Premier mówi, że nie wycofa się po obniżeniu ratingu kredytowego Nova Scotia Power

Premier mówi, że nie wycofa się po obniżeniu ratingu kredytowego Nova Scotia Power

Premier Tim Houston powiedział, że jego rząd nie ustąpi po tym, jak decyzja o obniżeniu stawek za energię elektryczną doprowadziła do obniżenia ratingu kredytowego Nova Scotia Power.

Emera, spółka macierzysta narzędzia, ostrzegła, że ​​zły rating kredytowy podniesie koszty pożyczania pieniędzy. Powiedziała, że ​​może to ostatecznie doprowadzić do wyższych cen dla klientów.

Agencja ratingowa S&P Global ogłosiła w poniedziałek obniżenie ratingu, powołując się na decyzję prowincji o ograniczeniu podwyżek cen energii do 1,8 procent w tym i przyszłym roku.

Agencja stwierdziła, że ​​limit zwiększy ryzyko biznesowe w sektorze użyteczności publicznej.

Houston rozwiał takie obawy.

„Nie zajmuję się zarządzaniem ich relacjami z interesariuszami” – powiedział. „Mogą to zrobić. Są wysoko opłacanymi dyrektorami generalnymi, mają wielu interesariuszy i muszą zarządzać tymi relacjami”.

Premier powiedział, że Nowa Szkocja wprowadziła pułap, aby chronić ludzi przed wyższymi stawkami za media. (Andrew Vaughan / The Canadian Press)

Houston powiedział, że hrabstwo nałożyło limit, aby chronić ludzi przed „niezwykle wysokimi stawkami za media”.

Na początku tego roku firma podniosła stopę procentową o prawie 14 procent w ciągu dwóch lat.

„Nova Scotia Power i Emera podejmują bardzo skoordynowane wysiłki, aby przestraszyć ludzi, aby spróbowali skłonić rząd do wycofania się i będę bardzo jasny, że nie cofniemy się w tej sprawie” – powiedział Houston. „Moim jedynym obowiązkiem jest bojkot moich płatników pensji”.

„To będzie nas więcej kosztować”.

Jednak politycy opozycji powiedzieli, że fakt, że Nova Scotia Power ma obecnie najniższy rating inwestycyjny dla firm w Ameryce Północnej, jest powodem do niepokoju dla zwolenników podwyżek.

„Po raz kolejny rząd Houston nie odrobił pracy domowej”, powiedział Kelly Reagan, liberalny MLA w Bedford Birch Cove. „Naprawdę wolelibyśmy, gdyby usiedli z Nova Scotia Power”.

Claudia Schinder, liderka Nowej Partii Demokratycznej, powiedziała, że ​​pomysły jej partii, by zmienić sposób, w jaki działa Nova Scotia Power, zostały zignorowane.

READ  BC stała się pierwszym hrabstwem, które wymagało 3-dniowego okresu na ochłonięcie dla kupujących domy

„Nasze rachunki za energię elektryczną wciąż będą rosły w zawrotnym tempie, ponieważ Nova Scotia Power przechodzi przez wiele swoich kosztów” – powiedział Chander. „Jeśli będziemy kosztować firmę więcej, będzie nas to kosztować więcej”.

Houston powiedział, że jego rząd po prostu stanął po stronie podatników i upewnił się, że przez następne dwa lata nie będzie dwucyfrowej podwyżki cen energii.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *