Ismail Tara już nie istnieje – gazeta

KARACHI – Reuters: Legendarny komik Ismail Tara zmarł w Karaczi w czwartek po niewydolności nerek, według jego rodziny. Miał 73 lata.

„Trzy dni temu został przyjęty do prywatnego szpitala, ale zmarł z powodu niewydolności nerek” – powiedział jego syn Shiraz Tara.

Namaz-i-Janaza zostanie odmówiony w Pahari Masjid, na Shaheed-i-Millat Road, po piątkowych modlitwach. Ismail Tara pozostawił żonę, córkę i czwórkę dzieci.

Urodzona w Karaczi w listopadzie 1949 roku Tara ma za sobą długą karierę teatralną, telewizyjną i filmową.

Zaczął pracować w sztukach w 1964 roku, kiedy był nastolatkiem. Według jego kolegów, jego umiejętności mimikry przyniosły mu natychmiastowe uznanie i wkrótce zwrócił na siebie uwagę łowców talentów z Pakistan Television.

Zasłynął dzięki Fifty-Fifty, komediowemu programowi, który był emitowany w latach 1979-1981. Oparty na amerykańskim programie komediowym Saturday Night Live, serial odniósł ogromny sukces i nadal jest uznawany za jedną z najlepszych produkcji komediowych na świecie. PTV Data.

Tara i inny artysta Majid Jahangir stali się najsłynniejszym duetem komediowym przez Fifty-Fifty. Spektakl był bardzo odważny jak na swoje czasy, ponieważ nie miał nic świętego, a jednocześnie szczerze przyglądał się chorobom społecznym i podwójnym standardom.

Napisał także kilka scenariuszy do popularnego programu telewizyjnego po tym, jak oryginalny scenarzysta Anwar Maqsood pokłócił się z reżyserem w 1981 roku. Po ugruntowaniu swojej pozycji na małym ekranie, Ismail Tara spróbował szczęścia w dużym programie i wkrótce wyrobił sobie tam markę. bardzo.

Opublikowano w Dawn, 25 listopada 2022 r

READ  Ucieczka z Nowego Jorku, reboot od reżyserów Yelp

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top