Rajd Montreal Alouettes, by zmierzyć się ze sfrustrowanymi Ottawa Redblacks

Montreal Alouettes wyprzedzili rozgrywającego Caleba Evansa po szalonym zakończeniu i późnym przyziemieniu, aby pokonać Ottawa Redblacks 25:24 w sobotnią noc.

The Redblacks prowadzili przez cały mecz, ale nie udało im się wyprzedzić Montrealu w trzeciej próbie na minutę przed końcem regulaminu, co doprowadziło do zwycięstwa.

Dzięki wygranej Montreal (6-3) przedłużył passę zwycięstw CFL do czterech gier, podczas gdy Ottawa spadła do 3-7 i jest pogrążona w serii czterech porażek.

Ottawa nie pokonała jeszcze w tym sezonie przeciwnika z dywizji, a teraz ma passę 15 meczów u siebie z zespołami z dywizji wschodniej.

Evans, były czerwono-czarny, miał 24 na 36 na 333 jardy, dwa niszczyciele czołgów i dwa przechwyty – i zwycięski niszczyciel czołgów w biegu.

Dustin Karam z Ottawy zakończył mecz 14 na 17 na 130 jardów i rzucił się na 42 jardy i jednego niszczyciela.

Tracąc 24-13, Alouettes zrobili coś ciekawego po tym, jak Evans zdołał połączyć się z Tylerem Sneadem w biegu TD na 20 jardów, ale nie udało im się uzyskać dwupunktowej konwersji na ścieżkę 24-19 na 2:33 przed końcem.

Ottawa była ich najgorszym wrogiem w trzeciej tercji, wykonując kilka rzutów karnych, ale w czwartej kwarcie powiększyła swoją przewagę o pięć minut.

Po solidnym dążeniu do poprowadzenia swojego zespołu do 13-jardowej linii Crum i nie widząc żadnych świetnych przechodniów, zdecydował się pobiec w niszczycielu czołgów i dzięki konwersji Lewisa Warda objął prowadzenie 24-10 przed 19 475.

David Kott z Montrealu trafił do kosza z gry z 50 jardów na nieco ponad pięć minut przed końcem i zrobił wynik 24-13.

Przegrywając 17-3 z Montrealem, udało się uczynić sytuację interesującą po tym, jak Evans połączył się ze Sneadem, by na początku trzeciej kwarty podać siedmiojardowe przyłożenie, co sprawiło, że był to pierwszy mecz.

READ  Oszołomił Rangersów bramką w ostatniej sekundzie, aby kontynuować swoją zwycięską passę u siebie do piątej

Mocna pierwsza połowa pozwoliła czerwono-czarnym wyjść na prowadzenie 17:3.

Prowadzący z Ottawy 7:3 Cleon Ling, który tego wieczoru miał trzy bramki, odzyskał fuszerkę na 25-jardowej linii Montrealu w połowie drugiej kwarty. Po tym, jak Nate Behar zdobył dziewięć jardów, Tyrrell Pigrome wszedł do gry z krótkiego dystansu i zakończył bieg w biegu TD na 16 jardów, co było jego drugim meczem, który dał wynik 14-3.

Ward trafił do kosza z gry z 39 jardów na 37 sekund przed końcem drugiej kwarty, dając Ottawie prowadzenie 17-3.

Pigrome również odegrał kluczową rolę we wcześniejszej fazie gry.

Pod koniec pierwszej kwarty Evans rzucił przechwyt, a Damon Webb z Ottawy oddał piłkę 67 jardów do 34-jardowej linii Montrealu. Sześć zagrań później Pigrome złapał swoje pierwsze przyłożenie CFL o jeden jard.

Cott zdobył bramkę z gry z 10 jardów, co było jego jedynym wynikiem w pierwszej połowie.

Następny

Ottawa wraca do akcji w najbliższą niedzielę w Edmonton (1-9), podczas gdy Montreal jedzie do Winnipeg (8-2) w czwartek.

Ten raport autorstwa The Canadian Press został opublikowany po raz pierwszy 19 sierpnia 2023 r.