RØDE przedstawia najnowszy mikrofon wideo o doskonałej czułości i wyjściu USB

Niektóre firmy osiągają sukces bez ogromnego budżetu marketingowego lub hojnej reklamy. Niektóre firmy wytwarzają produkty, które stają się wzorem dla tego, co robią. Na przykład imię Hoover weszło do słownika jako określenie zamiatania, niezależnie od rodzaju użytego środka czyszczącego.

Kolejną firmą, która stała się powszechnie znana z tego, co robi, jest RØDE. Australijska marka elektroniki specjalizuje się w produkcji mikrofonów, głównie do zbierania wiadomości za pomocą kamer wideo. Niezliczeni dziennikarze wideo ogłuszają mikrofon RØDE w aparacie, aby uchwycić dźwięk, nawet jeśli jest nieco daleko. Wystarczy spojrzeć na materiał filmowy z niemal każdej konferencji prasowej na świecie, a zobaczysz kamery wideo z mikrofonami z piankową osłoną przednią ozdobioną literami R-Ø-DE. Marka zyskuje niesamowitą codzienną ekspozycję w mediach i nie trzeba za to nawet płacić ani grosza.

Najnowszym produktem wprowadzonym przez tę innowacyjną firmę z „Down Under” jest Video Mic GO II. Ten całkowicie nowy, kompaktowy mikrofon typu shotgun ma konstrukcję toroidalnego tubusa, który jest wystarczająco lekki i wystarczająco kompaktowy, aby można go było używać na tradycyjnej kamerze lub nawet lustrzance cyfrowej. Konstrukcja oparta jest na pionierskiej technologii mikrofonowej NTG5 firmy RØDE, która jest głównym ulepszeniem oryginalnego mikrofonu Video Mic GO. Technologia tuby pierścieniowej obejmuje otwory akustyczne, które biegną wzdłuż długości mikrofonu, a nie zwykłe otwory liniowe, które można znaleźć w innych mikrofonach typu shotgun i nakamerowych. Technologia ta zapewnia niezrównaną przejrzystość i wytwarza naturalny, bezbarwny dźwięk.

Oprócz oferowania tradycyjnego wyjścia 3,5 mm do podłączenia do kamery głównej, mikrofon wideo GO II ma port USB-C, który wyprowadza sygnał cyfrowy, a także konwertuje gniazdo 3,5 mm na port monitorowania, dzięki czemu można podłączyć sterownik aparatu do parę słuchawek i usłyszysz dźwięk dochodzący z mikrofonu.

RØDE Video Mic GO II jest niezwykle lekki, waży zaledwie 89 g i jest osadzony w czerwonych uchwytach przeciwwstrząsowych, które izolują mikrofon od wszelkich wstrząsów lub obsługi dźwięku przez kamerę. Mikrofon wykorzystuje prąd przewodzący i dlatego nie wymaga żadnych baterii, co czyni go ładnym, lekkim i niewielkim sprzętem do kupienia na baterie.

Video Mic GO II to czuła konstrukcja idealna do szybkich sytuacji filmowych. Tryb przechwytywania Polar oznacza, że ​​nie odbiera dźwięków z odtwarzacza kamery, gdy dostosowuje sterowanie w ruchu. To niesamowicie kierunkowy mikrofon, który może wzmacniać dźwięk, ignorując inne dźwięki z zewnątrz. Przechwycony dźwięk dokładnie pasuje do kierunku, w którym skierowana jest kamera.

Udało mi się pobrać próbkę produkcyjną nowego mikrofonu RØDE Video Mic GO II przed jego wprowadzeniem na rynek i czułem, że pomimo niewielkiej wagi jest to solidna konstrukcja. Mikrofon może być używany z uchwytem przeciwwstrząsowym – który ma wbudowane złącze gorącej stopki do montażu na kamerze, lustrzance cyfrowej, iPhonie lub iPadzie – lub można go zdjąć do użytku ręcznego jako mikrofon do wywiadów lub zamontować na małym statywie

Użytkownik może wybrać podłączenie mikrofonu przez złącze USB lub analogowe 3,5 mm. Będzie to zależeć od rodzaju funkcji używanej przez mikrofon oraz typu używanej kamery. Połączenie cyfrowe najlepiej nadaje się do łączenia ze smartfonami, tabletami lub komputerami, podczas gdy analogowe połączenie 3,5 mm jest idealne do użytku z lustrzankami cyfrowymi i kamerami. Szczególnie podoba mi się tryb USB, ponieważ można podłączyć parę słuchawek i monitorować dźwięk w czasie rzeczywistym bez żadnych opóźnień. To miły akcent, który nie był dostępny w poprzednim modelu.

RØDE Video Mic GO II jest kompatybilny z całym pakietem aplikacji RØDE, a do czterech mikrofonów może być używanych razem przez USB. Wypróbowałem system na moim iPhonie, używając kabla USB-C na Lightning, i nagrałem dźwięk za pomocą świetnej aplikacji na smartfony RØDE. VideoMic GO II jest przeznaczony do kompaktowego mikrofonu do wywiadów klasy premium i zapewnia dźwięk wysokiej jakości. Mikrofon współpracuje również z oprogramowaniem RØDE Connect i RØDE Central i oba zapewniają dostęp do wbudowanego filtra górnoprzepustowego Video Mic GO II, funkcji wzmocnienia wysokich częstotliwości i padów.

Werdykt: Dzięki tej najnowszej aktualizacji RØDE Video Mic GO II jest wszechstronnym mikrofonem dla filmowców, a także vlogerów, podcasterów, streamerów i wszystkich osób zaangażowanych w produkcje audio i wideo. Dodanie wyjścia USB, które daje dostęp do wszystkich zaawansowanych filtrów wbudowanych w mikrofon, to ogromny krok naprzód i możesz aktywować filtry i monitorować wyjście w czasie rzeczywistym za pomocą słuchawek podłączonych do gniazda 3,5 mm. Dla każdego, kto fotografuje w plenerze i potrzebuje czułego i lekkiego mikrofonu, idealnego do rejestrowania dialogów z najwyższą wyrazistością, jest to mikrofon dla Ciebie. Jest dobrze wyceniony, dobrze wykonany i odtwarza nienaganną jakość dźwięku. Jest wysoce zalecane.

Ceny i dostępność: takmi RØDE VideoMic GO II jest już dostępny i kosztuje 100 USD.

Więcej informacji: www.rode.com

READ  Siri nie będzie głupia jak skała, gdy będziesz offline w iOS 15

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top