Ranta z Hurricanes nie wróci do gry 2 po doznaniu urazu górnej części ciała

RALLY, NC – bramkarz Carolina Hurricanes Ante Renta opuścił mecz play-off przeciwko Boston Bruins w środę wieczorem po tym, jak David Pasternak uderzył go w głowę dłonią w rękawiczce.

Ranta grał z dyskiem, gdy Pasternak jeździł na łyżwach i gdy go mijał, uderzył go w kask prawą rękawicą. Ranta zszedł na dół, a personel medyczny drużyny przykrył mu twarz ręcznikiem, aby zatamować krwawienie z powodu urazu jamy ustnej po meczu w drugim meczu.

Raanta został asystowany i zastąpiony przez debiutanta Piotra Kochetkova w 7:47. Huragany wykluczyły go z pozostania na noc podczas pierwszej przerwy, co zostało opisane tylko jako uraz górnej części ciała.

Pastrnak był początkowo sprawdzany przez 5 minut, ale zostało to zmienione na 2-minutowe wywołanie bramkarza z głośnym buczeniem rozgniewanego tłumu z Karoliny. Buczenie Pasternaka nastąpiło również w momencie, gdy wyszedł z pola karnego.

Pozycja Karoliny jako bramkarza była problemem, gdy pojawił się w serii, gdy bramkarz numer 1 Fredrik Andersen nadal pozostawał na marginesie z powodu kontuzji dolnej części ciała pod koniec sezonu zasadniczego. Ale Ranta wykonał 35 rzutów obronnych w wygranym 5-1 w pierwszym meczu, aby zdobyć swój pierwszy play-off.

Odejście Ranta zepchnęło Carolinę głębiej w jej skład na tej liście. Kotchetkov wygrał w sezonie zasadniczym 3:0, zdobywając pracę po kontuzji Andersena, po której nastąpiła krótka panika dla Raanty i zapowiadał się obiecująco.

Huragany mają debiutanta Jacka Lafontaine’a jako rezerwowego bramkarza, a 24-latek ma w swoim życiorysie dwa mecze w karierze w NHL.

Ranta odszedł dzień po tym, jak Louis Doming z Pittsburgha wszedł z ulgą po starcie dla Casey Dessmith z kontuzją dolnej części ciała w środku drugiej dogrywki przeciwko New York Rangers. Domingu oddał wszystkie 17 strzałów, z którymi oddał trzykrotne zwycięstwo w dogrywce.