Rzut oka na wojnę rosyjsko-ukraińską: co wiemy w 334. dniu inwazji | Rosja

Rzut oka na wojnę rosyjsko-ukraińską: co wiemy w 334. dniu inwazji | Rosja
 • Niemcy Nie będzie „zachodził w drogę” Polsce Wyślij czołgi Leopard na UkrainęMinister spraw zagranicznych, Analina Berbock, powiedziała w najbardziej wyraźnym jak dotąd sygnale z Berlina, że ​​europejscy sojusznicy mogą dostarczyć niemiecki sprzęt. Zapytany w wywiadzie dla francuskiej stacji telewizyjnej LCI, co by się stało, gdyby Polska wysłała czołgi Leopard 2 bez zgody Niemiec, Berbock odpowiedział przez tłumacza: po naszemu”.

 • Obiecał kanclerz Niemiec Olaf Schultz że Niemcy „będą nadal wspierać Ukrainę – Tak długo i tak kompleksowo, jak to konieczneDodanie: „Razem jako Europejczycy – w obronie europejskiego projektu pokojowego”. Powiedział niemieckiej gazecie, że nowy minister obrony Niemiec Boris Pistorius planuje wkrótce odwiedzić Ukrainę.

 • Schulze powiedział, że przyszłe decyzje dotyczące dostaw broni będą podejmowane w porozumieniu z sojusznikami, w tym ze Stanami Zjednoczonymi. Kanclerz, pod presją zezwolenia na dostawy niemieckich czołgów na Ukrainę, powiedział, że wszystkie dotychczasowe dostawy broni na Ukrainę odbywały się w ścisłej współpracy z zachodnimi partnerami.

 • Polska oświadczyła, że ​​jest gotowa dostarczyć Kijowowi 14 czołgów Leopard, ale czeka na „jasne oświadczenie” Berlina. Wywiad z niemiecką minister spraw zagranicznych Analiną Berbock. Premier Polski Mateusz Morawiecki skrytykował niedostarczenie przez Niemcy czołgów Ukrainie. Stanowisko Niemiec jest nie do przyjęcia. Od wybuchu wojny minął prawie rok. Codziennie giną niewinni ludzie.

 • Były premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson złożył niespodziewaną wizytę na UkrainiePowiedział, że nadszedł „czas, aby podwoić siły i dać Ukraińcom wszystkie narzędzia, których potrzebują, aby dokończyć robotę”. Downing Street powiedział, że Rishi Sunak „wspierał” wizytę Borisa Johnsona, pomimo ostrzeżeń, że podważyłoby to autorytet urzędującego premiera.

 • W niedzielę prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział, że nie wyklucza możliwości wysłania czołgów Leclerc Ukraina. Jeśli chodzi o Leclerców, poprosiłem Departament Obrony, żeby nad tym popracował. „Nic nie jest wykluczone” – powiedział podczas spotkania na szczycie z kanclerzem Niemiec Schulzem.

  READ  Wielka Brytania i Niemcy biorą na cel rosyjskie banki i projekt rurociągu z powodu narastającego kryzysu na Ukrainie
 • Rosja twierdziła, że ​​poczyniła postępy w obwodzie zaporoskim na Ukrainie. Po miesiącach impasu w regionie południowo-wschodnim, Zainstalowani w Moskwie urzędnicy twierdzą, że front jest teraz „mobilny” Tymczasem armia ukraińska poinformowała, że ​​15 osad zostało poddanych ostrzałowi artyleryjskiemu. „Podczas operacji ofensywnych na Zaporożu jednostki Wschodniego Okręgu Wojskowego zajęły korzystniejsze terytorium i pozycje” – poinformowało w niedzielę Ministerstwo Obrony Narodowej.

 • Zełenski obiecał, że Ukraina nie będzie tolerować korupcji i obiecał, że w tym tygodniu podejmie ważne decyzje w sprawie jej wykorzenienia. W swojej książce napisał: „Chcę, żeby było jasne: nie będzie już powrotu do tego, co było w przeszłości, do tego, jak różne osoby bliskie instytucjom państwowym lub te, które całe życie goniły za używanym krzesłem żyć.” adres wideo w nocy. Unia Europejska uczyniła reformy antykorupcyjne jednym z głównych wymogów członkostwa Ukrainy w bloku, po tym jak w zeszłym roku przyznała Kijowowi status kandydata.

 • Norweski dowódca armii oszacował, że w trakcie konfliktu zginęło lub zostało rannych 180 000 rosyjskich żołnierzy, podczas gdy liczba Ukraińców to 100 000 ofiar wojskowych i 30 000 ofiar cywilnych.. Norweski minister obrony Erik Christoffersen podał liczby w wywiadzie dla TV2, nie precyzując, w jaki sposób zostały one obliczone. Liczby nie mogą być niezależnie zweryfikowane.

 • Ned Windrow

  "Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

  Rekomendowane artykuły

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *