Znawcy twierdzą, że Apple wyda nową niespodziankę na Apple TV, która jest zasadniczo inna

Według nowego raportu Apple wprowadzi zupełnie nowe urządzenie do strumieniowego przesyłania Apple TV w nadchodzących miesiącach, a to może zająć tylko tygodnie.

Więcej od ForbesaApple iPhone: Insider przewiduje niesamowitą zmianę projektu

Zaufany analityk Ming-Chi Kuo z TFI Securities właśnie ma ćwierkanie Że nowy fundusz pojawi się w drugiej połowie tego roku, czyli w dowolnym momencie od 1 lipca.

A nowe pudełko będzie zawierało coś, czego Apple TV wcześniej nie miał: niską cenę. Nie chodzi o to, że Apple TV jest tak drogi, ale w porównaniu do konkurencyjnych produktów, takich jak Amazon Fire Stick, wyróżnia się jako najdroższy w bloku.

Na przykład Fire TV Stick 4K firmy Amazon kosztuje 49,99 USD, a jeśli nie potrzebujesz kompatybilności 4K lub sterowania telewizorem na pilocie, możesz go kupić za jedyne 29,99 USD.

Dla porównania, najnowsze pudełko Apple TV 4K kosztuje 179 USD za model z 32 GB pamięci i 199 USD za model 64 GB. Bez 4K wersja HD (z 32 GB pamięci) jest tańsza, ale nadal 149 USD.

W takim razie spora różnica w cenie.

Postawmy sprawę jasno, najnowszy Apple TV jest najlepszy z dotychczasowych, głównie dzięki świetnemu nowemu pilotowi, który jest najlepszy na rynku, powiedziałbym, z doskonałym i bardzo intuicyjnym, systemowym interfejsem Siri , Prostota zabawnych przycisków.

Ale jak mówi Kuo, istnieje potrzeba zwiększenia konkurencyjności, więc obietnica modelu, który „poprawi strukturę kosztów” może mieć ogromne znaczenie.

Czy to jednak sposób firmy Apple? W końcu Amazon jest otwarty na fakt, że sprzedaje swoje urządzenia za swój koszt, podczas gdy Apple stara się zarabiać na każdym urządzeniu.

Zgadza się, ale jest niedawne wydanie, które całkowicie zmieniło rzeczy i służy jako przydatny precedens: HomePod mini.

Chociaż HomePod był stosunkowo drogim urządzeniem, kosztował 349 USD, kiedy został wydany po raz pierwszy w lutym 2018 r. To trochę spadło, ale wcale nie było to tanie urządzenie. Z drugiej strony wyglądało to lepiej niż konkurencja.

Jednak gdy Apple wprowadził mniejszą wersję pod koniec 2020 roku, cena była jedną z rzeczy, które zaskoczyły ludzi: kosztowała 99 USD, cena, która obowiązuje do dziś.

Oznacza to, że była to ta sama cena, co wypuszczona właśnie czwarta generacja Amazon Echo. Awans cenowy Amazona był niespodzianką i przyczynił się do sukcesu HomePod mini.

Mały głośnik Apple gra też znacznie lepiej niż głośnik Amazona, co też mi pomogło.

Czy zatem Apple może osiągnąć podobny sukces z Apple TV i wprowadzić nowe pudełko, które jest bardzo podobne do cen konkurencyjnych urządzeń do streamingu?

Apple TV+, usługa przesyłania strumieniowego, kosztuje już 4,99 USD miesięcznie i buduje solidną reputację dzięki doskonałemu programowi o wysokiej jakości. Dodanie niedrogiego pudełka może zwiększyć sprzedaż zarówno sprzętu, jak i usługi subskrypcji. Jak mówi Kuo, „pomoże wypełnić lukę w stosunku do konkurentów”.

Więcej od ForbesaApple przedstawia niesamowitą aktualizację dla AirPods Pro 2

READ  Zen 4 i Zen 4C Power Raphael, Dragon Range, Phoenix, Storm Peak i prawdopodobnie procesory Genoa-X

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top