Decyzja Malkina w czasie gry po raz pierwszy w sezonie z pingwinami w kaczkach

Jewgienij Malkin Decyzja dotycząca czasu gry będzie dotyczyć Pittsburgh Penguins w Anaheim Ducks we wtorek (22:00 ET; SNE, SNO, SNP, BSW, ATTSN-PT, ESPN+, NHL LIVE).

Centrum nie zagrało jeszcze w tym sezonie po operacji kolana 4 czerwca Jeff Carter i Kasperi Cabanen, a na pierwszym zasilaczu z Sidney Crosbyi Evan Rodriguezi Chris Letang i Jake Genzel.

– W tym momencie spodziewam się, że decyzja Geno będzie miała miejsce w czasie gry, ale z pewnością zachęcamy do jego postępów – powiedział trener Penguins Mike Sullivan. „Miał wiele przygotowań, które doprowadziły go do tego momentu. W pełni zaangażował się w treningi. Mamy dla niego trochę czasu w zwarciu, 5 na 5. Zaangażowaliśmy go w najwyższą moc – gra jednostkowa. Próbowaliśmy więc sprawdzić wszystkie pola dotyczące jego procesu przygotowawczego. Ciężko pracował, aby dojść do tego punktu. Ocenimy jego postępy tutaj w nocy. Podejmiemy decyzję jutro.

Malkin rozpoczął trening 29 listopada, a 27 grudnia pozwolono mu zadzwonić. Dwa dni później powiedział, że czuje, że kolano jest „coraz lepsze” i ma nadzieję, że zagra w ciągu najbliższych 10 dni.

„Prawdopodobnie wygląda to lepiej” – powiedział Kapanin. „Nawet dzisiaj na treningu jest 2 na 1, jest 3 na 2. Myślę, że „Cartsy” również dobrze pasował do naszej passy. To było tak, jakby nigdy nie odszedł. Więc dobrze było zobaczyć.

„Myślę, że naprawdę ciężko pracuje zarówno na lodzie, jak i poza nim. Czuję, że jest bardzo silny. Zawsze taki był, ale kiedy jest na lodzie, możesz powiedzieć, że po prostu widzi zagrania, których nie zrobiłeś, więc spodziewam się on przyjdzie po. Robi gry dla graczy, aby wskoczyć w kosmos i zdobyć krążek. Więc tak jak powiedziałem, jest po prostu fajnym sportowcem.

READ  Wspieraj przepływy dla Carey Price, gdy sport odchodzi od piętna związanego z chorobą psychiczną

Pingwiny (20-9-5) zajmują czwarte miejsce w dywizji kapitałowej. Seria zwycięstw w NHL, która była 10 meczami w szczycie sezonu, zakończyła się sobotnią porażką 3:2 z Dallas Stars.

Malkin zdobył 28 punktów (osiem goli, 20 asyst) w 33 meczach w zeszłym sezonie, zanim został uderzony przez obrońcę Bostonu Bruins. Jared Tenordi 16 marca wrócił 3 maja i rozegrał cztery ostatnie mecze sezonu zasadniczego. Opuścił dwa pierwsze mecze Pucharu Stanleya w pierwszej rundzie przeciwko Wyspom Nowojorskim i wrócił, aby zdobyć pięć punktów (jeden gol, cztery asysty) w czterech meczach. Pingwiny zostały wyeliminowane przez przegraną 5:3 w meczu 6 najlepszej serii 7.

35-latek powiedział, że decyzja o operacji kolana wynikała z chęci gry w NHL jeszcze przez kilka sezonów.

Malkin powiedział 29 grudnia: „Chcę grać jeszcze przez trzy lub cztery lata i nie chcę się martwić w każdym meczu o moje kolano. Ponieważ moje kolano jest teraz o 200 procent silniejsze… Wiem, że to trochę nie jest to łatwe, ale chcę zagrać trzy. Albo jeszcze cztery lata. Czuję, że mogę.

Malkin był w ostatnim sezonie ośmioletniego kontraktu wartego 76 milionów dolarów (9,5 miliona dolarów średnioroczna wartość) podpisanego z Pittsburgh 13 czerwca 2013 roku.

— Nie myślę teraz o moim kontrakcie — powiedział Malkin. „Nie myślę o pieniądzach. Jestem jak bardzo bogaty człowiek. Nie myślę o pieniądzach. Taki jest mój punkt widzenia: miałem trudne pół roku. Chcę wrócić do formy.

„Mamy świetną grupę. Mamy świetnych trenerów. Bardzo tęsknię za hokejem. Chcę cieszyć się każdym meczem.”

Trzykrotny mistrz Pucharu Stanleya (2009, 2016, 2017) rozegrał 940 meczów w 16 sezonach NHL dla Pittsburgha, zajmując drugie miejsce za kolegą z drużyny Sidneyem Crosbym (1061). Zajmuje trzecie miejsce w historii Pingwinów pod względem punktów (1104) i asyst (680) oraz czwarte pod względem bramek (424).

READ  Blue Jays zasłużyli na lepszy los po rozegraniu jednego meczu mniej niż dzika karta

Niezależny reporter NHL.com Wes Crosby przyczynił się do powstania tego raportu

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top