Rodziny twierdzą, że wydały tysiące dolarów na naprawienie problemów spowodowanych przez instalatora basenu

Treść artykułu

Marzyli o tym, by tego lata mieć przydomowy basen.

Reklama 2

Treść artykułu

Zamiast tego zostali z muszlą basenu na swoim podwórku i powiedzieli, że po rozstaniu wykonawcy zabrakło im prawie 80 000 dolarów.

Nie są osamotnieni w swoim niezadowoleniu.

Narastają skargi na wykonawcę z Londynu, który rzekomo zostawił ich na haju i suchym – pracę albo niekompletną, albo nie wykonaną tak, jak chcieli – po tym, jak wynajęli go do przydomowego basenu.

Krista Peters ze Strathroy powiedziała, że ​​ona i jej mąż musieli zatrudnić innego wykonawcę, dodając około 80 000 dolarów do swoich kosztów, aby ukończyć instalację pozostawioną przez wykonawcę z Londynu, Morgana Stensona, którego, jak mówili, wielokrotnie próbowali dokończyć pracę.

Peters powiedział, że ich kolekcja wkrótce będzie kompletna, ale ostateczny rachunek – prawie 160 000 dolarów – nie przewidywał, że coś nadejdzie.

Reklama 3

Treść artykułu

„Zainwestowaliśmy w to 78 000 dolarów i teraz wykończenie mojej puli kosztuje mnie 80 000 lub kolejne 90 000, ponieważ musimy posprzątać bałagan” – powiedziała.

Peters, która powiedziała, że ​​planuje podjąć kroki prawne, powiedziała, że ​​bóle głowy jej rodziny zaczęły się wkrótce po zatrudnieniu Stensona.

Schemat był prosty: zażądał pieniędzy za część pracy, ale nastąpił niewielki postęp.

„Zapłaciliśmy mu 78 000 dolarów, a on przyszedł trzy razy” – powiedziała.

Powiedziała, że ​​kwota została zapłacona w kilku ratach i uzgodniono, że kompleks zostanie ukończony do kwietnia tego roku.

Peters powiedział, że w marcu było jasne, że basen nie skończy się na czas. Peters powiedział, że zaczęła się bardziej niepokoić, gdy Stenson przestał odpowiadać na jej telefony.

READ  NB Raport COVID-19: Brak nowych przypadków, prawie 61% kwalifikującej się populacji zostało w pełni zaszczepionych

Reklama 4

Treść artykułu

„Próbowaliśmy dowiedzieć się, co (…) była uparta, ale za każdym razem, gdy z nim rozmawialiśmy, krytykował nas”.

W wymianie tekstów recenzowanej przez The Free Press, Stinson obraził Petersa, mówiąc w pewnym momencie: „Nigdy nie rzuciłbym twojej pracy, gdyby zależało od tego moje życie”.

Inny głosi „Jesteś workiem s-”.

Mary Ann Pratt, która mieszka w Dorchester, powiedziała, że ​​miała podobne doświadczenia ze Stinsonem.

Powiedziała, że ​​Stinson poprosi o dużą sumę pieniędzy, ale potem zniknie na całe tygodnie.

„On jest naprawdę miły i zarabia całe mnóstwo pieniędzy z góry… potem powiedział Pratt.

Pratt powiedziała, że ​​skala problemu wykracza poza niekompletne prace, które, jak powiedziała, planuje podjąć działania prawne.

„Wszystko, co zrobił, musieliśmy przerobić; zgubił basen, nie był nawet prosty, a wszystko inne było katastrofą”.

Reklama 5

Treść artykułu

Krista Peters ze Strathroy stoi w swoim częściowo zabudowanym basenie na swoim podwórku.  Powiedziała, że ​​ona i jej mąż byli zmuszeni zatrudnić innego wykonawcę, aby dokończyć pracę rozpoczętą przez wykonawcę z Londynu, Morgana Stensona, który robił niewielkie postępy w puli, mimo że zapłacił 78 000 dolarów, a następnie przestał odpowiadać na jej telefony.  Zdjęcie zrobione w środę, 29 czerwca 2022 (Mike Hensen/London Free Press)
Krista Peters ze Strathroy stoi w swoim częściowo zabudowanym basenie na swoim podwórku. Powiedziała, że ​​ona i jej mąż byli zmuszeni zatrudnić innego wykonawcę, aby dokończyć pracę rozpoczętą przez wykonawcę z Londynu, Morgana Stensona, który robił niewielkie postępy w puli, mimo że zapłacił 78 000 dolarów, a następnie przestał odpowiadać na jej telefony. Zdjęcie zrobione w środę, 29 czerwca 2022 (Mike Hensen/London Free Press)

Stenson odmówił skomentowania tej historii, wycofując się z zaplanowanego porannego wywiadu po wcześniejszym uzgodnieniu omówienia zarzutów przeciwko niemu.

Wolna prasa odkryła, że ​​numer telefonu, który mieli klienci Stinsona, nie jest już używany. Wygląda na to, że nie ma strony biznesowej ani strony na Facebooku, ale jeden klient powiedział, że wcześniej miał obie.

Kiedy The Free Press poszło do domu Stinsona w Ilderton, by poprosić o komentarz, nie było go tam.

READ  Bilet na lot kosmiczny z Jeffem Bezosem sprzedany na aukcji za 28 milionów dolarów

Paul White, właściciel Dorchester Pools, który ukończył cztery prace rozpoczęte przez Stinsona, powiedział, że znalazł problemy z niedokończonymi projektami, takimi jak krzywe ściany, niewłaściwie zainstalowane światła i niewłaściwe odwodnienie.

„Prawdopodobnie mógłbym wybrać całą masę drobiazgów”, powiedział, „ale ogólnie uważam, że suma pieniędzy, które otrzymują, w porównaniu z ilością wykonanej pracy, nie pasuje do siebie. ”

Reklama 6

Treść artykułu

Pratt szacuje, że Stenson jest winna swojej rodzinie około 20 000 dolarów dodatkowej pracy, którą musieli wykonać przy basenie i podwórku. Nadal ma w domu kilka narzędzi Stinsona.

„Jest mile widziany w swoich gadżetach, kiedy zapłaci nam wszystkim” – powiedziała.

Akta sądowe wykazały, że dwóch innych londyńczyków pozwało Stensona w związku z podobnymi skargami.

Jeden z pozwów przeciwko Stensonowi w lutym został rozstrzygnięty zaocznie – co oznacza, że ​​nie wniósł obrony – a Stenson został nakazany przez sędziego do zapłacenia ponad 70 000 dolarów odszkodowania.

Powód w drugim procesie, wciąż toczącym się przed sądami, domaga się odszkodowania w wysokości 150 000 USD.

Zapotrzebowanie na baseny wzrosło na początku pandemii COVID-19, ponieważ ludzie szukali alternatywnych form rekreacji w domu pośród blokad i ograniczeń w podróżowaniu.

Reklama 7

Treść artykułu

Przy tak dużych inwestycjach w lądzie grupy konsumenckie, takie jak Better Business Bureau, zalecają odrobienie pracy domowej przed wejściem do wykonawcy.

Obejmuje to sprawdzanie referencji z przyjaciółmi i rodziną, którzy montowali lub pracowali nad basenami, szukanie zatwierdzonych wykonawców do wyboru, porównywanie cen i upewnianie się, że wybrana firma jest ubezpieczona od uszkodzeń, jeśli coś pójdzie nie tak podczas instalacji.

„Wiemy, że ogólnie rzecz biorąc, gdy jest bardzo duży popyt lub gdy jest go niedostatek… ludzie mogą wykorzystać ludzi, którzy desperacko chcą zdobyć produkt” — powiedziała Jennifer Matthews, dyrektor naczelna Better Biuro Biznesu w południowo-zachodnim Ontario.

Ad 8

Treść artykułu

„Więc zrób trochę badań i nie spiesz się do niczego.”

Znalezienie firm, które mogą wykonać armaturę basenową, było w minionym roku wyzwaniem ze względu na wysoki popyt. Ale Peters powiedziała, że ​​sądziła, że ​​wykonała należytą staranność po tym, jak Highbury Bulls, dystrybutor zestawów basenowych w Londynie, polecił Stinsona.

Brian Jewell, właściciel firmy, powiedział, że jego firma ma listę kontrahentów, którym dostarcza produkty i że prawdopodobnie Stinson zostanie uwzględniony.

„Myślę, że mogliśmy to zasugerować, ponieważ sądziliśmy, że jest dostępny… (i) stałoby się to, zanim zdaliśmy sobie sprawę z jakichkolwiek problemów, jakie miał” – powiedział Jewell, dodając, że Stinson, zbudowany z rzemiosł, był „nowi dla nas” i zaczęli kupować od nich pod koniec 2020 roku.

„Widziałem prace, które ukończył, więc nie wiem, czy wszystkie były złe”.

[email protected]

Twitter.com/JuhaatLFPress

Uwaga redaktora: Ta historia została zaktualizowana z oryginalnej wersji, aby odzwierciedlić odmowę komentarza Morgana Stinsona

Reklamy

    Reklama 1

uwagi

Postmedia jest zobowiązana do utrzymania żywego i obywatelskiego forum do dyskusji i zachęcania wszystkich czytelników do dzielenia się opiniami na temat naszych artykułów. Moderowanie komentarzy może potrwać do godziny, zanim pojawią się w Witrynie. Prosimy, aby Twoje komentarze były trafne i pełne szacunku. Włączyliśmy powiadomienia e-mail — otrzymasz teraz wiadomość e-mail, jeśli otrzymasz odpowiedź na swój komentarz, jeśli pojawi się aktualizacja obserwowanego wątku komentarza lub jeśli jest to użytkownik obserwujący komentarz. odwiedziliśmy Wytyczne dla społeczności Aby uzyskać więcej informacji i szczegółów na temat ustawiania pliku E-mail Ustawienia.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top