Czynsze za apartamenty z jedną sypialnią w Vancouver skaczą bardziej niż w jakimkolwiek innym większym kanadyjskim mieście

Według raportu A., średni miesięczny czynsz za jednopokojowy dom w Vancouver w okresie od grudnia 2020 r. do grudnia 2021 r. wzrósł o 13,2 procent do 2 176 USD.

Treść artykułu

Czynsze za mieszkania z jedną sypialnią w Vancouver wzrosły w ciągu ostatniego roku bardziej niż w jakimkolwiek innym dużym kanadyjskim mieście, wynika z danych opublikowanych w niedzielę przez firmę zajmującą się doradztwem w dziedzinie nieruchomości i serwis zajmujący się wynajmem.

Treść artykułu

Według najnowszych badań Bullpen Research and Consulting and Rental.ca Krajowy raport czynszowy Na przykład średni miesięczny czynsz za dom z jedną sypialnią w Vancouver wzrósł o 13,2 procent do 2 176 USD od grudnia 2020 r. do grudnia 2021 r.

Koszt wynajęcia domu z dwiema sypialniami w Vancouver wyniósł 2983 USD – wzrost o 9,7% w stosunku do grudnia 2020 r.

Wzrost kosztów wynajmu dwupokojowego mieszkania w Toronto wyniósł w ciągu roku 11,64 proc. Jednak największy skok w tej kategorii nastąpił w Gatineau w Quebecu, gdzie w kategorii z dwiema sypialniami odnotowano 18-procentowy wzrost.

W przygotowanym oświadczeniu firma badawcza podała, że ​​średni koszt wynajmu mieszkania z jedną sypialnią w Kanadzie wzrósł o 2,73 procent, a czynsz za dom z dwiema sypialniami wzrósł o 3 procent.

Treść artykułu

Firma poinformowała, że ​​czynsze spadły w pierwszym roku pandemii COVID-19, ale teraz się poprawiły.

Najniższy punkt miał miejsce w kwietniu 2020 r., miesiąc po ogłoszeniu pandemii w Kanadzie, o 9 procent mniej niż w grudniu 2019 r.

Ben Myers powiedział: „Jest za wcześnie, aby stwierdzić, czy Omicron będzie miał długoterminowy efekt kurczenia na rynku wynajmu, ale Bullpen Research & Consulting and Rentals.ca nadal uważa, że ​​w 2022 r. nastąpi znaczny wzrost czynszów na kluczowych rynkach. w Kanadzie”. , prezes Bullpen Research & Consulting.

READ  Tonal zaoferuje lekcje na żywo w stylu peletonu od października

Średni koszt wynajmu domu z jedną sypialnią w Wiktorii wzrósł w ciągu ostatniego roku o mniej niż 1 procent do 1566 dolarów miesięcznie.

Według firmy, National Rental Report przedstawia i analizuje miesięczne, kwartalne i roczne stawki oraz trendy na rynku wynajmu w skali kraju, regionu i gminy we wszystkich ofertach na rentals.ca dla 35 miast w całej Kanadzie.


Więcej wiadomości, mniej reklam, szybszy czas ładowania: Uzyskaj nieograniczony dostęp do reklam w Vancouver Sun, Province, National Post i 13 innych kanadyjskich serwisach informacyjnych za 14 USD miesięcznie lub 140 USD rocznie. Zapisz się teraz przez Vancouver niedz. lub przerwać.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top