańska firma Datasembly, zajmująca się śledzeniem sprzedaży detalicznej, powiedziała, że ​​nie ma jej w magazynie dla amerykańskiego odżywki dla niemowląt. 43 procent W pierwszym tygodniu maja.

Podczas gdy kanadyjscy sprzedawcy generalnie nie doświadczyli jeszcze gołych półek sklepowych w wielu amerykańskich sklepach, niektórzy kanadyjscy rodzice są zaniepokojeni potencjalnym wpływem, zwłaszcza że wiele produktów to specjalne preparaty przeznaczone dla niemowląt, które mają wyższe wymagania.

„Niektórzy detaliści, z którymi rozmawiałem, zauważyli wpływ od zeszłego roku ze względu na wyzwania globalnego łańcucha dostaw. Ale zdecydowanie pogorszyło się od czasu zamknięcia zakładu produkcyjnego i wycofania produktów” – powiedziała Michelle Waseline, rzeczniczka Canadian Retail. Rady, w rozmowie telefonicznej w piątek.”

Powiedziała, że ​​inni sprzedawcy zauważyli mniejszy wpływ.

„Większość tej sekcji znajduje się w ich sklepach, mleko dla niemowląt jest przechowywane. Jeśli są jakieś przerwy lub braki na półkach, powinno to mieć głównie charakter tymczasowy”.

Wasylyshen powiedział, że nie ma jasnej odpowiedzi, czy problemy z dostawami mają charakter regionalny, ponieważ detaliści spożywczy korzystają z różnych łańcuchów dostaw w kraju, a nawet w prowincji, a także istnieją różne rodzaje umów i dostawców.

READ  Jesteś moim słońcem: BC o cale bliżej wiecznego czasu letniego

Walmart Canada powiedział CTVNews.ca, że ​​istnieje kilka trwających w całej branży globalnych wyzwań związanych z dostawami preparatów dla niemowląt, które utrzymywały się od lat i że kontynuuje ścisłą współpracę ze swoimi dostawcami.

Pomimo tych wyzwań, w tym najnowsze przypomnienie marki… [we] „Zapewniliśmy solidną dostawę odżywek dla niemowląt w kilku markach i formatach (koncentrat, proszek i gotowe do karmienia), aby udostępnić je w sprzedaży w sklepach i online” – powiedziała rzeczniczka firmy Felicia Pfeffer w piątkowym e-mailu.

Costco i dwie z trzech głównych sieci spożywczych w Kanadzie, Loblaws i Sobeys, nie odpowiedziały na nie od czasu publikacji prasy. Metro odmówiło komentarza, mówiąc, że problem nie dotyczył Metro.

Marki w sklepie, Health Canada o pomoc

Pomimo obaw, istnieją różnice między Kanadą a Stanami Zjednoczonymi, które do tej pory pomogły rozładować część wpływów, powiedział Wasylyshen.

Zauważyła, że ​​wszystkie główne kanadyjskie sieci spożywcze mają silne „marki prywatne” lub marki gospodarstwa domowego, w tym kategorię odżywek dla niemowląt. Chociaż niektóre wersje tej marki sklepu mogą być również produkowane przez tę samą firmę, co główne marki, większość pochodzi od konkurencji, co daje kupującym więcej alternatywnych opcji i zapobiega podwójnemu efektowi.

Ponadto Ministerstwo Zdrowia Kanady również zatwierdziło polityka tymczasowa Pozwala to tymczasowo na import innych marek odżywek dla niemowląt z USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Niemiec do Kanady. Polityka ma na celu „pomóc w zapobieganiu i łagodzeniu niedoborów tych produktów w Kanadzie w związku z tymczasowym zamknięciem dużego zakładu produkcyjnego w Stanach Zjednoczonych, przy jednoczesnym zapewnieniu bezpiecznych dostaw tych produktów do zagrożonych Kanadyjczyków, którzy są od nich uzależnieni”. stany dokumentu.

Polityka, która obowiązuje do 30 czerwca, stanowi, że oceny bezpieczeństwa zostały przeprowadzone przez Health Canada dla każdego wymienionego produktu.

Health Canada dokonuje przeglądu wniosków od producentów odżywek dla niemowląt, w tym etykiet i preparatów Wymaganiazanim odżywka dla niemowląt zostanie sprzedana w Kanadzie”, powiedziała rzeczniczka Health Canada Marie-Pierre Borrell w e-mailu do CTVNews.ca w piątek.

READ  Bill Gates mówi, że Omicron rozprzestrzenia odporność szybciej niż szczepionki „niestety” Nowości

„Produkty wymienione w Załączniku A Polityki Tymczasowej są importowane z krajów, które mają podobne standardy regulacyjne do Kanady i są bezpieczne w użyciu. Produkty te nie będą zwykle oferowane na rynku kanadyjskim, ponieważ Health Canada nie otrzymało od producentów prośby o przegląd regulacyjny przed wprowadzeniem na rynek”.

Wasylyshen powiedział, że produkty mogą nie spełniać niektórych wymagań, takich jak na przykład etykiety francuskie i angielskie.

„Wszystkie one są nadal bezpiecznymi i regulowanymi produktami, a teraz są tymczasowo wpuszczane do Kanady, dopóki nie uzyskamy większej stabilności systemu” – powiedziała, dodając, że zrobiono to w przeszłości w przypadkach, gdy dostawy niezbędnych dostaw były utrudnione. .

problemy z zasilaniem awaryjnym

Wasylyshen powiedział, że bieżące problemy z globalnym łańcuchem dostaw podczas pandemii były już problemem przed wycofaniem, w tym globalny niedobór surowców, które są wykorzystywane do produkcji mleka modyfikowanego dla niemowląt. Jednak obecną sytuację komplikuje fakt, że inni dostawcy zaczynają mieć problemy z powodu zwiększonego popytu na inne dostępne produkty.

„Jeszcze nie jest to duży problem, ale im dłużej widzimy niedobory firmy Abbott lub brak produktów firmy Abbott na półkach, inni dostawcy mogą mieć dodatkowe problemy za miesiąc lub dwa — może do lata, więc to zdecydowanie coś, co będziemy mieć. oglądać. ”

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top