RBC będzie wymagać szczepienia przeciwko COVID-19 dla wszystkich pracowników w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych

Logo RBC Royal Bank of Canada można zobaczyć w Halifax we wtorek, 2 kwietnia 2019 r. Royal Bank of Canada podpisał umowę sprzedaży swoich operacji bankowych na wschodnich Karaibach konsorcjum lokalnych banków w regionie. Prasa kanadyjska / Andrew Vaughan

Andrew Vaughan/The Canadian Press

Royal Bank of Canada będzie wymagał od wszystkich pracowników w tym kraju i Stanach Zjednoczonych pełnego zaszczepienia przed pracą w centrali korporacyjnej, co czyni go pierwszym bankiem Wielkiej Szóstki i największą krajową instytucją finansową, która oferuje mandat na szczepionki.

Dyrektor ds. Zasobów Ludzkich Helena Gotschling powiedziała w notatce wysłanej do pracowników w czwartek po południu, że decyzja banku została podjęta przez „zmiany związane ze zmienną delta i zmieniające się wytyczne rządowe”.

Wszyscy pracownicy muszą poświadczyć, że zostali w pełni zaszczepieni do 31 października, aby powrócić do biur, oddziałów i innych budynków RBC. Pani Gotschling powiedziała w notatce grupy zadaniowej, że mandat zostanie wdrożony najpierw w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, „a następnie w innych regionach, gdzie ma to zastosowanie”.

Historia toczy się dalej pod reklamą

„Będziemy wymagać od pracowników RBC pełnego zaszczepienia do pracy w naszej centrali” – powiedziała, zgodnie z kopią notatki otrzymanej przez The Globe and Mail.

Rzecznik RBC odmówił skomentowania treści notatki firmy.

W Kanadzie zmieniły się postawy niektórych dużych pracodawców wobec nakazów szczepień i wzrosła presja polityczna na rzecz wymagań dotyczących szczepień. Ottawa W zeszły piątek ogłosił, że będzie wymagał szczepień dla pracowników rządu federalnego i wielu krajowych podróżnych i powiedziała, że ​​oczekuje, że pracodawcy podlegający regulacjom federalnym, tacy jak banki i firmy telekomunikacyjne, zrobią to samo, bez zmuszania ich do przestrzegania.

Na początku tego tygodnia Sun Life Financial Inc. Druga co do wielkości firma ubezpieczeniowa w Kanadzie, zatrudniająca 12 000 kanadyjskich pracowników Aby powrócić do biur w Toronto, Montrealu i Waterloo, Ontario, musisz otrzymać szczepienie COVID-19., zaczynając od pracowników, którzy przyjeżdżają dobrowolnie w ramach projektu pilotażowego.

READ  Rivian opóźnia dostawę odbioru R1T

W połowie lipca pani Gottschling powiedziała w wywiadzie, że RBC Nie planowałem wymuszać szczepień Dla pracowników pracujących na budowie – stanowisko powtarzane w tamtym czasie przez inne banki.

Ale w wewnętrznej notatce z tego tygodnia, pani Gottschling powiedziała, że ​​RBC „wprowadziło poprawki po drodze”, w miarę postępu pandemii, w oparciu o zmieniające się warunki regionalne i zmieniające się wytyczne ze strony rządów i organów zdrowia publicznego.

„Rządy i organizacje na całym świecie coraz częściej ogłaszają plany wprowadzenia obowiązkowych szczepionek, a wiele z nich modyfikuje wytyczne dotyczące używania masek, samoizolacji i dystansu społecznego” – powiedziała.

Historia toczy się dalej pod reklamą

Wszystkie sześć największych banków w Kanadzie zachęcało pracowników do zaszczepienia się na COVID-19, a niektóre pomogły założyć kliniki dostarczające szczepionki. Ale RBC jako pierwsza zamawia szczepienia dla wszystkich pracowników pracujących na miejscu, w oczekiwaniu na stopniowy powrót do biur, który może rozpocząć się tej jesieni. Mandat obejmuje pracowników pracujących na regulowanych regionalnie rynkach kapitałowych.

RBC opracowuje plany powrotu do biura, które pozwolą wielu pracownikom, którzy pracowali zdalnie, zachować pewną elastyczność w organizacji pracy, z pewnymi ograniczeniami. Docelowo bank oczekuje, że większość pracowników będzie spędzać dwa do czterech dni w tygodniu w biurach i radzi im mieszkać w odległości dojazdowej. Aby kierować dyrektorami, bank rozprowadzał 16-stronicową mieszaną broszurę biznesową.

„Szczepienia – wraz z innymi środkami zdrowotnymi – pozostają najlepszym sposobem dla wszystkich, aby pomóc chronić naszych klientów, współpracowników i społeczności” – powiedziała pani Gotschling w notatce.

Niektóre banki amerykańskie, takie jak Citigroup Inc. Szczepienia dla pracowników powracających do biur w największych miastach takich jak Nowy Jork czy Chicago. Inne, w tym Goldman Sachs Group Inc. , pracowników amerykańskich do zgłaszania stanu szczepień.

W Kanadzie Seneca College i wiele uniwersytetów w Ontario wymagają szczepień dla pracowników i studentów przyjeżdżających do kampusu, a niektóre mniejsze firmy, takie jak firma prawnicza Bales Beall LLP i firma księgowa Crowe Soberman Associates, wdrożyły obowiązki dotyczące szczepień.

READ  COVID-19: Bardziej nowoczesna szczepionka jest w drodze do Kolumbii Brytyjskiej

RBC działa w 36 krajach i podało „globalne różnice we wdrażaniu szczepionek i staraniach o dostęp” jako powód, dla którego zdecydował się rozpocząć stopniowe zwiększanie delegacji do biur poza Ameryką Północną. Pani Gotschling przyznała również, że „niektórzy pracownicy nie są w stanie się zaszczepić” i obiecała dostosować podejście banku „z myślą o takich sytuacjach”.

Historia toczy się dalej pod reklamą

Wstępny mandat do szczepień obejmuje ponad 74 000 pełnoetatowych pracowników RBC, którzy pracują w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, w porównaniu z około 9 400, którzy pracują w innych krajach, zgodnie z dokumentami firmy.

Twój czas jest cenny. Otrzymuj nasz biuletyn nagłówków biznesowych z łatwością dostarczany do Twojej skrzynki odbiorczej rano lub wieczorem. Zarejestruj się dziś.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top