Rafineria Burnaby utrzymuje dostawy paliwa w związku z kontynuacją przestoju Trans Mountain – Wiadomości BC

Dostawa benzyny została utrzymana

Prasa kanadyjska – | Historia: 351999

Rurociąg Trans Mountain jest nadal nieczynny z powodu powodzi, ale dostawy benzyny w Kolumbii Brytyjskiej są na razie bezpieczne.

Do 40 procent benzyny sprzedawanej w Kolumbii Brytyjskiej zazwyczaj trafia do prowincji jako produkt rafinowany rurociągiem Trans Mountain.

Rurociąg został zamknięty w niedzielę z powodu powodzi i niesprzyjającej pogody. Trans Mountain Corporation twierdzi, że robi wszystko, co możliwe, aby jak najszybciej przywrócić rurociąg do trybu online.

Jednak benzyna jest również produkowana w Kolumbii Brytyjskiej w rafinerii Burnaby należącej do Parkland Corporation. Parkland twierdzi, że utrzymuje dostawy dla swojej sieci stacji paliw detalicznych i obsługuje rafinerię, korzystając z istniejących zapasów ropy naftowej.

Benzyna wjeżdża również do Kolumbii Brytyjskiej ze stanu Waszyngton.

Niektórzy mieszkańcy społeczności dotkniętych myciem dróg cierpią z powodu długich kolejek na stacjach benzynowych i przerw w dostawach. Eksperci twierdzą jednak, że powinno to być tymczasowe, ponieważ wody powodziowe ustępują.

READ  Ten, który przeżył śmiertelną katastrofę, „obrzydził” Sask. Linia lotnicza wystartowała z lodem w samolocie

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top