Rajd zwolenników praw reprodukcyjnych odbywa się w centrum Kelowna – Kelowna News

Pro-choice rajd w centrum

Cindy Biały

W sobotę około 50 osób pojawiło się w City Park w marszu przez centrum Kelowna w obronie praw reprodukcyjnych.

Wiec był wyrazem solidarności z protestami, które miały miejsce w kilku miastach po tym, jak wyciekły projekt sugerował, że Sąd Najwyższy USA unieważni przełomowe orzeczenie Roe i unieważni konstytucyjne prawo do aborcji w tym kraju.

Tu, w Kanadzie, premier dał jasno do zrozumienia, że ​​jego rząd będzie pracował nad zapewnieniem kobietom dostępu do aborcji bez względu na to, gdzie w kraju mieszkają, a także aby żaden przyszły rząd nie mógł jej natychmiast podjąć.

„Musimy się zmienić w Kanadzie, bo to, co mamy, to tylko legalna aborcja” – powiedziała Candice Banks, jedna z organizatorek zlotu Kelowna. „Nie mamy dostępu do aborcji i nie mamy prawa do posiadania dzieci”.

Chce wywierać presję na obecny rząd, aby robił więcej.

„Myślę, że w przypadku każdego rządu to ten rząd może słuchać” – dodał Banks.

Do następnych wyborów mamy trzy lata i możliwość zaangażowania konserwatystów w tym momencie może być dla nas rzeczywistością. Musimy uczyć nasze przyszłe rządy, że nie będziemy ich bronić. Dzisiaj jest dzień, w którym zaczynamy i nie przestaniemy, dopóki nie dostaniemy tego, czego chcemy”.

W środę rząd liberalny ogłosił, że przekaże 3,5 miliona dolarów dwóm projektom Pomóż poprawić dostęp Za usługi aborcyjne w Kanadzie.

W marszu uczestniczyli młodzi i starzy, kobiety i mężczyźni. Na ich banerach pojawiały się komunikaty: „mizoginia zabija więcej ludzi niż aborcja”, „aborcja to opieka zdrowotna” i „to piękny dzień na rozbicie patriarchatu”.

Zebranie zyskało pewne poparcie, gdy szło w górę Bernard Avenue i w kierunku sali sądowej.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top