Podarowana kopia „The Legend of Zelda” sprzedaje się za ponad 411 000 USD przez Goodwill

TORONTO – Rzadka, odblokowana kopia „The Legend of Zelda” przyniosła aż 41 278 USD za pośrednictwem serwisu aukcyjnego Goodwill w zeszłą środę.

Organizacja non-profit z siedzibą w Stanach Zjednoczonych Powiedział w mediach społecznościowych Jest to najdroższy przedmiot sprzedawany na shopgoodwill.com. według Lista aukcjiGra została początkowo przekazana do Goodwill Store w Connecticut i otrzymała 145 ofert.

Goodwill twierdzi, że dochód ze wszystkich przedmiotów sprzedawanych na jej stronie aukcyjnej jest przeznaczony na szkolenia umiejętności, programy zatrudnienia dla osób niepełnosprawnych i inne bariery w zatrudnieniu.

Ani Goodwill, ani kupujący nie odpowiedzieli na zapytania CTVNews.ca przed publikacją.

„The Legend of Zelda” to gra fantasy wydana po raz pierwszy w 1986 roku na Nintendo Entertainment System (NES). To był ogromny sukces i zrodził jedną z najbardziej lubianych serii gier wideo Nintendo.

Ale 41 287 dolarów może już być okazją. W lipcu zeszłego roku kolejna zapieczętowana kopia „The Legend of Zelda” została sprzedana na aukcji za 870 000 USD. Była to wczesna drukowana edycja limitowana i została oceniona przez profesjonalną firmę ratingową na 9,0 na 10 punktów.

W kwietniu zapieczętowany egzemplarz „Super Mario Bros”. NES został sprzedany za 660 000 dolarów po tym, jak przez 35 lat był zapomniany w szufladzie biurka.

Rekord najdroższej sprzedanej gry wideo został również ustanowiony w lipcu, po tym, jak nieotwarta kopia „Super Mario 64” została sprzedana na Nintendo 64 za 1,56 miliona dolarów.

Pliki z The Associated Press

READ  Brak świadomości na temat wirusa Corona w „niszczącym” finale Mistrzostw Europy - Światowa Organizacja Zdrowia

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top