Polska twierdzi, że hakerzy włamują się na konta e-mail kilku posłów

Konta e-mail kilkunastu członków parlamentu zostały niedawno zhakowane, poinformowała w piątek polska agencja kontrwywiadu, ujawniając dodatkowe szczegóły dotyczące jednego z największych cyberataków w kraju w ostatnich latach.

Rewelacje pojawiły się dwa tygodnie po tym, jak urzędnicy powiedzieli, że najwyżsi urzędnicy polskiego rządu zostali uderzeni pilotem Cyberatak Odbyła się w czerwcu i wpłynęła na ponad 100 kont e-mail obecnych i byłych urzędników państwowych.

Wśród rzekomo naruszonych relacji znalazła się osobista relacja Michaela Dvoசிக்கka, naczelnego doradcy premiera.

W piątkowym oświadczeniu urzędnicy kontrwywiadu stwierdzili, że ofiary włamań pochodziły z prawie każdej parlamentarnej grupy opozycyjnej, a ofiary zostały powiadomione i przeszły szkolenie w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego.

Raport nie zidentyfikował zhakowanych prawodawców.

Powiedział 22 czerwca, że ​​polski kontrwywiad wykazał powiązania między hakerami a rosyjskimi tajnymi służbami.

Atak rzekomo przeprowadzili hakerzy znani jako UNC1151, a działania grupy są częścią kampanii o nazwie Ghostwriter, która w ostatnich miesiącach wymierzyła w polskich polityków i dotknęła inne kraje regionu.

Rosyjski rząd i Kreml wielokrotnie odmawiały przeprowadzania lub tolerowania cyberataków w związku z zarzutami USA o cyberataki na terytorium USA, Ukrainę i Arabię ​​Saudyjską.

Opinia Izby Gmin w polskim parlamencie nie była od razu dostępna do skomentowania.

© Thomson Reuters 2021


Zainteresowany kryptowalutą? O Crypto rozmawiamy z dyrektorem generalnym WizirX Nisalem Shetty i założycielem Weekend Investing Alok Jain Orbita, Gadżety 360 Podcast. Orbita jest dostępna Podcasty Apple, Podcasty Google, Spotify, Muzyka Amazon Otrzymuj podcasty w dowolnym miejscu.
READ  EDF rozpoczyna kampanię sprzedaży sześciu reaktorów EPR do Polski - Aktualności

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top