Polski handel przyspieszy w grudniu

Zdjęcie: maxbelchenko / Shutterstock.com

Z danych Federalnego Urzędu Statystycznego (GUS) w Warszawie wynika w poniedziałek, że sprzedaż detaliczna w Polsce w grudniu wzrosła o 8% rok do roku.

Sprzedaż tekstyliów, odzieży i obuwia wzrosła w grudniu o 31,1% rok do roku, natomiast sprzedaż farmaceutyków, kosmetyków i sprzętu ortopedycznego wzrosła o 18,8%.

Sprzedaż detaliczna pozostałych podmiotów wzrosła o 20,3%, a pozostała sprzedaż w gazetach, książkach i sklepach specjalistycznych wzrosła o 7,2%. Sprzedaż mebli, sprzętu RTV i AGD oraz paliw stałych, płynnych i gazowych wzrosła odpowiednio o 1,5% i 3,2%.

W ujęciu miesięcznym sprzedaż detaliczna wzrosła w grudniu o 14,9%. W okresie styczeń-grudzień sprzedaż detaliczna wzrosła o 8,1%.

Wesprzyj Budapest Business Journal

Stworzenie renomowanej branży dziennikarskiej to kosztowny biznes. Przez 27 lat wiadomości biznesowe, współpracując z wydawcami, redaktorami i reporterami Budapest Business Journal, dostarczały Ci rzetelnych informacji, prawdziwych, dokładnych i bez obaw i przychylności.

Firmy prasowe na całym świecie zmagały się ze znalezieniem modelu biznesowego, który pozwalałby im nadal przodować bez uszczerbku dla ich wyników. Ostatnio niektórzy eksperymentowali z pomysłem zaangażowania swoich najważniejszych partnerów, swoich czytelników.

Chcemy dać taką samą możliwość naszym czytelnikom. Chcielibyśmy zaprosić Cię do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości dziennika biznesowego, którego potrzebujesz. Naciśnij nasz przycisk Support BBJ i możesz wybrać, jak często i jak często przesyłasz do nas swoje wpisy.

READ  Gazociąg jamalski biegnie na wschód z Niemiec do Polski

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top