(Wiodący) SKC planuje zainwestować 900 mld USD w fabrykę blach miedzianych do akumulatorów w Polsce

Seul, listopad 18 (Yonhap) – numer Korei Południowej. SKC Co., chemiczne ramię grupy 3 korporacji SK, ogłosiło w czwartek, że wyda 900 miliardów wonów (760,7 mln USD) na budowę fabryki baterii miedzianych w Polsce. W ramach działań zmierzających do rozszerzenia swojej obecności na rynku w Europie.

SK Nexilis Co., spółka zależna SKC i jej producent miedzianych płyt akumulatorowych. SKC poinformowało w oświadczeniu, że podpisało umowę z polskimi władzami na budowę fabryki folii miedzianej w warszawskim kompleksie przemysłowym w południowo-wschodniej części miasta Stolovola do 2024 roku. .

Miedziana płyta ma grubość około jednej piętnastej grubości ludzkiego włosa i jest używana jako kolektor prądu anodowego ogniwa akumulatora litowo-jonowego stosowanego w pojazdach elektrycznych (EV).

Zakład będzie miał zdolność produkcyjną 50 tys. ton rocznie. Budowa rozpocznie się w pierwszej połowie przyszłego roku.

Premier Polski Mateusz Morawiecki wziął udział w ceremonii podpisania z prezesem SKC Lee Wan-jae i prezesem SK Nexilis Kim Young-tae.

Kompleks e-Mobility Stalova Vola to przyszła strefa przemysłowa wyznaczona przez polski rząd na mocy specjalnej ustawy, która weszła w życie w sierpniu. Według SKC znajduje się w pobliżu głównych światowych producentów akumulatorów litowo-jonowych.

Inwestycje w Polsce zwiększą obecność SKC w Europie, która jest największym rynkiem EV na świecie, a SKC planuje zwiększyć produkcję w regionie do 100 000 ton rocznie.

SKC powiedział również, że zwiększy presję na inwestycje w USA o około 50 000 ton pod względem zdolności produkcyjnych. Firma ma swój krajowy zakład w Korei o zdolności produkcyjnej 52 000 ton i 50 000 ton w Malezji.

READ  Były szef rosyjskiej giełdy Wex aresztowany w Polsce

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top