Rivian zaprzestaje produkcji osłony skrzyni ładunkowej w celu przeprojektowania

W niedawnym liście do obecnych posiadaczy rezerwacji R1T, Rivian powiedział, że zaprzestanie produkcji i instalacji ładowanej elektrycznie pokrywy bagażnika we wszystkich przyszłych dostawach. Ci posiadacze rezerwacji mogą teraz wybierać między ręczną pokrywą skrzyni bagażowej lub jej brakiem, podczas gdy to robią Rivian Obsługiwana wersja „aktualizacji”. Szczegóły tutaj.

Rivian (previn dolar) jest stosunkowo młodym amerykańskim producentem samochodów, który zaczął dostarczać swój flagowy samochód elektryczny – pickup R1T – około rok temu. Kłopoty z montażem, które zbiegają się z każdym uruchomieniem zwiększającym produkcję, wcześnie i mocno uderzyły w Rivian, podobnie jak ograniczenia w globalnym łańcuchu dostaw dla krytycznych komponentów pojazdów elektrycznych.

Aby zwalczyć te problemy, firma Na chwilę podnieśli ceny Pod koniec 2021 roku, ale podupadł po masowym exodusie właścicieli rezerwatów i wielu Reakcja społeczności Rivian.

firma Około 1,5 miliarda dolarów straty w pierwszym kwartale 2022 r., ale nadal wykazywał stopniowy postęp w produkcji R1T i R1S przez cały rok. Trzeci kwartał przyniósł największy do tej pory wzrost produkcji, budując ponad 7300 pojazdów elektrycznych.

Ponieważ Rivian stale się rozwija, restrukturyzując swoje praktyki biznesowe i montażowe, wydaje się, że dodała przeprojektowaną pokrywę bagażnika do swojej listy rzeczy do zrobienia.

List Rivian do klientów w sprawie ograniczenia mocy

czubek kapelusza do Fora rivijskie Członek MountainBikeDude Udostępnij wiadomość Otrzymany od Rivian w związku z całkowitym zaprzestaniem produkcji kapturów. Post jest wspierany przez kilku innych członków forum, którzy wysyłają własną wersję tej samej wiadomości cyfrowej, co sugeruje, że to powiadomienie zostało prawdopodobnie wysłane do wszystkich istniejących posiadaczy rezerwacji R1T. Oto pełny tekst:

Niedawno podzieliliśmy się z właścicielami R1T, że aktualizujemy pokrywę bagażnika zasilania. Podczas gdy jesteśmy w trakcie, wycofujemy z produkcji pokrywę bagażnika z napędem elektrycznym. Planujemy przywrócić tę funkcję później, ale nie ustalono daty. W najbliższej przyszłości wszystkie R1T będą dostarczane z ręczną pokrywą bagażnika lub bez pokrywy bagażnika.

Ponieważ wybrałeś pokrywę bagażnika zasilania, Twoja konfiguracja będzie musiała zostać zaktualizowana do pokrywy bagażnika ręcznie lub bez pokrywy bagażnika. Należy pamiętać, że ten wybór nie wpłynie na szacowany termin dostawy jeszcze w tym miesiącu.

Nasza ręczna pokrywa skrzyni ładunkowej składa się z czterech zazębiających się paneli wykonanych z wytrzymałego kompozytu aluminiowego, które wsuwają się i wysuwają ze słupków bocznych łóżka. Gdy nie są używane, panele można przechowywać w torbie cargo i łatwo zmieścić w tunelu przekładni. Ręczna tapicerka fotela jest w pełni zamykana i zapewnia ochronę przed niepogodą. Jeśli otrzymasz wkrótce, Twoje panele zostaną wysłane później. Nasze obecne szacunki to początek 2023 roku. Obrazy i pełne demo ręcznej pokrywy bagażnika zostaną udostępnione przed tą datą.

Jeśli nie wybierzesz pokrowca na tylną klapę, pojazdy dostarczone w najbliższych miesiącach będą zawierały boczne słupki zintegrowane z łóżkiem. Na początku 2023 roku przejdziemy do projektu bez wbudowanych rozpórek. Należy zauważyć, że podczas jazdy R1T bez tylnej klapy wpływ na zasięg jest niewielki lub żaden, gdy łóżko jest puste.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące tej aktualizacji, nasz zespół jest tutaj, aby Ci pomóc. Proszę, czuj się swobodnie by Dostęp.

Tony Caravanaugh
Kierownik ds. Zaangażowania Klienta w Rivian

Rivian nie podzieliła się powodem aktualizacji pokrywy bagażnika. Skontaktowaliśmy się z Rivian w celu uzyskania komentarza, ale nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi, zaktualizujemy tę historię i dowiemy się więcej.


Subskrybuj Electrek na YouTube, aby otrzymywać ekskluzywne filmy i zasubskrybuj notacja dźwiękowa.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top