Restauracje w Toronto z gwiazdkami Michelin

Kilkanaście restauracji w Toronto zostało nagrodzonych prestiżowymi gwiazdkami Michelin, co czyni je pierwszymi kanadyjskimi restauracjami, które zdobyły światowe uznanie.

Podczas specjalnej prezentacji, która odbyła się we wtorek wieczorem w Evergreen Brick Works, międzynarodowa dyrektor Michelin Gwendal Polnik ujawniła, że ​​w katalogu znajdzie się 13 restauracji.

Od maja inspektorzy zebrali anonimowo lokale kulinarne w całym mieście, oceniając restauracje przy użyciu tajnej metodologii, którą organizacja określa jako „wyjątkową” i „wymagającą” ocenę.

Następnie otrzymują jedną, dwie lub trzy gwiazdki na podstawie ich wyjątkowej kuchni.

Oto lista restauracji, które otrzymały jedną gwiazdkę Michelin:

 • Abori Hana (ul. Yorkville 102)
 • Alo (ul. Spadina 163)
 • Alubar Yorkville (162 Cumberland Street)
 • Don Alfonso 1890 (Plac Portowy 1)
 • Edulis (ul. Niagara 169)
 • Enigma Yorkville (23 St Thomas Street)
 • Frilu (7713 Yonge Street)
 • Kaiseki Yu Zen Hashimoto (6 Garamond CT)
 • Austria Giulia (134 Avenue)
 • Quetzal (419 College Street)
 • Shushin (3328 Yonge Street)
 • Yokashi (643a Mt Pleasant Rd)

Tylko jedna restauracja w Toronto otrzymała dwie gwiazdki Michelin — Sushi Masaki Saito na Avenue Avenue.

„Kocham Toronto. Kocham Kanadę”, powiedział do publiczności szef kuchni Masaaki Saito, całując gwiazdy.

Rzadko zdarza się otrzymać trzygwiazdkowy zaszczyt. Spośród ponad 16 000 restauracji w Przewodniku Michelin tylko 137 zostało uhonorowanych tym wyróżnieniem.

Trzygwiazdkowe wyróżnienia są stosunkowo rzadkie w światowym menu – spośród 16 120 restauracji tylko 137 uzyskało najwyższą ocenę.

W sumie we wtorek uznanie zyskały 74 restauracje, reprezentujące 27 różnych stylów kulinarnych. Obejmowało to 17 restauracji, które otrzymały ocenę Bib Gourmand, która oznacza obiekt, który serwuje wysokiej jakości jedzenie, w którym można dostać dwa dania i kieliszek wina lub deser za mniej niż 60 USD.

Wśród wyróżnionych są Enoteca Sociale, Fat Pasha, Bar Raval i Chica’s Chicken.

Przemawiając przed rozdaniem nagród, burmistrz Toronto John Tory podkreślił, że uwzględnienie w przewodniku Michelin to „wielka sprawa”.

„To wielka sprawa, ponieważ ponownie umieści Toronto, w inny sposób, na mapie, tak jak robi to TIFF” – powiedział publiczności. „Myślę, że jest to ważne dla dobrobytu branży, która tak bardzo ucierpiała podczas pandemii, ale myślę, że jest to również ważne dla dobrobytu, wzrostu, sukcesu i reputacji miasta”.

Tych 13 restauracji w Toronto jest pierwszymi w Kanadzie uwzględnionymi w przewodniku Michelin, ale firma planuje włączyć Vancouver w nadchodzących miesiącach.


Pliki z kanadyjskiej prasy

READ  Zobacz oficjalne zdjęcia z 4 urodzin księcia Louisa autorstwa mamy Kate

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top