Przedsiębiorca część jego kosmicznego startu z Williamem Shatnerem, który zginął w katastrofie lotniczej – National

Potentat oprogramowania medycznego Glenn De Vries, który poleciał w kosmos w zeszłym miesiącu z aktorem Williamem Shatnerem na statku rakietowym prowadzonym przez Jeffa Bezosa Blue Origin, zginął w katastrofie małego samolotu w New Jersey, podała w piątek policja stanowa.

Samolot rozbił się w czwartek w hrabstwie Sussex w stanie New Jersey, na północny zachód od Nowego Jorku, podała policja, dodając, że 49-letni de Vries i inny mężczyzna na pokładzie, 54-letni Thomas Fisher, zginęli.

Federalna Administracja Lotnictwa, która bada wypadek, poinformowała, że ​​samolot, jednosilnikowy Cessna 172, rozbił się w zalesionym obszarze parku stanowego w pobliżu jeziora Kemah w stanie New Jersey, około 40 minut przed zachodem słońca.

Czytaj więcej:

Lot kosmiczny Williama Shatnera bezpiecznie ląduje w kapsule Blue Origin

Żadne inne oficjalne szczegóły dotyczące okoliczności wypadku nie były od razu dostępne.

Historia toczy się dalej pod reklamą

„To tragiczna strata. Glen sprawił, że nas rozgrzał i pełen życia, śmiechu i rozświetlił pokój. Był wizjonerem, innowatorem – prawdziwym liderem” – powiedział Bezos, założyciel i dyrektor generalny internetowego giganta handlu detalicznego Amazon.com. Twitter. ”.

De Vries, prywatny pilot z uprawnieniami instrumentalnymi i założyciel firmy badań klinicznych Medidata Solutions, wzbił się w kosmos w zeszłym miesiącu podczas rekreacyjnego lotu suborbitalnego na pokładzie rakiety New Shepard Blue Origin w ramach projektu astronomicznej turystyki, na pokładzie wraz z trzema innymi członkami załogi cywilnej.

Najbardziej znanym z czterech pasażerów New Shepherd był Shatner, 90-letni aktor najbardziej znany z roli kapitana Jamesa T. Kirka w oryginalnym programie telewizyjnym z lat 60. XX wieku. Star Trek. Wystrzelenie 13 października uczyniło Shatnera najstarszą osobą, która kiedykolwiek poleciała w kosmos.


Kliknij, aby odtworzyć wideo:Emocje rosną, gdy aktor William Shatner powraca na Ziemię po tym, jak stworzył historię kosmosu


Uczucia wysokie, gdy aktor William Shatner powraca na Ziemię po przejściu do historii kosmosu – 13 października 2021 r.
READ  Szanse na uderzenie asteroidy Bennu w Ziemię są niskie, ale wyższe niż wcześniej sądzono

Jego pozostali dwaj koledzy podczas tego lotu to były inżynier NASA Chris Buchweizen i wiceprezes Blue Origin Audrey Powers.

Historia toczy się dalej pod reklamą

Medidata Solutions, założona przez de Vries w 1999 roku, jest najczęściej używaną platformą badań klinicznych na świecie, zgodnie z profilem zawodowym de Vries opublikowanym przez Blue Origin, kiedy został wybrany jako jeden z czterech pasażerów New Shepard.

Pełnił funkcję wiceprezesa ds. nauk przyrodniczych i opieki zdrowotnej we francuskiej firmie programistycznej Dassault Systemes, która przejęła Medidata w 2019 r. Pełnił również funkcję powiernika na Uniwersytecie Carnegie Mellon w Pittsburghu.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top